1 2 3 4 5 6 7 8

8895

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

936 entry 285 konu hiç puanı yok
23.06.2015 19:28 son işlem tarihi takip etme takip et

akraba

hep başkalarının daha iyilerine sahip olduğu insanlar topluluğu.

23.06.2015 19:16
 1. sekiz beş

  devlet memurunun en sıkıntılı geçirdiği saat dilimi. her gün bu saat dilimini yaşamak zorunda olan memur, yine her gün bir an önce bitse de evime gitsem, ayağımı uzatıp dinlensem, kendime vakit ayırsam, varsa çocuklarımla ilgilensem diye bekler.

   
 2. altyazılı film izlemek

  filmleri orijinal dilinde izlemeyi daha çok seven insanın çoğu zaman yaptığı eylemdir. izleye izleye insanın ingilizcesi zamanla gelişecek ve yeni izleyeceği filmlerden daha çok zevk alacaktır. ayrıca bazı dublajlarda oyuncuların karakterine uymayan sesler kullanılması da bu tercihin yapılmasının bir -belki de en önemli- nedenidir.

   
 3. kronik yorgunluk

  genellikle işi ve evi arasında mekik dokuyan, yoğun bir çalışma hayatı olan, kendine yeterince vakit ayıramayan insanlarda bulunan, hiç geçmeyen yorgunluk. stres yorgunluğa neden olur, yorgunluk da strese. bu döngü hiç bitmez ve böylece hayat sonlanır/sonlanacaktır.

   
 4. kiralık daire

  fazladan daireye/dairelere sahip insanların aylık gelir elde etmek amacıyla kiraya verdiği dairelerdir. genellikle kiracının evi güzel kullanmaması nedeniyle ev sahiplerinin kiracılarla başları derttedir. ve de bu nedenle kiracı seçerken çok dikkatli olmak gerekmektedir.

   
 5. çift maaş alınan evler

  iki eşin de çalıştığı, bu nedenle daha rahat bir yaşam sürüldüğü, ancak yine de faturalar, ev kirası, çocuk bakıcısının ücreti gibi nedenlerle iki maaşın çoğunun çabucak bittiği evlerdir. genellikle maaşlardan bir tanesi ev kredisine gider ve diğer maaşla da çeşitli harcamalar yapılır.