1 2 3 4 5 6 7 8

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ulu önder mustafa kemal atatürk tarafından t.b.m.m'nin açılması ve çocuklara armağan ettiği bayramdır. bu sene ayrı ve özel yeri vardır. 100.yıl dönümü kutlanmaktadır.

  Sonsuza kadar yaşasın 23 Nisan...

   
 2. Doğum günümdür.

  Yazar olduğum gündür.

  İdal'in beni mutlu ettiği gündür. Tebessüm..

  ( Çocuklar bu maaalllede hala gulucukleri yazarak mı şey ediyoruz?)

   
 3. tüm yurtta coşkuyla kutlanan belediyelerin şehir içlerinde marşlar ve müziklerle araçlarını dolaştırdığı, emniyet mensuplarının da eşlik ettiği ve güzel görüntülerin ortaya çıkmasına vesile olan bayramdır.

  nice yüz yıllara...

   
 4. sönük geçti ama olsun acısını çıkarırız umarım ileride.

   
 5. öyle şanslı çocuklarız ki kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı çok değerli liderimiz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk dünyanın diğer ülkelerindeki çocukların sahip olmadığı çok değerli bayramı bize özel olarak armağan etti. tüm çocukların ve kendini zaman zaman çocuk hissedenlerin bayramı kutlu olsun.

   
 6. en son dün ağlamıştım.

  bir de bugün ağlıyorum.

  gösteride arkadan fotoğraflar akıyor.

  bizim gözlerimizden yaşlar akıyor.

   
 7. Çocuklara armağan edilen bir gün.

  İlkokul zamanlarımın güzel anıları,şiirlerle oyunlarla süslenen kutlanan,Atatürk ün armağan ettiği günlerden biri.

  Benimde pembe salvarı giyip folklor oynadığım güzel anılarım.

  Kutlu olsun.

   
 8. Bugün 23 nisan, neşe doluyor insan.

  Ülkemizin, ulu önder mustafa kemal atatürk önderliğinde, milli egemenlik ve bağımsızlık yolunda en önemli adımı olan, türkiye büyük millet meclisinin açılışının yıldönümü.

  Çocukluğumuzdaki 23 nisan coşkusu hâlâ yaşanıyordur umuduyla, ülkece, büyük küçük herkesin kalbinde hiç o coşkunun, mutluluğun, gururun eksilmediği daha nice 23 nisanlarımız olmasını dilerim.

   
 9. kutlu olsun.

   
 10. Belediye başkanı olmuştum.

  Makamda otururken telefon geldi. Provalardayken o gün geldiğinde kırmızı telefon çalacak, zabıtı amiri hatta bağlanacak demişlerdi ama şimdi yeşil telefon çalıyordu.afalladım biraz, ne yapacağımı bilemedim gerçek başkan afalladığımı görünce 'sayın başkanım telefon direkt odaya geldiği için sizin bakmanız gerek' deyince açtım çekinerek.

  Karşıda belediye başkanı x beyle görüşecektim diyen vatandaşa, ben yeni belediye başkanıyım ne için aramıştınız diye sordum, hık mık etti yanlış oldu galiba dedi kapattı.

  1 dakika sonra yine yeşil telefon çaldı, gerçek başkanla göz göze geldik ve telefonu açtım.yine aynı kişi, yine aramızda benzer bir konuşma geçti, yine aynı şekilde kapattı arayan kişi.

  1 dakika sonra yine yeşil telefon çaldı.başkan gülmeye başladı, ben de bu sefer direkt açtım telefonu.yine aynı kişi, bu sefer biraz kızdım hanımefendi neden arayıp sonra kapatıyorsunuz falan derken gerçek başkan araya gülerek girdi 'sayın başkanım kusura bakmayın ama arayan kişi benim eşim olabilir' diye.

  Bu da böyle bir başkanception anımdır.hiç unutmam o 23 nisanı.bir de büyük umutlarla beklediğim hediyenin saçma bir dolma kalem çıkmasını.sanki ülkenin en kritik imzalarını atacağım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam