1 2 3 4 5 6 7 8

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ulu önder mustafa kemal atatürk tarafından t.b.m.m'nin açılması ve çocuklara armağan ettiği bayramdır. bu sene ayrı ve özel yeri vardır. 100.yıl dönümü kutlanmaktadır.

  Sonsuza kadar yaşasın 23 Nisan...

   
 2. Doğum günümdür.

  Yazar olduğum gündür.

  İdal'in beni mutlu ettiği gündür. Tebessüm..

  ( Çocuklar bu maaalllede hala gulucukleri yazarak mı şey ediyoruz?)

   
 3. tüm yurtta coşkuyla kutlanan belediyelerin şehir içlerinde marşlar ve müziklerle araçlarını dolaştırdığı, emniyet mensuplarının da eşlik ettiği ve güzel görüntülerin ortaya çıkmasına vesile olan bayramdır.

  nice yüz yıllara...

   
 4. Eski yıllara göre sönük geçen bayramımız. Unutturmak için ellerinden geleni yapa dursunlar, yüz yıllar geçse de unutulmayacak bir baş komutan, bir öğretmen olarak Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu günde, içi çocuk kalabilen herkesin bayramı kutlu olsun.

   
 5. türkiye dışındaki dünya ülkelerinin ciddi manada kıskandığı özelliklerimizden birisidir.başka bir dünya lideri yoktur ki çocuklara, gençlere bayram hediye etmiş olsun.

  mustafa kemal atatürk için en güzel sıfatlar bile az gelir. adam yirminci yüzyılın değil sanki otuzuncu, kırkıncı yüzyılın adamı. ileri görüşlülükte kimse eline su dökemez.

  yüksek zekalı insanları yurt dışında aramamıza gerek yok çünkü en yüksek zekalı kişiye yani atatürk'e ülkemiz sahiptir.

  elli yedi yıllık ömrüne başkalarının bin yılda yapamayacağı işler sığdırmıştır. onu anlatmaya ne türkçe ne coğrafya ne matematik yeterli olur. her on kasımda rahmetli babaannemin ve dedemin gözlerinden dökülen hasret dolu boncuk boncuk yaşlar anlatır onu bana.

   
 6. sönük geçti ama olsun acısını çıkarırız umarım ileride.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.