1 2 3 4 5 6 7 8

çiçek toprağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çiçek türüne göre farklılık gösterebilen toprak türüdür.

  kaktüs mesela yumuşak dokulu toprak isterken orkide ağaç kabukları arasında yetişir

  marketlerde kocaman paketler halinde satılır

   
 2. hangi çiçek olursa olsun bakmayı beceremediğim için fazla bilgimin olmadığı başlık.

   
 3. her çiçeğe has özellikleri değişebilen toprak.

  orkide hanımın keyfini öğreninceye kadar bir kaç tanesini küstürüp kurutmuşluğumuz vardır. toprak deyip geçmemek lazım, nazlı oluyor bu çiçek tayfası.

   
 4. Bonzai için ayrı, kaktüs ve sükulent için ayrı, iç mekan bitkisi için ayrı, dış mekan bitkisi için ayrı ayrı satılan bu topraklar sırf lafta, alıcıyı kandırmak için bu adlarda satılmıyordur umarım. Daha geçende bonzaimin saksısını ve toprağını değiştirdim. Baktım pek mutlu olmadı, biraz araştırdım ve internetten bonzaiye özel toprak siparişi verdim. Bakalım nasıl bir toprak, daha da önemlisi bonzaim bu toprakta mutlu olacak mı. inşallah bonzai toprağı diye de sıradan bir toprağı satın almama sebep olmamışlardır. Çiçek severlerin umutları ile oynayanların, çiçekleri solsun, ne diyim.

   
 5. içerikleri üzerlerinde yazıyordur, bu saksılar için satılan hazır torflar fide yapmak için çok elverişliler. Hem hafif hem de besleyici.

   
 6. Toprak parçasına hasret kaldığımız için marketlerden almak zorunda kaldığım toprak türü.

  İçinde binlerce sinek lavrası taşıyan ve çiçek dikildikten sonra etrafta minik minik rahatsız edici sineklerin uçmasına sebep olan toprak oluyor ayrıca kendileri. Kullanmadan önce toprağı açık havada kurutun diyorlar ama ben yapmadım. Her yeri sinekcikler bastı. :(

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam