1 2 3 4 5 6 7 8

En Beğenilen Entryler

 1. ezan sesine rahatsız olan insanlar

  aptal saptal attigi slogan ve isliklarin sesini normal gorup,ezan sesi gibi her ruha huzur veren sesten rahatsiz olan ,actigi pankartlarla reziliklerini afise eden insanimsilardir.

 2. uzmanilke

  Meşum konuların kör ideolojik saplantılardan uzak ama gerçeklikle sanrılı yazarı.

  Usa verdiği değer bir hakikat olsa da, biçem ve söylem noktasında içine düştüğü çelişkili durumlar ve bipolar logosuna doğru itkiyi veremiyor kanısındayım.

  Her şeye rağmen ontolojik durumu ve espistemeye olan düşkünlüğü ile filo sofia noktasında her türlü a priorik katkısı inkar edilemeyecek kadar sarihtir kanısındayım.

 3. evlenmeden önce beraber yaşamak

  buram buram ıslak çorap ve mide problemi işareti olan nefes kokusuyla nurlanmış bir cinsiyetçi bir başlık.

  Gün geçmiyor ki bilmedikleri her konuda konuşma huylarından vazgeçmeyen Müslümanlar bir konuya daha el atmasınlar sevgili okurlar.

  İki aklı hür, vicdanı hür insanın birlikte aldıkları/alacakları bir karar kimi neden bu kadar ilgilendirir bilmem. Peşin hükümlerinizi ve dini dogmalarınızı bir saniye olsun bırakıp empati yapmayı öğrenemeden geberip gidecek olmanız beni ne kadar üzüyor bilemezsiniz.

  Sevdiği kadına dokunmayı ayıp sayan bir erkek ya da sevdiği adama bedenini vermeyi kendini kullandırmak sayan bir kadınsanız, evliliğe anlam yüklemeniz son derece doğal. Fakat Bastırılmış cinselliğinizle ve dogmalarınızla toplumun huzurunu bozmaya hakkınız yok. bunu kafanıza sokun.

  Birlikte yaşamak veya yaşamamak mesele değil. Mesele insani noktaları bilmek, birey olmanın sorumluluğunu almak, medeni bir yaşantı sürebilmek, haklarının ve ödevlerinin bilincinde olmakla ilgili. Merak etmeyin, dünya sizin dar ve yoz çevrenizden ibaret değil. Sizin korktuğunuz için yaklaşamadığınız şeyleri tespih yapıp sallayanlar var. Ötekileştirip tu kaka ettiğiniz insanlar size öğretildiği gibi mutsuzluktan kahrolmuyor, bilakis sizin hayati önemde dikkat ettiğiniz kavramları sizin gibi yorumlamıyorlar.

  Herkesin bir vicdanı, bir ahlaki duruşu, kendine yakıştırıp yakıştırmadığı davranış kalıpları ve hayat görüşü var. Sizinki tek değil. Siz neyseniz sevdiğiniz de aşağı yukarı odur. Siz beraber olduğunuz kadına sırf size kendisine dokunmanıza izin verdi diye fahişe damgası vuracak bir sığırsanız, o size izin veren kadın da yüksek ihtimalle bunun hesabını yapacak ve aklı sıra önlemini alacak kadar zavallı bir kezbandır. Lümpenlik tedavisi olan bir hastalık olsa da yayılmaya çok müsaittir. Kendinizi modern evrensel değerlerle ne kadar barışık tutarsanız kafa sağlığınız da o derece yerinde olur. Kırsaldaki kuralları kent hayatında sürdürmeye çalışmaksa sizi katmerli bir insan müsveddesi yapar.

  Nikah denen bağı, ömür boyu korunması ve uğruna her cefaya katlanılması gereken bir pranga görmüyor insanlar. Hayatın akışı içinde varılacak bir hedef olarak görmüyorlar. Bastırılmış cinsellik ile zombileşmek yerine, olması gerektiği gibi sağlıkla yaşamak istiyorlar cinselliklerini. Evlenmeyi soy adı vermek değil bir hayat arkadaşlığı olarak gören erkekler, kendisini yatak odası dahil, hayatın her anında mutlu edecek, hiç olmazsa kendi dertlerini ve beklentilerini anlayabilecek bir erkek isteyen kadınlar var. Sayıları da çok üstelik. Bunlar hayat yolunda sevdikleriyle evlenmeden önce beraber yaşayan/yaşamak isteyen sıradan insanlar. Hiçbiri fahişe ya da ırz düşmanı değil. Bir insan sevdiğiyle beraber yaşıyor diye ahlaksız olmaz. Ama onlara ahlaksız diyenler/deme hakkını kendinde görenler bir düşünmeli.

 4. idal

  #1nzb

  #1ask

  "unutmak istersen yarına ihtiyacın olmaz.

  fazlalıklar insanı yorar..."

  Kendisi hakkında yazılan/yazılacak her şeyin fazla olduğu/olacağı, her kimliğinden(moderatör vb.) ayrı bir rahatsızlık duyan ve kendisine hiçbir zaman diliminde tahammül etmeyi öğrenemeyen, yukarıda sıralı iki cümlenin sahibi ancak bu cümlecikleri hayatına uyarlamakta bir o kadar başarısız olan kişi.

  Hayata bir sıfır geriden başlamayı başarmış biri.

 5. türklerin öğrenemediği şeyler

  kamusal alanda kurallara uymamanın kendilerini çok zeki, çok karizmatik, çok güçlü vs. göstermediğini bilmemek.

  örneğin alkollü iken araç kullanman seni bir davar yapıyor güzel kardeşim, cesaretli değil. veya radarın olduğunu bildiğin yerlerde hız sınırlarına uyarken olmadığını bildiğin yerlerde aracı son beygirine kadar hoyratça kullanman seni devasa bir hıyar yapıyor. milyonlarca örnek verilebilir, bak bir tane daha geldi aklıma entryi bitirirken, o süper karizmatik cuvaradan çektiğin son nefesi, bindiğin toplu taşıma aracının içinde vermen mesela, itlaf edilmen gerek.

 6. kafayı evlilikle bozmak

  Toplum baskısının aciz insanlarda oluşturduğu durumdur.

  Ne zaman evlenecen sorusundan kurulmaktan, evde kalmış olma sıfatından kurulmaktan başka önemli dertleri yoktur bu insancıkların.

  Halbuki birey bekarda yaşayabilir

  Heleki üretmek için evlenmek kadar canice bir davranış yoktur.

  Yazık o çocuklara.

  ekleme :

  "Üretmek" değil "üremek" olacaktı.

  T9 değil sanırım bu nick uğursuz.


  04.03.2019 00:54 tarihinde eklendi.

 7. Boşandıktan sonra berber yaşamak

  Günahı münahı bir yana gereksiz bir durumdur. Boşanmaya götün yiyorsa ayrı yaşamaya da yemeli. Sebebi ne olursa olsun.

  Çocuğunu düşünen zaten o noktaya gelmez.çocuğu için katlanılır. Tipik kadın. Okumuşu okummışı da yok. Hepsi aynı.

 8. evlenmeden önce beraber yaşamak

  islamı sadece arap kültürü sanan insanların çok normal baktığı durumdur. araplardaki bozulmuş islamı din sananlar, kafalarını biraz çalıştırsa arap kültürünün ve islamın farklı şeyler olduğunu anlayacaklar.

  zinanın modern adına bugün, evlenmeden önce beraber yaşamak deniyor ki islam bunu kesin olarak yasaklamıştır.

  ayrıca sizin bu durumu mideniz kaldırıyorsa söylenecek birşeyde yoktur.

 9. uzmanilke

  ufak çaplı bir şok geçirerek başlığını açmak durumunda olduğum efsane yazar. (nasıl açılmamış bu başlık lan, affet bizi reyiz.)

  eskiler bilir, bu adam sözlüğün süleyman demirel'idir, rahmetli demirel 6 kez gidip 7 kez gelmişti. reyiz de zalım editörün hışmına uğrasa da yılmaz, yine döner. bazen çoğu yazarın(ve bence kendisinin de) anlamadığı felsefi terimlerle süslenmiş entryler girer, ilginç bir yazardır. kendisini sözlükte görmek güzel bence.(bu bir hakikat reyiz.)

 10. huzur-ı4

  Belli ki üşengeç olmayan yazar.

  Çok çok uzun yazıyor. Bazen yazdıklarını acaba bir yerlerden kopyalıyor mu diye düşünmüyor değildim. Ancak yazdıklarını okuyunca yorum olduğu belliydi.

  Atışmalarını okumak hoşuma gidiyor ve kesinlikle sözlüğe renk katanlardan.