1 2 3 4 5 6 7 8

En Beğenilen Entryler

 1. ulaşgkc

  Adam= Ulaş

  Dürüstlük= Ulaş

  Cesaret= Ulaş

  Adamın dibidir kendileri.

 2. Meslek sırrı

  benim için söz konusu olmayacak durumdur. kamuda çok kritik bir görevde olduğumdan ve ölüm, iş değişikliği gibi durumlarda devletin zor durumda kalmaması için bilgilerimi çalışma arkadaşlarımla apaçık şekilde paylaşırım. devlet işi nasıl olsa yürür mantığı çok saçma çünkü yürümez ya da ağır aksak yürür. yerim dolar mı? evet dolar ama tecrübe kazanılana kadar işler bayağı ağırlaşır. bu yüzden tüm iyi niyetimle tüm bildiklerimi arkadaşlarıma yedeklerim, dosyalamalarımı da herkesin anlayacağı şekilde yaparım. şimdi soracaksınız kıymetin biliniyor mu? asla! hatta enayi sanıyorlar beni. ama olsun biz bu dünyada değil inşallah öbür tarafta değer görürüz.

  çok sitemli bir entry oldu galiba.

 3. ekmek yemeyen insan

  Böyle insanlara rahmetli babaannem şöyle derdi;

  " ekmaenen ye oğlum ekmaenen garnın doymaz yoosa"

 4. Kalbim temiz

  Art niyet güdülmediği, başka insanların kötüye yorduğu olaylarda bile iyi bir yan bulmaya çalışıldığı, saf duygu ve düşüncelere sahip olunduğu anlamına gelir.

 5. Emelkoca

  akıcı, düzgün, noktalama ve imla kurallarına uygun yazan yazarlarımıza katılmış olan kişi. önümüzdeki aylarda birinciliği de alabilecek iddialı yazarlardan. ama birincilik alınınca insanda biraz heves kırılması da olmuyor değil. yine de sözlük puan durumunda mücadele gerçekten güzel, yazma isteği oluşuyor. yazmak iyi geliyor ifadesine katılıyorum.

 6. Emelkoca

  Adıma konu açıldığını az önce farkettim ve çok şaşırdım, teşekkür etmek istedim. Üniversiteden mezun olduğum 2004 senesinde atama heyacanı yaşayan her taze öğretmen adayı gibi gelişmeleri takip etmek için ilk kez memurlar net e girmeye başladım. O zamandan bu zamana arada ana sayfaya bakar, haberlere göz atar çıkardım. Şubat ayının son günleri fark ettim, bu bölümünü. Kimya öğretmeyim, ancak her zaman için edebiyata ve yazmaya da ilgim vardı. Bu sözlükteki ilk ayımı ikincilikle tamamlamak da benim için güzel olacak. Diğer aylarda aynı performansı gösterir miyim bilmiyorum ancak yazmak herkeste olduğu gibi bana da iyi geliyor. Hepimizin kalemi bol olsun.

 7. en gereksiz üniversite bölümleri

  Gereksiz üniversite yoktur yetersiz üniversite vardır

 8. nesli tükenen eşyalar

  Ağlayan çocuğun adı Çiko. Biraz araştırın ilginç bilgilere ulaşacaksınız.

  Benim hatırladıklarım:

  mobilya yoktu oturma odasında somya divan olurdu. Koltuklar misafir odasındaydı.

  Karpuz dilimi ya da örgü elbiseli naylon bebek şeklindeki araba, ev süsleri.

  Boncuklu futbol takımı rengi anahtarlıklar.

  simli koltuk üstü dantelleri.

  arkası kütüphaneli dolaplı önü oturaklı ahşap kanepeler.

  Kocaman çiçekleri olan krem rengi perdeler.

  büfe ve içindeki yaldızlı fincanlar

  sepya fotoğraflar

 9. sera gazı

  Güneşten dünyamıza gelen ışınlar yeryüzünde bir müddet kalır, dünyayı ısıtır ve tekrar uzaya geri yansır. Ancak sera gazları dediğimiz -başta co2 olmak üzere- gazlar, güneşten gelen yüksek enerjili kısa dalga boylu ışınları atmosferde tutarak, uzaya geri yansımasına engel olur. Bu da dünyada sıcaklığın yükselmesine neden olur.

  Son yıllarda özellikle İnsan kaynaklı fosil yakıtlarının kullanımı sonucu, atmosfere karışan karbondioksit miktarını normalden çok daha fazla arttırmıştır. Bu hızla gidilirse 2060 yılında dünya sıcaklığında yaklaşık 2 derecelik bir artış olabileceği, bu durumda da çok sayıda bitki ve hayvan türünün yok olacağı, deniz seviyelerindeki 40-50 cm yükselme ve buna bağlı olarak bazı yerleşim yerlerinin haritadan silineceği, kuraklık ve kıtlık yaşanabileceği vb. pek çok kötü senaryonun gerçekleşebileceği öngörülmektedir.

 10. dısc kişilik envanteri

  kurumsal bir firmada işe girerken doldurmuştum. aksine, bana hiç uygun olmayan bölümde işe başlattılar. sonrasında 2 sene çalışıp istifa ettim. olay tamamen duygusal. bu ülkede, önemli olan personelin kişiliği değil, patronun ne istediği.