1 2 3 4 5 6 7 8

En Beğenilen Entryler

 1. başkasının inancına hakareti özgürlük sanmak

  az önce bir entryden sonra girmeye karar verdiğim başlık

  nitelikli dolandırıcılık kısmına peygamberlerin dahil edilmesi

  bir eylemin dolandırıcılık olması için çıkar amacı olması gerekmez mi hangi peygamber çıkar sağlamış

  hadi bu mantığı bir kenara koyalım

  hayatında kaç peygamber tanıdın da böyle konuşabiliyorsun dediğim durumdur

  Hz.İsa mesela insanları dolandırarak çarmıha gerilip sefamı sürmüş

  Hz.Muhammed (s.a.v) ne gibi bir çıkar elde etmiş peygamberlikten mesela dediğim durumdur.

  inançsız olmanız size başkasının inancına hakaret etme hakkı verebilir mi?

 2. Entrylerdeki beğeni sayılarındaki şüpheli durumlar

  yönetimin acilen açıklama yapması gereken durum.

  bu arada üstteki entry yi ben beğendim .(gülücük)

  ekleme :

  edit: doyamayıp konuyu da beğendim. ben beğendim haa..

  bu arada bu entry deki beğeni de uçmuş olmalı. bence yönetim asıl bunu açıklasın.(gülücük)


  25.04.2019 23:37 tarihinde eklendi.

  ekleme :

  edite edit : #1re5 tıklaması ile beğenilerin ortaya çıktığı şüpheli durum. ilginç olan şu ki #1re5 tıklanması ile düzenlemeler görünmüyor.


  26.04.2019 00:35 tarihinde eklendi.

 3. idal

  #1rby

  (Bkz: geldi yine tipini sevdiğim)
 4. idal

  En çok çatıştığım memurlarnet üyesi. Karşıklı hatalarımız oluyor. Bazen konuşuyor, çoğu zaman erteliyoruz. O da yoğun, ben de. Ertelememiz çoğunlukla bundan. Sabırsız olan daha çok benim. Bana gösterdiği sabıra da hayranım açıkçası. Ben olsam sabretmezdim. (gülücük)

  Dönem dönem değişik yüzlerini görüyorum. İnsana dair yüzler.

  Bu akşam gördüğüm ise bambaşka. Kocaman bir yürek. Herkeste olmayan. Herkesin taşıyamayacağı, nadide bir yürek. Nasıl yani dedirten cinsten, sevgiye dair, özel.

  Anlıyor, anlamaya çalışıyor, bazen yetişemiyor. Olsun, yetişmesin, varsın sözlüğü yada siteyi kurtarmasın. Çabası güç veriyor.

  teknik ekipte onun kadar çalışsa daha iyi olabiliriz kim bilir. (gülücük)

 5. insanın kusurunu aramak

  ifade olarak olumsuz çağrışımlar yüklü olsa da çözümün bir parçası olacaksa son derece faydalı olabilecek bir hareket.

  sorun, burada kimin gerçekleri duymaya ne kadar hazır olduğuyla ilgili.

  insan doğası gereği farkındalığı yüksek bir canlı ama farkındalığın da seviyeleri var.

  siz kaba, ahlaksız, özgüveni düşük ve yalancı biri olabilirsiniz.fakat bu durumun farkında olmayabilirsiniz. herkesi kendiniz gibi sandığınız için, tırnak içinde bu "kötü" vasıfların, bu kusurların bir sorun yaratmadığını/yaratmayacağını sanabilirsiniz. ama gerçek böyle değil maalesef. bunu size birinin söylemesi gerekir.

  peki bunu size kim söylemeli? kim bu iş için ehil? günah işlemeyeceğine emin olduğunuz bir peygamber ya da gökten kanatlarıyla o an inmiş bir azize mi? rüğyanıza giren ak sakallı dede mi yoksa? kim size kusurlarınızı söylemeye daha yetkin? hangisini alırsınız bay ve bayan herkeskendinebaksıntaammıcılar???

  birinini size bunları söylemesi gerek, bunları söylemesi için sizi gözlemlemesi gerek, sisiznle bir şeyler paylaşması, sizi yeterince tanıyor olması gerek... ama siz istiyorsunuz ki o kişi mikemmelll olsun. çünkü sizin o pembe kıçlarınızı ancak sizinkinden daha mikemmelll, daha pembe kıçlı biri eleştirebilir. çünkü eleştirinin sadece olumsuz olabileceğini düşünecek kadar sığsınız. eleştirenin sırf sizin gibi olamadığı/olamayacağı için, sırf size kötülük olsun diye, sırf sizi üzmek ve paçalarınızdan tutup aşağı çekmek için bunu yaptığına inanıyorsunuz. haksız değilsiniz belki çoğu zaman. o da bir insan çünkü, zaafları var. siz de en az onun sizi tanıdığı kadar onu tanıyorsunuz. ciğerini biliyorsunuz onun. ama yanılıyor olabileceğinizi ıskalıyorsunuz hep.

  aslına bakarsanız, her ekonomik sistem kendi modelini yaratmanın dışında, kendi insan tipini de yaratır. bizler uzunca bir süredir, ki bu yaklaşık 300 yıla tekabül ediyor, kapitalist bir ekonomik modelin içinde yaşıyoruz. kısmi feodal uygulamaları saymamıza gerek yok çünkü hakim modele göre şekilleniyor her şey. kısacası kuralları kapitalistler koyuyor, bizler de sorgulamadan kabul ediyoruz. eğitim sistemimizden tutun da, hukuki mevzuata, edebiyat anlayışımzdan, eğlence kültürüne kadar ne varsa hep burjuva ekonomik modelinin bir uzantısı, bir yansıması olarak hayatımızın orta yerinde, tam da karşımızda duruyor. bu modelin sürmesi için ona uygun insan tipi gerekiyor. her zaman bu böyledir. dolayısıyla bizler de, serbest piyasa modelinin parametrelerini oluşturan fırsatçı, kurnaz, gerektiğinde yalanı bir enstrüman olarak kullanabilen, prezentabl, rekabetçi, sert ve duygusuz olmaya zorlanıyoruz, oluyoruz da. olmamız gerektiği için oluyoruz. bu bir tercih değil, zorunluluk. işler böyle yürüyor çünkü.

  yeni bir model ortaya çıkmadan bu durumdan kurtulmak zor. yüksek bir farkındalık gerektirir. o nedenle kusurlarınız aranmaya devam edecek, sizler buna kızmaya bozulmaya devam edeceksiniz; durum da biteviye böyle sürüp gidecek. iyisi mi kusurlarınızdan ders çıkarmaya bakın. not edin, aynı kişiden bir daha onu duymamaya çalışın. kendi devriminizi böyle başarabilirsiniz. öptüm kib bye.

  selam ve dua ile...

 6. Hulyaaadeniz

  İletilerde gördüğümüz ve son günlerde sözlüğe transfer olan yazarimizdir.

  Kalemine kuvvet,mürekkebin bol olsun

 7. kadir mısıroğlu

  atatürkü seven insanların satılık köpek olarak nitelendirildiği başlık. bu hırçın ve agresif tavra ne gerek var. keşke yunan galip gelseydi diyecek kadar aşağılık bir adamı değerli bulmak ta.. ne bileyim...

  (Bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
 8. Yaramaz yazar

  biz yaramaz adamız sevgili ice.man

  (tebessüm)

  (Bkz: med-czr)(Bkz: mübaşir)(Bkz: ice man)(Bkz: Kaoba)(Bkz: supporters)(Bkz: ulaşgkc)
 9. idal

  Düşündümde aslında

  idal =saygı+sevgi

 10. Hulyaaadeniz

  sözlüğe hoş gelmiş, renk katacağına inandığım bir arkadaşımızdır