1 2 3 4 5 6 7 8

herbokolog

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sözlükte ara ara farklı niklerle de olsa mehdi gibi zuhur ettiği gibi naçiz bedenini meşum oluşumlara karşı siper etmekten çekinmeyen, değerli(!) fikirlerini ortalığa saçıp kaybolan herbokoloji uzmanları için kullanılabilecek sıfat.

   
 2. her konuda fikri olan elemandır. "bilmiyorum" kelimesini lügatinden çıkartmıştır. "elimden her iş gelir abi" dir sloganları. her şeye burnunu soktuğu için hiçbir alanda uzmanlaşamamıştır kendileri.

   
  (Bkz: rasim ozan kütahyalı)(Bkz: cahil)(Bkz: maydanoz)(Bkz: Hıncal Uluç)
 3. türkiyede temsilciğini celal şengör hocanın yaptığı bilim insanlarıdır.hocanın hem pratikte hem teorikte bilgi birikimi muazzzamdır.

  felsefe, felsefe tarihi, sanat tarihi, coğrafya, dinler tarihi, biyoloji, kuantum fiziği, fizik... jeoloji zaten kendi alanı, onu saymaya bile gerek

  pratikteyse kendi dışkısı başta olmak üzere sığır dışkısı ve keçi dışkısı tatmışlığı vardır.

  celal şengör büyük bilim adamıdır.bilimsel veri elde etmek, keşif yapmak için yemediği kalmamıştır.

  ayrıca bilge adamdır, bilmiyorsa 'bilmiyorum' der. jeoloji derinlemesine diğerlerinde ise genel hatlarıyla bilgi sahibidir ve bilimsel ahlaka uygun olarak bildiği kadar konuşur.

   
  (Bkz: celal şengör)
 4. Bilgiye ihtiyaç duymadan her konu hakkında fikir sahibi olan, yaşadığım yerde de çok miktarda bulunan, soru sorduğum zaman asla cevap vermeyen ama üstüne vazife olmayan her konuya dahil olan, mevzu çıkarları olduğu zaman bu vasfı daha bir alevli ön plana çıkan kişilik türüdür. TV kanallarında ve sosyal medya mecralarında da birçok örneği vardır.

   
 5.  
  (Bkz: ismail saymaz)
 6. Her konuda fikri olan kişilere söylenen söz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.