1 2 3 4 5 6 7 8

güneşli havalarda şemsiye kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle yaz mevsiminde dışarı çıkmak zorunda kalan ve varacağı yere kadar bir süre yürümesi gereken insanın güneşten etkilenmemek amacıyla yanına şemsiyesini alması ve kullanması durumudur. yaşlı insanlarca sık yapıldığı görülmektedir ve işe yarar bir yöntemdir.

   
 2. güneşe karşı hassasiyeti olan, güneş tenine değdiği zaman bazı kabarcıkların, kızarıklıkların çıkması gibi sebepleri olan ve güneş sebebiyle tansiyon gibi hastalıkların çıkmasına sebep olması ve dışarıya çıkmak zorunda kalan kişilerin kurtarıcısı olarak, güneşli havalarda şemsiye kullanması durumu. bu şekilde nedenleri olan kişilerin yapmasında, hayret edilecek bir durum yoktur ve doğru olanda budur.

   
 3. güneş alerjisi olan ve güneş ışınlarından korunmak isteyen kişilerin uygulayabileceği yöntemdir. bu günü kadar rastlamamış olsam da özellikle yaşlılar tarafından yapılması muhtemel harekettir.

   
 4. çok da yaygın olmayan davranış biçimi.

  şu ana kadar görüp görmediğimi hatırlamıyorum bile.

  şemsiye bu toplumda yağmurlu havada kullanılıyor o kadar.

   
 5. Tarihi ve turistik yerleri gezerken rastladigim, uzakdogulu vatandaslarin beyaz ciltlerini zararli gunes isinlarindan korunmak icin kullandigi şemsiye.

   
 6. sağlık problemi olmadığı sürece türkiye'de çok fazla görülme olasılığı olmayan davranıştır.

   
 7. güneş sorunu yaşayanların yaptığı güneşten korunma amaçlı yöntem.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.