1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,025 entry 56 konu 235 puan
13.10.2019 15:17 son işlem tarihi takip etme takip et

29 ekim cumhuriyet bayramı dolayısıyla beklenen tatil

28 ekim günü birçok çalışanın işe gitmeyip çaktırmadan tatil yapacağı zamandır.

12.10.2019 16:20
 1. 29 ekim cumhuriyet bayramı dolayısıyla beklenen tatil

  28 ekim günü birçok çalışanın işe gitmeyip çaktırmadan tatil yapacağı zamandır.

   
 2. diyette başarı tatlıya hayır diyebilenlerindir

  yerinde bir tespit olmakla beraber büyük başarılar kazananların büyük sıkıntıları altedebilenlerin olduğunu belirtir. bunu gibi de tatlıya hayır diyebilip hayatından çıkarmak da zor bir iştir.

   
 3. enflasyonun yüksek çıkmasını dileyen memur

  enflasyon oranına göre altı aylık dilimlerde memur maaşlarına ekstradan zam yapılacağı için bu oranın yüksek çıkmasını isteyen memurlar olacaktır. böyle bir ortamda haliyle enflasyonun yüksek çıkması memurun da işine gelmektedir. gerçi maaşa zam yapılsa bile hemen arkasından maaş dışındaki her şeye zam geliyor. enflasyonun sadece maaşa yansımayıp onun dışındaki her şeye de yansıdığını görünce memurların içindeki sevinç sıfıra inmektedir. her şey başladığı noktaya geri dönüyor yani. herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerektiği bir zaman diliminde yaşadığımıza göre, memurlar da ayaklarını yorganına göre uzatmak zorundadırlar.

   
 4. iş yerinde kahvaltı

  devlet dairelerinde çalışan kamu personeline, memurlara yasaklanmasına rağmen çoğu kişinin bir zorunluluk olarak gördüğü alışkanlıktır. kahvaltıyı işyerinde yapmanın ayrı bir tadı vardır. evden getirilen ekmek veya dışarıdan alınan simitle içilen çay kahvaltı yerine geçer. sabah kahvaltısını evde yapıp işe yetişmek için daha erken bir vakitte kalkılması gerektiğinden bunun yerine böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuştur. ve çalışanların da işine gelmektedir. bir arada kahvaltı yapan iş arkaaşları adeta bir aile gibi birlik ve beraberliklerini pekiştirmektedirler.

   
 5. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi

  geçmişten beri çocukluğumuzda okulda okutulan, din ve ahlak eğitimi veren derstir. din ve ahlak'ın birbirinden ayrılamayacağını çocuklara öğretmek amacıyla düzenlenmiştir. dinin, güzel ahlaklı olmayı emrettiğini belirtir. son zamanlarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi dallandırılıp daha farklı konular ve içerikler ile değişik ders isimleri almıştır. içeriğinde kur'an-ı kerimden sureler ve anlamları vardır. peygamberimizin ve halifelerin, sahabelerin yaşamları üzerine rivayetler barındırır.