1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

1,806 entry 73 konu hiç puanı yok
13.11.2022 21:08 son işlem tarihi takip etme takip et

zincir marketlerdeki hileler

en basitlerinden biri gramajını çaktırmadan düşürüp satmaktır. ya ürünün ambalajı aynı kalır, içindekinin gramajı düşer, ya da ürünle birlikte ambalajı da küçülür. ama bizler o ambalajın görünüşüne öyle alışmışızdır ki bu değişikliği farketmeyiz bile.

29.09.2022 22:45
 1. insanın özünde kötü olması

  insanlar yaratılmadan önce yüce allah tüm insanların ruhlarını bir yerde toplayıp 'ben sizin rabbiniz değilmiyim ?' diye sormuştur. tüm insanlar 'evet sen bizim rabbimizsin' demelerine rağmen yeryüzüne indikçe insanlar geldiği yeri ve rablerini unutup dünya zevklerine dalmışlardır. kur'anda da insanların nankör yaratıldığı ve rablerine karşı çok nankör olduğu belirtilmiştir. başta kendisini yaratıp her türlü nimeti ona ihsan eden rabbine karşı nankör olan insanoğlu birbirine karşı neden nankör olmasın ki? insan yaratıldığında yaratıkların en üstü seçilip yeryüzüne halife kılınmıştır. sonra da nefsine uydukça konumu yaratılanların en dibine inmiştir.

   
 2. müzikte doksanlar ve günümüz kıyaslaması

  her neslin döneminde zirvede olan müzik keyifleri farklıydı. 60'larda yerli hafif müzik, 45lik kasetler nostaljik ve makamlar dinlenmekteydi. 70'lerde caz müzik ve pop müzik yavaştan ivme kazandı. 80'lerde arabesk müzik sevilir oldu ve zirveye çıktı. 90'lar neslinin pop müzik sanatçıları belli zaten. 90'lı yıllar boyunca pop müzik ülkemiz ve her yerde zirvedeydi. 2000 yılından sonra pop müziği sürdürmeye çalışanlar olsa bile pop müzik direnmesine rağmen yerini rap müziğe bıraktı. yeni nesil rap müziğine hayranken 2020 yılından sonra yavaş yavaş sözsüz müzik ortamdaki yerini almaya başladı. tabii yaşayanlar için 90'lı yılların müzikleri efsane olmakla beraber sözleri unutulmamakta, insanlara belirli duygular hissettirmekte ve halen akıllardadır. usta sanatçılar tarafından yapılan müzikler kalıcı olmaktadır. şimdiki müzikler ise birkaç dinlemelik olup hiçbir hissiyat yaratmamakta ve gelip geçicidir.

   
 3. sungun babacan

  hollywood filmlerindeki başrol oyuncularının ünlü seslendirmeni sungun babacan vefat etmiş. bununla birlikte adı bilinen seslendirmenlerden semih sergen de vefat etmiştir. mekanları cennet olsun. sungun babacan'ın yerine artık bundan sonra kim seslendirme yapacak merak etmekteyim.

   
 4. makrome

  90'lı yıllarda ortaokulda ev ekonomisi dersinde örmesi öğretilen ev eşyasıdır. tavana asılıp içine vazo, saksı gibi eşyalar konur. ipler genelde bej ve beyaz renkliydi. şimdi eski popülaritesi kalmadı sanırım.

   
 5. Tv de yaz sezonu

  yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatile çıkan sanatçıların oluşturduğu boşluğun tamamlanmasına yönelik programların zamanıdır. yıl içindeki dizilerin tekrarları verilir. geçmiş yıllarda sinemada olan filmler televizyon kanallarında yayınlanmaya başlar. müzik ve eğlence programları devreye girer. kanallar yaz mevsiminde çok sayıda dizi çekip yayınlarlar. reytinglere yenik düşen diziler gösterimden kalkarlar. tutup da sevilen, izlenen diziler yeni sezonda yayınlanmaya devam eder.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam