1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

968 entry 46 konu 551 puan
21.08.2019 18:58 son işlem tarihi takip etme takip et

yaşlanmayı kabullenmemek

gençlik konusunda 30 yaşına kadar bir sorun yoktur. ama 30-40 yaş arasındaki kişilerde bu durum başgösterir.yaşları geçmiş olmasına rağmen etrafındakilere inat ben daha yaşlanmadım, gencim dercesine hayata bağlanıp zevkini çıkarmaya çalışırlar. 40 yaşına kadar böyle devam eder. 40-50 yaş arasındakiler de kendilerini spora verip bedenen 30 yaşlarındaymış gibi hissetmek için çabalarlar. acı gerçekler böyledir.

21.08.2019 18:52
 1. murat kazanasmaz'ın işten çıkarılması

  istanbul belediyesi çalışanlarından murat kazanasmaz'ın yeni belediye başkanı ekrem imamoğlu'nun israf açıklamalarına karşı geldiği için görevinden çıkarılması olayıdır. böyle bir adaydan diğerine geçiş dönemlerinde daha dikkatli davranılması gerektiğini öğrenmiştir umarım.

   
 2. sinema filmlerinin televizyona düşmesi

  geçmişte sinemalarda oynayan filmlerinin yaz mevsimi gelince televizyon kanallarında gösterilmesi olayıdır. yaz gelince haliyle gündüz ve gece kuşağındaki birçok rutin programlar ve tv dizileri sezon finali yaparak tatile girerler. bu yüzden televizyon kanalları reyting açığını kapatmak için bunların yerine başka programlar koyarlar. bu programlar yarışmalar, magazin programları, geçmiş dizilerin tekrarları ve belki tutar amacıyla yeni çekilen televizyon dizileridir. bunları yanısıra eskiden sinemalarda oynayan sinema filmleri de büyük reyting getirir diyerekten ekrana sürülür. bu filmleri izleyemeyen kişiler tarafından büyük bir fırsat olan bu durum kaçırılmamakla beraber kanallara reyting imkanı da sunar.

   
 3. sözlükteki spor aşkı

  fanatik olan yazarlar sayesinde oluştuğunu düşündüğüm durumdur. bu türdeki yazarların sporla ilgili harika fikirleri olduğu için özellikle takımlarının adına açılan başlıklara çok sayıda ve uzun uzun yorum yapmaktan çekinmemeleri doğal bir haldir. birkaç gün içinde yapılacak olan bir spor müsabakası adına açılan başlıklara sözlükte çok sık rastlanmaktadır. sporsever yazarlarımız da bu durumu canına minnet bilerek yorum yazmaktan çekinmezler. maç bittikten sonra 'şöyle oynansaydı şöyle olurdu, şu oyuncu kötü oynadı, hakem yüzünden oldu, taraf kayırdılar' gibi yorumlar bol sayıda bulunur. kendim spordan pek hoşlanmam. sporla ilgili başlıkları görünce içeriğine de pek bakmam zaten. ama sonuçta sporsever yazarların da sözlüğe katkılarını gösteren süreçlerdendirler.

   
 4. 17.08.2019 istanbul yağmuru

  17 ağustos 2019 tarihinde istanbul'a uzun süreli yağan yağmurdur. oradaki halkın yaşantısını olumsuz yönde etkilemiştir. birçok esnaf ve vatandaş zor durumda kalmıştır. su birikintisinin içinde kalan bir kişi de hayatını kaybetmiştir. çok sayıda ev ve işyeri su altında kalmakla beraber trafikte birçok araba yolda kalıp sulara gömülmüştür. şehirleşme oranının artmasıyla birlikte gün geçtikçe betonlaşma süreci daha da artan istanbul ilimizin böyle zamanlarda doğal afetlerle karşılaşması daha üzüntü yaratmaktadır. böyle bir sel ve afet gününün özellikle geçmişte yaşadığımız gölcük depremiyle aynı tarihe denk gelmesi de zihinlerde kötü anılar bırakmaktadır. orada yaşayıp şartlardan ve yağmurdan olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileriz.

   
 5. şaka kaldıramayan insan

  etrafındakilere şaka yapmayı çok seven ama kendisine şaka yapılmasından hoşlanmayan insandır. bazen kendimin de bu gruptaki insanlara dahil olduğumu düşünüyorum. böyle insanlar şaka yaparak mutlu olurlar. kendilerine etrafındakilere şaka yapmakta ölçülü olması gerektiği ve kendisi gibi şaka kaldıramayan insanların olduğu anlatılsa bir nebze olsa anlayışlı olurlar belki. toplumun çoğunluğu şaka kaldırabilir cinstedir. kendilerine şaka yapılmasını umursamazlar ve kolay kolay sinirlenmezler. şaka kaldıramayan kişiler bazen etrafındakiler tarafından havalı, kibirli ve etrafında şaka yaptığı kişileri aşağılayan türde birileri olarak görülebilirler.