Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

uyandıktan sonraki ilk 10 dakika

paylaş araştır

1. dayak yemiş gibi olmaktır. Ben bugün kalktım ne yapacaktım diye diye düşünmektir. Uyandıktan sonra 5-10 dakika arasında yapacağınız basit egzersizler günü daha iyi geçirmenizi sağlayacaktır.

2. Hala uyanıp uyanamadığına emin olamamaktır.

3. iş yerine doğru yola çıkmaktır.

4. el yordamıyla hayata karışma süresidir,yarı kapalı gözleri ve gözlerin üstünde bulunduğu yüzü yıkamak için lavaboya doğru yola çıkma kararı ve uygulamaya geçme çabası,çay makinasının tuşuna basmayı unutup yarı yoldan dönme anıdır.bu ilk on dakika geçince gerisi kolay zaten.

5. tatil günü olup olmamasına göre ne yapılacağı değişen zaman dilimidir. tatil günüyse çoktan tekrar yatağa girilip uyumaya devam edilir,değilse vücut kendine gelmekle uğraşır.

6. İlk dakikası da ilk on dakikası da benim için aynıdır.

Ne mahmurluk ne uyan(a)mama hiç bir sıkıntı çekmediğim için çok da önem arz etmiyor benim için.

Hayata çabuk karışır günü yaşamaya kolay adapte olurum.

Maşallah bana...

7. yataktan çıkmak için yorgan ve yastıkla kavga edilmesine sebep olan dakika.

8. sabit bir noktaya dalıp kaldığım dakika.

9. Kahvaltı hazırlamak için mutfağa gidilen zaman dilimidir.

Kahvaltı güne zinde ve sağlıklı başlamanızı sağlar .bu da günün ilk dakikalarında itibaren mutlu olmanıza neden olur.

10. timsah gibi kalkmaktır. not nasıl kalkarsan öyle gidersin derler,

www.nkfu.com/wp-content/uploads/2015/11/timsah.jpg

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.