1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

868 entry 36 konu 440 puan
18.06.2019 09:54 son işlem tarihi takip etme takip et

binali'nin kürdistan ve lazistan demesi

ülkenin parçalara ayrılıp bölünmesini içten içe istediğinin belirtisidir.

12.06.2019 12:43
 1. eğitim sistemi

  günümüzde ülkemizde gözden geçirilip güzel bir düzenleme getirilmesi gereken en önemli sistemlerdendir. zira bir ülkenin geleceği o ülkenin nesillerine yaptığı eğitimin sonuçlarına bağlıdır aynı zamanda. ülkemizde eğitim sistemi birkaç yılda bir değiştirilmekle beraber yeni getirilen her sistemden de başarılı bir sonuç alınamamıştır. her yeni gelen milli eğitim bakanı ve yöneticiler kendi kafalarına göre kurallar koymuş, öğretmenlere sınırlandırma getirip öğrencilere özgürlük getirmiştir. buna rağmen pek birşey değişmemiştir. hangi ülkenin örnek alınacağı da belirsizliğini korumaktadır. kimisi osmanlıyı kimisi ise batıyı örnek alalım demesine yapılan her belli belirsiz değişimlerden nesil ve çocuklar boş yere etkilenip strese girmektedir. böyle olması da insanı küçük yaşta okumaktan soğutmaktadır.

   
 2. Temizlik yapan erkek

  temizlik yapmayı seven erkektir. her ne kadar dışarıdan bakılınca eşine yardım ederken kılıbık gibi tabir edilse de o daha çok bu yaptığının üstüne düşen bir görev olduğu kanısındadır. evliliğin müşterek olduğunu bilerekten temizlik yapmanın da yeri geldiği zaman erkeğin görevi olduğuna inanır. titiz ve beden temizliğine de dikkat etmektedir. bazen bekar erkeklerde de aynı durum gözükmektedir. zira bekar olan erkeğe evindeki tüm işyükü üzerinde olduğu için temizlik işlerini de her ne kadar istemese de yapmak zorundadır. temizliğe önem veren erkekler aynı zamanda sağlıklarına da önem verirler. ama bir erkek her ne kadar evin temizlikten anladığını iddia etse de bir kadın kadar başarılı ve tecrübeli olamaz.

   
 3. Binali Yıldırım

  binali yıldırım erzincan'ın refahiye kasabasında 1955 yılında doğmuştur. asıl mesleği mühendislik olmakla beraber istanbul'da deniz otobüsü işletmelerinin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 90'lı yıllarda istanbul'da taşımacılığın deniz yoluyla olması için büyük çabalar sarfetmiştir. 2002 yılında ulaştıma bakanı olarak hükümete girmiştir. cumhuriyetin son başbakanıdır. şu anda istanbul'da akparti büyükşehir belediye başkanı adayıdır. 23 haziran 2019'da chp istanbul büyükşehir belediye başkan adayı ekrem imamoğlu'na rakip olarak seçimlere katılacaktır.

   
 4. becayiş isteği

  becayiş kelime anlamı olarak 'karşılıklı yer değiştirme' olsa da türkiye'de memurluğa ait bir kavram haline gelmiştir. iki memurun birbiriyle anlaşıp görev yerlerini karşılıklı değiştirmesi esasına dayanır. bulunduğu şehir veya ilçenin halinden, yaşam standartlarından memnun olmayan bir çalışan memurun ilan yoluyla başka bir memurla bulunduğu yerleri karşılıklı değiştirebilir. evli kişiler eşlerine yakınlaşmak amacıyla becayiş yoluyla birbirlerine daha yakın illere gelebilir. ayrıca bunun gibi memleketine yakın olmak isteyen bir çalışan da bu amacı güden başka bir memurla becayiş yapabilir. memurların ülkenin dört bir yana yayılması ile birlikte becayiş kavramı da son zamanlarda önemini artırmıştır.

   
 5. dini konuşmalarda araya arapça sokuşturulması

  özellikle kuran'daki ayetlerden ve hadislerden bahsederken söylenir. kuran bildiğimiz üzere arapçadır. konuşan kişi, bilhassa o cümle veya konunun o kişi tarafından uydurulmadığını nitelemek amacıyla cümlenin esasından bahsederek söylenir.