1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,666 entry 71 konu 95 puan
11.09.2021 13:08 son işlem tarihi takip etme takip et

Varyantları takipte zorlanmak

akıllı telefonların her sene çıkan yeni uzantılı çeşitlerine benzeyen varyantları takip etmekte zorlanmaktır.

07.09.2021 19:06
 1. tuvalet kağıdı

  evlerin aylık alışverişlerinde yerini almış eşyalardandır. günlük kullanımı fazladır. bazen kış mevsimlerinde peçetenin yetmediği yerlerde peçete niyetine kullanılır.

   
 2. ağustosun onbeşi yaz onbeşi kış

  ağustos ayının sonlarına gelip eylül ayı yaklaştıkça artık gündüzlerin kısalmaya başlaması ve gecelerin de soğuk olduğu anlamına gelir. yazın ortasındaki kavurucu sıcaklarda gece gündüz cam açıkken ağustosun ortasından sonra camları kapatıp yatmaya başlarsınız.

   
 3. noktalama imla kuralları

  yazılarda anlatılmak istenen şeyin iyi anlaşılabilmesi için gerekli olan gramer kurallarındandır. nokta, virgül veya ünlem işareti gibi noktalama işaretlerinin yerinde kullanılmaması anlatım eksikliğine veya yanlış anlaşılmaya neden olabilir. günlük konuşup yazışmada önemsiz görülse de evrak işleriyle uğraşıp kurumlar arası yazışma yapan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardandır.

   
 4. düğün sezonunda balkona çıkmak

  nereden geldiği belli olmayan kurşuna kurban gitmeye neden olur. çok riskli bir harekettir.

   
 5. dolunay

  ayın dünyaya bakan tarafının tamamen güneş ışığı alması ile oluşan ay halidir. gece gökyüzüne bakılınca ay beyaz bir daire şeklinde görülür. bu halin dünya üzerindeki olayları da etkilediğine inanılmaktadır. sonra denizler üzerinde gel git olayları yaşanılmasına sebep olmaktadır. ayın yeryüzüne uyguladığı çekim kuvvetinin de etkisi vardır.