1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

957 entry 45 konu 80 puan
17.08.2019 19:51 son işlem tarihi takip etme takip et

sinema filmlerinin televizyona düşmesi

geçmişte sinemalarda oynayan filmlerinin yaz mevsimi gelince televizyon kanallarında gösterilmesi olayıdır. yaz gelince haliyle gündüz ve gece kuşağındaki birçok rutin programlar ve tv dizileri sezon finali yaparak tatile girerler. bu yüzden televizyon kanalları reyting açığını kapatmak için bunların yerine başka programlar koyarlar. bu programlar yarışmalar, magazin programları, geçmiş dizilerin tekrarları ve belki tutar amacıyla yeni çekilen televizyon dizileridir. bunları yanısıra eskiden sinemalarda oynayan sinema filmleri de büyük reyting getirir diyerekten ekrana sürülür. bu filmleri izleyemeyen kişiler tarafından büyük bir fırsat olan bu durum kaçırılmamakla beraber kanallara reyting imkanı da sunar.

17.08.2019 19:51
 1. akşam çayı

  daha çok akşam yemeklerinden sonra içilen çaydır. genelde yanında bir çerez olur. veya çay yerine kuruyemiş veya meyve yenilir. yaz akşamlarında çok görülen durumlardan biridir.

   
 2. bıyıkların da kişi ile beraber yemek yemesi

  pala bıyıklı ve pos bıyıklı kişilerin yaşadığı durumlardan biridir. bıyıkları çok uzadığından dudakların önüne geçmiştir ve bu kişiler yemek yerken bıyıkları dudaklarından önce yemeğe temas ederler. buda etrafta görenler tarafından hoş karşılanmayan bir durumdur. bu fazla bıyıklı kişiler en son ağzını silerlerken bu durumu fark ederler ve her yemekte bu sorunu yaşamalarına rağmen bıyıklarını bu şekilde uzatmaktan çekinmezler.

   
 3. istediğini söyleyen istemediğini işitir

  dilimize sahip olmanın önemini anlatan sözlerden biridir. sürekli ve çok konuşan kimsenin yalan söyleme ihtimali de artar. her doğru da her yerde söylenmez. aynı zamanda bir hadiste 'susmak huyların efendisidir.' buyrulmuştur.

   
 4. utanç

  vicdana ve ahlaka aykırı davranışlarda bulunan kişilerde oluşan hissiyat. ve bu duruma verilen isimdir. gerçi günümüzde çoğu kişide kalmadığından gün geçtikçe utanç oluşturacak birçok şey normalleşmeye başlamıştır.

   
 5. kediyi kurtarmak için fuel-oil kuyusuna atlayan genç

  insanlık için kendi hayatını tehlikeye atan gençlerden biridir. kedinin hayatını kurtarmak için ölümü göze alıp böyle davranmıştır. her insan yapmaz. helal olsun.