1 2 3 4 5 6 7 8

NASIL birisin sorusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ilk defa tanışılan kişiyi tanımak için sorulan soru. yalnız bu soru sorulan kişinin kendini anlatması konusunda sıkıntı çekmesine neden olabilecek, kendini tam olarak anlatamayan kişiler için zor olan bir durum.

   
 2.  
  (Bkz: kendinizden söz edermisiniz sorusu sorunsalları)
 3. kişinin kendi hakkında objektif olamayacağı bilinmesine rağmen hadi, öv kendini araya bir kaç tane de olumsuz özelik ekle ki, inandırıcı olsun diye sorulan soru kalıbı.

  soruyu soran kadın, sorulan erkekse, erkeğin kendini farklı göstermesi için hem cinslerine laf çakması gerekir.

   
 4. Kanımca bir insana sorulabilecek en zor sorudur.

   
 5. yeni tanışan kişilerin birbirlerini tanımak için sordukları sorudur.amaç karşısındakini tanımak kişisel özelliklerini öğrenmektir.zaman zaman iş mülakatlarına da konu olandır.

   
 6. sence nasılım diye karşılık bulabilecek sorudur. sonuçta insan kendini bu soru karşısında silahsız, savunmasız hissedebilir, çalışmadığımız bir soru şekli bence.

   
 7. muhtemelen "iyi biriyim " ya da " güzelim- yakışıklıyım "diye cevaplanacak soru..ama verilen cevap objektif olmaz..

   
 8. sorana sorulan tarafından aval aval bakılmasına sebep olabilecek soru.

  - biri bana nasıl birisin dese ne cevap verebilir ki? hayır yani "gay" desem o da aptal gibi kalmıcak mı? daha mütevazi şeyler sorun arkadaş

   
 9. Duyduğum en absürt soruların başında gelir. İkişer göz ve kulak, birer burun ve ağız, iki kola sahip ve iki ayağı üzerinde ayakta durabilen bir gövdeden oluşan insanım işte. (Absürt soruya verilebilecek absürtlükte cevap) zira kimse, kendisini iki üç cümle ile ifade edecek kadar sığ değildir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.