1 2 3 4 5 6 7 8

06asım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,002 entry 55 konu 157 puan
14.09.2019 10:56 son işlem tarihi takip etme takip et

geçen ayın enleri

sözlükte eskiden yazarların puanlarına göre sıralamasını gösteren uygulamaydı. şimdi ise alakasız kişileri yazarak puanlarını da hep sıfır puan göstererek işlevini kaybetmiştir.

12.09.2019 22:51
 1. başlık açmış olmak için başlık açmak

  sözlükte çok sayıda karşılaştığımız durumlardandır. yazarların can sıkıntılı olduğu zamanlarda başlık açmalarına denebilir.

   
 2. saçma sapan konu başlığı açmak

  geçmişte birçok konu hakkında başlık açıldığı için yazarların aklına konu başlığı gelememesinden kaynaklanan bir durumdur. puan kazanma amaçlı da olabilir.

   
 3. çaya bisküvi banmak

  çocukların yaptığı hoşa giden davranışlardandır. bisküvinin iyice ıslanıp çaya düşmesi ile son bulur genelde.

   
 4. Arda turan'in hapis cezası almasi

  haberlerde görüp şaşırdığım durumlardandır. arda turan ilk başlarda iyiyken sonraları adının kötüye çıkması beklenmeyen haberlerdendir. bu kadar da olmaz dedirtmiştir.

   
 5. kramp girmek

  kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin eksikliği, uzun süre hareketsizlik, uzun süre ayakta kalma gibi nedenlerden kaynaklanan kasların birbirinin üstüne çıkması durumudur. çok acı verir. genelde ayak parmaklarında ve baldırlarda görülür. rahatsız edici derecede ağrı verir. muz yemek, maden suyu içmek ve bol su içmek kramplara karşı önleyici etkilere sahiptir. soğuk kış geceleri de krampları tetikleyen unsurlardandır. kramp giren bölgeye masaj yapmak gerekir.