1 2 3 4 5 6 7 8

Bana bir gününü anlat

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir insanı tanımak için sorulan temel sorulardan biri.

  bütünden numune almak gibi bir durum.

  insanın hayatı boyunca belli tekrarları olduğunu kabul eden yaklaşım.

   
 2. öğretmenlerin öğrencilere yönelttiği genelleme sorularından biri gibi.

  geride bıraktığım ondörtbin küsür günün biri diğerine benzemediğinden hangisini anlatacağımı hem bilemem hem de hatırlayamam. hepsinin hatırladığım ortak tek özelliği, doğduğumdan beri gelen uyuyamama yani az uyuma sorunu. bir sorun mu o da tartışılır. bu yazdığım ifade de bir romanın başlangıç içeriğini hatırlattı ama hangi roman olduğunu hatırlayamadım. yaşlandıkça bunamaya başladım sanki.

   
 3. acaba psikologlar böyle bir soru soruyor mu ?

  Sordukları bazı sorular var:

  - bana çocukluğundan bahseder misin ?

  - özel hayatın nasıl ?

  - hiç intihar etmeyi düşündün mü ?

  - bana bir gününü anlat

  belki de tamamen kafadan uyduruyorum. psikoloji eğitimi almış bir arkadaşımız hatamı düzeltebilir.

   
 4. Bana bir gününü anlat sorusuna cevabım hangi gün olurdu.Çünkü her günüm farklı birbirinden alakasız geçtiğini düşünmekteyim.Sıradan bir hayatım yok çünkü. Farklı deneyimler peşinde koşan bir avareyim.Evet yorucu ama en azından sıkıcı değil.

   
 5. bol uykusuzluk çokça gerginlik, fazlaca yorgunluk dediğim durum olurdu

   
 6. işten eve geliyorum yemek yiyorum tv seyredip yatıyorum..sabah işe gidiyorum sonra tekrar eve gelip yemek yiyip tv seyredip yatıyorum.sabah yine işe gidiyorum eve geliyorum yemek yiyip tv seyredip yatıyorum sonra yine sabah işe gid......................

   
 7. Bazıları için derin anlam ifade eden bir cümle olabilir...İnsan bazen "Bana bir gününü anlat" denilmesini bekler,dinlenilmeye ihtiyacı vardır.Onun için bu cümle içini dökebileceği bir cümle olabilir .Her yeni gün bir umut olsa da,bazen insan çok yorulur umudu azalmıştır ve her sabah uyandığında ilk yaptığı şey kendi içinde bir mücadeledir.Gune ilk uyandığında söylediği cümle "Hadi Bismillah bugün de vazgeçme, sabret "cümlesidir .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.