1 2 3 4 5 6 7 8

kilo vermek için harcanan para

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kişiye göre, kiloya göre, maddi güce göre değişiklik gösterebilecek meblağ.

  sıfır liradan tutun da ev parasına kadar çıkabilir.

  aslında kilo vermek kolay mı zor mu tartışılır.

  vücut için enerji girişini azaltıp enerji tüketimini arttırırsak oldu bu iş.

  ameliyatlar filan en son çare olmalı hatta hiç olmamalı bu da detaylı tartışılmalı.

  özellikle çocuklar ve gençler ebeveynleri tarafından dikkatle izlenmeli, kilo almaya meyilli olanlar baştan kontrol altına alınmalı.

  bana gelirsek;

  doğunca bir buçuk porsiyon doğmuşum şimdi de yaklaşık bir buçuk insan ağırlığındayım. ne yapsam vücut direniyor kilo vermeye. ben de inatlaşıyorum kilo vermek için. bunu anam babam zamanında fark edip arpamı azaltsalardı bugünler benim için daha farklı olabilirdi. mesela futbolcu olabilirdim.

  hayatımın bir döneminde kendimi -öyle olmadığım halde- sumocular gibi hissediyordum. ama aklıma kilo vermek gelmiyordu. bu konuda birilerinin insanı uyarması şart.

   
 2. bilimsel temelli profesyonel desteğe harcanan miktarı mantıklı, bilmem ne otu çayı, falanca bitkisi kremi, içinde ne olduğu bilinmeyen güya bitkisel özlü haplar gibi saçmalıklara harcanan miktarı mantıksız ve tehlikelidir.

  işin en klasik ve tamamen doğru tavsiyesi az ve düşük kalorili besinler tüketmektir, vücuda giren enerji - vücuttan çıkan enerji = kilo artışı veya azalışı denklemi doğrudur. tabi bu tavsiye de sigarayı bırak demek gibi, söylemesi kolay, yapması zordur. ancak hangi diyetisyene veya doktora giderseniz gidin, hepsinin size vereceği diyet listesinde az ve düşük kalorili besinler olacağı açıktır, kimsenin elinde sihirli değnek yok.

  fazla kiloların ve hele obezitenin nelere yol açabileceğini iyi kestirmek gerekir, tlc'de yayınlanan ağır yaşamlar adlı tv programını izleyerek yol yakınken harekete geçmek için gerekli motivasyonu bulabilirsiniz. 3-4 kg fazlalığı vermek için belki günlük beslenme alışkanlıklarında ufak değişiklikler yetebilir ama özellikle 15-20 kg ve üzeri kilo verme hedefini mutlaka ama mutlaka bir uzmanın kontrolünde yapmak gerektiğini unutmayın, sağlığın şakası olmaz.

   
 3. Kilo almak için harcanan paradan ve çabadan çok değildir.

   
 4. kaybetmek için kaybetmek.

  iyiymiş.

  kaybetmek bazen iyidir.

  yersen.

  yok yok yemezsen.

  tamamen laf ebeliği yapıyorum. tabi ki bazen kaybedersin ve sana iyi gelir.

   
 5. büyük ihtimalle kilo alma sürecine harcanan parayla denk olan paradır.

   
 6. genelde sonuç vermeyen harcamadır :D

   
 7. Hayır yani veriyorsun diyet bitince geri alıyorsun:)

   
 8. hiç vermem

   
 9. Kendi iradesiyle vermesi gereken kiloları verme başarısı gösteremeyen kişilerin, bu işi gerçekleştirebilmek için diyetisyen, estetik cerrah gibi profesyonel kişilere başvurması suretiyle bu uğurda harcadığı paraları ifade eder.

  Hem midenin hem de cebin boşalması neticesinde zayıflayan kişinin psikolojik durumunu da tahlil etmek gerekir. Bir yandan istediğini yiyememe ve aç kalma, bir yandan da maddi olarak sürekli bir para çıkışı. zira bu iş çevremden duyduğum kadarıyla pahalı bir süreç. Okulda iki öğretmen arkadaş var aynı diyetisyene giden. Pandemi sürecinde online randevu 400 tl diyorlardı. Bu kadar paralar harcandıktan sonra insanda iştah kalmaz zaten.

  Ancak bu harcanan paralar gözlemlediğim kadarıyla boşa gidiyor, zira beslenme alışkanlıklarında köklü değişikliklere gidilmediğinden, diyetisyen bırakılınca, verilen kilolar tekrar geri alınıyor. Ee bir insan da ömür boyu diyetisyene gidecek hâli yok herhalde. O yüzden kişinin bu işi kendi kendine, yeme dürtüsünü kontrol etmeyi öğrenerek daha hesaplı yollardan çözmesi gerekir.

   
 10. Yapanlara saygı duymakla beraber, hiç tercih etmediğim etmeyeceğim bir davranış türüdür. İster diyetisyen olsun isterse farklı/havalı gıdalar olsun sırf medyatik diye yüzlerce lira verilmesini doğru bulmuyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.