1 2 3 4 5 6 7 8

her gün onbin adım

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sağlıkçı kesimindeki doktorlara göre sağlıklı yaşam için günlük hareket miktarı limitini belirleyen bir göstergedir. buna göre kişi her gün onbin adım atarsa günlük hareket etmesi gereken miktarı karşılamış olmaktadır. çoğu kişi tarafınca tavsiye edilen bu yöntem sabit ve hareketsiz işlerde çalışanlar için zor olmaktadır. ama hareket gerektiren, sürekli oradan oraya evrak veya eşya yetiştirmek zorunda olan kişiler için kolay olmaktadır. eskiden insanlar tarımsal alanlarda çalışırken günboyunca hareket ettikleri için sağlık açısından daha iyi haldelerken günümüzde hareketsizlik arttıkça insan sağlığı da tehlike altına girmiştir. telefonlardaki adımsayar uygulamaları ile günlük kaç adım atıldığı yaklaşık olarak bilinmektedir. birçok kişi de telefonuna uygulamayı indirip denemektedirler.

   
 2. unutsak da unutmayan uygulama.

   
 3. on bin adım için adımsayar gerekli. hadi aldık bozuk çıktı. telefon da var dediler, yükledik başladık yürümeye. ev ile okul arası mesafe kısa. anca 500 adım doluyor. geri kalan 9500 adımı okul çıkışı dolduramam. evde çocuklar yemek bekler vs.

  kısacası sayın sözlük; on bin adım hanımlar için çok nadir uygulanabilen bir spor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam