1 2 3 4 5 6 7 8

asgari ücret

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. devletin kendi açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırının altındaki ücrettir

   
 2. an itibari ile 949,07 TL olan tutar.

   
 3. işverenlerin işine gelen tutar.

   
 4. İş sözleşmesi ile çalışanın daha altında çalışamayacağını belirten emeğin aylık bedelidir. Daha da fazla olması dileğimizdir.

   
 5. yetinmek ve kıt kannat geçinmek zorunda olan yurdum insanının emeği karşılığı aldığı sadaka

   
 6. "o parayla geçinen bir aile var" cümlesini hatırlatan para miktarı

   
 7. farklı bölgelerde farklı uygulanması gereken ücrettir. zira bu tutar büyük şehirlerde asgari geçinmeyi geçin nefes almaya bile yetemeyebilir.

   
 8. Asgari ücreti belirleyenlerin, çok değil 1 ay geçinmelerini istediğim, gerçek emekçiye alın terinin karşılğı olarak verilen ücret. Asgari ücretle çalışanların bu ülkeyi ayakta tuttuğunu düşünürsek daha makul bir ücretin verilmesi gerektiğini savunanlardanım.

   
 9. insanlara en asgari seviyede yaşama hakkını zorunlu kılan, azami rezillikdir.

   
 10. dönemin başbakanı recep tayyip erdoğanın 5 kişilik aile sabah öğlen akşam simit yiyip çay içse 450 tl tutuyor bunlar nasıl aç kalır ya diye hayret ettiği açlık sınırının devlet tarafından 1450 olarak açıklandığı bir ülkede 1000 tl ile geçinen daha doğrusu geçinmeyi başaran mucize adamların aldığı maaştır asgari ücret..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam