1 2 3 4 5 6 7 8

eski yazarların nereye kaybolması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gün geçmiyor ki sözlüğümüsssten bir yazar daha eksilmesin. hoyrat düzene yenilip, kuşe-i uzlete çekilmesin. bir yılgınlık, bir sıkkınlık peydahlanmışcasına, herkes ağız ve klavye birliği etmişcesine sessizleşmiş ortalık.

  elbette bazı "gedikli yazarlar" yazmaya, sözlüğü diri tutmaya devam ediyorlar, tanrı onları kutsasın, soy soylayıp, boy boylasınlar. fakat görüyorum ki sayıları oldukça az. sözlükte bir boşvermişlik, bir serkeşlik, bir nemelazımcılık almış başını gitmiş. nayır, nolamaz sevgili kardeşlerim. dağılmış pazar yerlerine benzese de memleket (burayı edipciğim cansever'den arakladım) sözlük de bundan nasibini alsa da, biz yine de yazmayı bırakmamalıyız.

  diye düşünüyorum.

   
 2. sözlüğün maalesef eski canlılığını yitirmesine sebep olan ve gözlerimizin mumla,el feneriyle,kandille aradığı yazarların ortalıkta görünmemesi durumu.

   
 3. Kış hazırlıklarını tamamlayıp teker teker geri döneceklerini düşündüğüm başlıktır.

   
 4. Medcezirin özelestiri yaptigi baslik

   
 5. Bazen yazma istegi kayboluyor ve bu donemde sadece okumak, izlemek istiyorsun. Sonra tatil bitiyor ve sen kaldigin yerden devam ediyorsun. Dükkana tekrar dönüyorsun . Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, kaybolan yazarlarin sözlüğe tekrar donecegini düşündüğüm durum. Vakit ve ortam acisindan en uygun mevsim yazmak icin ne de olsa.

   
 6.  
  (Bkz: Amen)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.