1 2 3 4 5 6 7 8

dermess

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

20,000 entry 7,787 konu 2,907 puan
21.06.2024 22:51 son işlem tarihi takip etme takip et

güne bir şiir bırak

sen dedi bu şiiri bilmiyor musun ? dedi.

hangisiymiş ? dedim.

okudu.

Aman asım ne fenasın

hastayım dersin, dondurma yersin

galiba şiir bu kadar.

Yeni başlayanlar için şiir denemesi gibiymiş. neyse.

21.06.2024 19:17
 1. çermik

  Ilıca, kaplıca anlamında kullanılır. Sıcak su anlamına gelir.

   
 2. büyük iskender

  Afganistanda diğer yerli halktan görünüş, kültür ve fiziksel özellikler bakımından tamamen ayrılan bir kavim var. Kendilerine Kalaşlar deniyor. Sarı ya da kızıl saçlı renkli gözlü uzun boylu bu halka Kafiriler diyenler de var. Bölgenin bugünkü adı Nuristan.

  Diyorlar ki Makedonya Kralı Büyük İskenderin ordularının seferlere çıkması sonucu bir kısmının buraya yerleşerek burayı yurt olarak belirlemeleri ile Afganistanda böyle bir yerleşim yeri oluşmuş.

   
 3. Tunç Başaran

  Akla doğrudan Piano Piano Bacaksı ve Uçurtmayı Vurmasınlar filmleri gelir.

   
 4. potemkin zırhlısı

  Sergey Eisenstein'ın 1925 yılında çektiği siyah beyaz sessiz film. Gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş film bir propaganda filmidir ve dönemine göre oldukça başarılı bir şekilde çekilmiştir.

   
 5. ayazma

  Kelime anlamı olarak Hagia - Aya ( Hıristiyan inanışına göre kutsal anlamında ) ile ma yani su kelimesinin birleştirilmesiyle oluşturulan ve pınar, su kaynağı, kutsal su kaynağı, şifalı su anlamında isimlendirilen yerlerdir. Bazıları ise "ayaz" yani soğuk ve "ma" , su kelimesinin birleşmesiyle oluşturulduğunu iddia eder. Anadolu'da pek çok yerde ayazmalar bulunur.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam