1 2 3 4 5 6 7 8

sokak müzisyenleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sokakta müzik çalarak geçimini sağlamayan çalışan kişilerdir. aralarında yalandan yere çalanlar hariç çok güzel nağmeler çıkaranlar var. bazen bu kişilere hayatın ona şans verilemeyen kişileridir dediğim oluyor bir an. televizyonlarda gördüğüm sanatçılardan kat be kat iyi söylüyorlar.

   
 2. gerçek anlamda sanat yapıp da magazin dünyasının maskeli tipleri arasına hiç karışmayan, sadece sanatıyla halkın içinde ve halkın beğenisine hizmet eden, sokakta olmakla değerinden bir şey kaybetmeyen altın parçalarıdır.

   
 3. çoğu güzel insanlardır. bu arada mecidiyeköy metrosunda akordeon çalan dostlar duruyor mu acaba?

   
 4. sanata önem veren, hem kendi harçlığını çıkarıp hem de insanlara hoş dinleti sunan insanlardır. tabi bunun profesyonelinden tutun oldukça amatör küçük çocuklara kadar farklı seviyeleri de vardır ama dilenmek yerine, bir iş icra edip karşılığında insanların gönlünden kopan ne ise onu beklemektedirler.

   
 5. bir çok sanatçıdan daha güzel şarkılar söyleyip sokakta millete açık hava konseri veren kişilerdir.

   
 6. özelikle istanbul'un en renkli yüzleri. dinlerken keyif aldığım sanatçılar.

   
 7. spoiler

  sokak müzisyenlerini ya da açık havada müzik icra eden insanları sevmeyen insanlardan uzak durmaya çalışırım dediğim başlık.

   
 8. yanlarından boş ya da ilgisiz geçmemeye çalıştığım sanat emekçileri.

  hani bazı eğlence sokaklarında bu sokakta hayat var diye yazıyorlar ya, aslında oldukları sokağa gerçekten hayat getiren onlar.

   
 9. şu anda youtube'a yüklenmiş videolarını izliyorum.

  Akın Kemal , Viyana, Almanya, Amsterdam sokak müziği konserleri...

  O kadar başarılı ki.

  geleneksel müziğimizin en güzel örneklerini tüm dünyaya dinletmiş.

   
 10. eskişehir hamamyolunda bir sokak müzisyeni var yirmi, otuz yıldır çalar, söyler. çok kaliteli eserleri çok güzel seslendirir. işin garibi sadece yerli halk tarafından tanınır. videosunu çekip yükleyecek kimsesi yok.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam