1 2 3 4 5 6 7 8

zincir marketlerdeki hileler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tekli de satılan bir ürünü 6'lı ya da 4'lü paketlerde satarken birim fiyatını tekli satılandan daha pahalıya satmak. 6 tane tek al, 6'lıdan ucuza geliyor yani. mutlaka kontrol edin.

   
 2. rafta olan ürünün etiketi yok, rafta olmayan ürünün etiketi var. bu ürünler de muadil. etiket ucuz ürünün etiketi, ürün ise pahalı markanın ürünü. hadi ben çok dikkatliyim ama çoğu kişi bu durumdan bihaber. son zamanlarda yoğurt gibi ürünlerin sktlerini bile silikleştirmeye başladılar. zaten skt kapağa niye basılıyor? gövdeye basılmalı. acaba kapak değişimi de yapılıp skt güncelleniyor mu? diye kafamızda çılgın sorular dolaşıyor. ayrıca kasadaki ekranı müşteri görmesin diye gizleme çabalarına ne demeli?

   
 3. dün ünlü bir markanın çubuğunu indirime koymuş üç harfli marketin biri.maalesef son kullanma tarihi geçmişti.bunu kasıtlı olarak yaptıklarına eminim.iade ettim ama herkes de bununla uğraşmıyor maalesef. v onu kar biliyorlar.çocukların yiyeceği bir üründe bile böyle hile yapmaları insafsızlık

   
 4. marketten ziyade ürünlerdeki hileler.

  gramaj düşüklükleri, kalite düşüklükleri, deforme edilmiş stt baskıları...

   
 5. en basitlerinden biri gramajını çaktırmadan düşürüp satmaktır. ya ürünün ambalajı aynı kalır, içindekinin gramajı düşer, ya da ürünle birlikte ambalajı da küçülür. ama bizler o ambalajın görünüşüne öyle alışmışızdır ki bu değişikliği farketmeyiz bile.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.