1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,786 entry 417 konu 527 puan
14.06.2019 15:04 son işlem tarihi takip etme takip et

binali'nin kürdistan ve lazistan demesi

buradaki meseleyi hala naifçe yorumlayanları gösteren başlık.

etnik aidiyetlerin getirdiği hissiyatla olaya bakınca böyle duygusal hezeyanlar ortaya çıkabiliyor elbette.

konu o bölgenin eski adının ne olduğu değil. osmanlı kaynaklarını bilmeye okumaya gerek yok. türkiye'de üniversite tahsili yapmış, inkılap tarihi gibi zorunlu dersleri almış herkesin bilebileceği bir şey bu.bilmeyen, daha önce duymayan gidip kumda oynayabilir. evet bir zamanlar anadolun'un bir bölgesine kürdistan, diğer bir bölgesine de lazistan deniyordu. ama şu an denmiyor. denilmesi suç mu bilemem. güzel yurdumda suç kişiye göre değişiyor çünkü.

başlıktaki ifadeye dönecek olursak, buradaki siyasi cambazlığı görmemek için kör olmak gerekir.

sadece kritik seçim dönemlerinde böyle netameli konulara girmek, buradan oy devşirilebileceğini ummak iktidar açısından olaya ne kadar pragmatik bakıldığını göstermiyor mu?

rakibini sabahtan akşama kadar terör örgütünün adayıymış gibi lanse eden, iftar iftar dolaşıp iftira, sahur sahur dolaşıp yalan atanların böyle pervasızca konuşmaları doğru mu?

kendi çıkarları için "ben de kürdüm" demek sizin midenizi bulandırmıyor mu?

bir de kendinize soruyor musunuz hiç, bu lafı imamoğlu etseydi başına neler gelirdi?

anlamayacaklar için açık açık yazıyorum: kürdistan veya lazistan lafını ekrem imamoğlu ağzına alsaydı neler olurdu düşündünüz mü?

olay öyle üniter yapımıza halel gelmesin goygoyu değil kısacası, buradaki bu çifte standardı vurgulamak... kürdistan lafını duyunca içi geçen tipler, bu lafı edenlerin gözünde değerli olduklarını falan düşünüyorlar herhalde. chaplin'i komik bulmam. bulana da onun vermek istediği asıl mesajı ıskaladığı için acırım. ama komiklik arıyorlarsa kendi naifliklerinde arayabilirler.

kafama takılan bu değil ama. nedense hep üniter yapıyı hafife alan tiplerden çıkıyor kullanışlı aptallar. sözüm meclisten dışarı. ama yine de siz siz olun üniter yapıyı çok sağlam sanmayın. "komiklik" diye ağzınızı yayarak gülerken ülkenin 17 yılda getirildiği duruma bir bakın da öyle konuşun. değişeceğine ihtimal vermediğiniz neler değişti bir düşünün bakalım.

düşünmek zor değil.

deneyin, hoşunuza bile gidebilir.

(Bkz: binali'nin kürdistan ve lazistan demesi)(Bkz: binali'nin kürdistan ve lazistan demesi)(Bkz: binali'nin kürdistan ve lazistan demesi)
12.06.2019 17:08
 1. mezuniyet törenleri islama aykırı

  islam'da okumak, öğrenmek, aklını kullanmak, beynini geliştirmek, diploma almak, bilimsel faaliyet içinde bulunmak, üretmek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak vs. gibi kavramlar yer almadığı için geçerli olan görüştür.

  özellikle kız çocuklarının, adet görür görmez evlendirilip tarla gibi sürülmeleri gerekirken, bir de diploma almak gibi, okul okumak gibi sufli işlerle zaman harcamaları zinhar islama aykırıdır. bu açıdan haklı bulduğum ve artırdığım iddiadır.

   
 2. çirkin olmak

  allah vergisi olmayıp genlerin ortaya çıkardığı kaçınılmaz durumdur.

  ya ne olacağıydı?

  kimileri için kader olsa da, yine de un mamullerinden uzak durup, sağlıklı beslenme ve spor ile takviye edince bir nebze düzelme yaşanabilir.

  ama çoğu zaman patates kafalı, bazlama ekmek suratlı ebeveynler ve durup durup matah bir şeymiş gibi akrabası ile ile evlenen denyolar yüzünden oluşan fakir gen havuzu nedeniyle türkiye sınırları içinde uzun vadede üstesinden gelinemeyeceği kanaatindeyim. bir de kendi çirkinlikleri yetmezmiş gibi, sanki dünyaya çocuk getirmese geberecek gibi üçer beşer üreyenleri de durdurduk mu, en geç 23. yüzyılda ülkeimizi düzlüğe çıkarabiliriz.

   
 3. Tokat'a gitmek gerek

  mevlana'ya ait olduğunu yine başlığı açan yazardan öğrendiğimiz söz.

  eğer doğruysa, hazret etrafını sarıp olur olmadık şeyler isteyen gebeşlerden kurtulmak için söylemiştir diye düşünüyorum. "bi huzur verin lan allahsızlar" alt metnini duyumsuyorum.

  kendisi bu şekilde kaç kişiden kurtulmuştur bilinmez ama bazı tokatlıların bu sözle övündüğünü görmek düşündürücü.

   
 4. bizim medya imamoğlu aleyhinde uydurma haberler yapıyor

  akp'li, türkiye gazetesi yazarı kriptö fetöcü cem küçük'ün itirafı.

  köşesinde yazmış bugün.

  bu gidilen saçma yoldan dönelim demiş hazretleri.

  ne yaparsak yapalım binali'ye puan kazandıramıyoruz, her hareketi imamoğlu'na yarıyor demiş.

  bu bir itiraf ve bir kabuldür sevgili romalılar.

  yalan ve iftira attıklarını kabul ediyorlar. uydurduk, kara çaldık, tutmadı diyorlar. tutmayacak evet.

  insanlar sizden ve soygun düzeninizden sıkıldılar artık.

  ibb'nin pek çok ülkeden fazla olan bütçesini yemeye doyamayanlar, canhıraş bir gayretle binali borazancılığı yapadursunlar, it ürür kervan yürür.

  selam ve dua ile...

   
 5. rektör yardımcısı'nın kızının inanılmaz yükselişi

  başörtüsünden dolayı şimdiye kadar girdiği sınavlarda haksızlığa uğratılmış bir mazlumdur.

  islam düşmanlarınca sırf başı örtülü, kalbi imanlı, ruhu mutmain olduğundan gadre uğratılmıştır.

  işte kalpleri kararmış olanlar, o zeka fışkıran gözleri görmez, şeytanın buyruğundan çıkamadıkları için hakk'kı ayakları altına alırlar.

  rappim oyunları bozandır, tuzakları başa çalandır. çünkü en büyük tuzak kurucu kendisidir biiznillahhh.