1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,818 entry 428 konu 40 puan
02.07.2019 11:10 son işlem tarihi takip etme takip et

istanbul ehline teslim edilmemiştir

boş laf, kuru gürültü.

bu halk kimi seçtiyse ehil o demektir.

oyu veren, hesabını da en iyi şekilde sorar, takibini de yapar. merak buyurmasın kimse.

yavru bozkürtler ile beraber gürültü yapmasına gerek yok kimsenin.

26.06.2019 14:13
 1. kambriyen patlaması

  Colonel'e benim de teşekkür ettiğim başlık. Allah cc bana da onun sabrından ve sükunetinden versin inşallah. Amin.

  Ayrıca ona Gazali konusunda katılamayacağımı üzülerek ifade etmek isterim. Nasıl islamlıkta Allah cc herşeyin ilk sebebidir, Sünnilikte Gazali herşeyin sebebidir nokta. Günümüz Müslümanları bilim adına ne biliyorlarsa (buna tersi de dahil) Gazali reis sayesindedir. Ama onlar bunu dahi bilmezler. Herşeyi allahtan zannederler ama herşey gazali'dendir.

  Şüphesiz akıl sahipleri için burada bir ironi vardır.

  Ayrıca Colonel'in bahsettiği şey marifete değil adetullah'a girer. Adetullah da Gazali tipi nedenselliktir. İslam'ın da bilime katkısı aha budur, bu kadarcıktır...

  Selam ve dua ile...

   
 2. kambriyen patlaması

  #1mz2 okusan böyle olmazdın zaten. Sanki Harun Yahya'yı savunan varmış gibi bir de tribe girmiş. Ahahaha...

  Allah cc seni bildiği gibi yapsın demeyi çok isterdim. Hahah...

   
 3. kambriyen patlaması

  cahil müslümanların allahlarının avukatlığını yapmak zorunda kaldıkları jeolojik bir dönem.

  aslında müslümanların kafası ve ilmi bu konularda araştırma yapmaya yetmez. sınırlı ve düşük zekalarıyla ancak ingilizce öğrenebilmişlerse, evrim karşıtı hristiyan teologların ve onların finanse ettirdikleri fosil çalışmalarının sonuçlarına dair yazılan bilimsellikten uzak makaleleri okurlar. onlardan alıp türkiye'deki cahil müslümanlara satarlar. bu cahiller de gelip sözlükte kötü bir türkçe ile yalanı yaymaya çalışırlar. o nedenle elindeki o zırvayı bir kenara bırak ve yazdıklarımı oku.

  harun yahya denen şarlatanın da yaptığı/yaptırdığı buydu. parayla gavurun "intelligent design" dediği akıllı tasarımcıların ipine sarılıp evrim bilimine savaş açtılar. fi tarihinden kalma bilgilerle evrim gibi gelişmeye müsait, kendini güncelleyen, bilimsel verilere dayalı bir alanı baltalamaya, sığ düşünceleri ile gerçekleri örtmeye çalışırlar bunlar. bütün işleri, tanrı'nın (allah değil) evrime muhtaç olmadan da yaratma işini yapmış olması gerektiği, onun evrime yenilmemesi gerektiği, onun mutlaka bu konuda olaya müdahale etmiş olması gerektiği umudundan türemiştir. ama üzgünüm, öyle bir kesinlik yok. ama cehalet ne güzel bir şey. insana sınırsız bir özgüven veriyor ve, bu kadar bilimsel ispata rağmen hala "kimbriyin pitlimisi yiritilişin içik bir dililidir" diye kemçük kemçük konuşmaya devam edebiliyorlar.

  her neyse, girişi uzatıp olaydan kopmak istemem. şunu da söyleyip kötek kısmına geçebilirim:

  kambriyen patlaması ya da kokulu silgi, yahut da otlu peynir ile ilgili bir başlık açacaksanız eğer, önce tanım kısmında bunların ne olduğu, varsa tarihi, özelliği gibi en temek unsurları bir bütün halinde ve nesnel bir biçimde tanımlarsınız. tabi eğer niyetiniz insanlara doğru bilgi vermek ise. yalanla, iftirayla, iğrençlikle malul olanlarda böyle bir incelik göremiyoruz elbette. işim hakkı tutup kaldırmak olduğundan, ve başlığı açan zırcahile yazdığı her yanlış şey için cevap vereceğime söz verdiğimden dolayı bu entriyi yazıyorum. sınırlı zamanımda, işimden fırsat bularak yapıyorum bunu. o nedenle kısa tutmak istedim ama bunları da yazmam gerekir. başka başka saçmalamalar da görürsem onlara da zamanım ölçüsünde cevap vereceğimden kuşkunuz olmasın sevgili sözlükçüler.

  kambriyen patlaması, günümüzden yaklaşık 540-550 milyon yıl önce başlayıp 480 milyon yıl kadar önce sonlanmış bir doğa olayıdır. patlama denince big bang gibi değil de mecazi anlamda bir patlamadan söz edildiğini söylememe gerek yok sanırım. bir nevi nüfus patlaması demek yanlış olmaz.

  ne oldu peki?

  omurgasız canlıdan omurgalıya geçiş dönemi bu dönem. öncesine de bildiğiniz gibi pre-kambriyen dönem deniyor. bizdeki allahçıları muhatap almaya gerek görmediğimden, onlardan daha akıllı olan akıllı tasarımcıların iddialarına göre, dünyada, kambriyen dönemde omurgalı sayısındaki artış inanılmaz sayıda artmış, bu durum fosil kayıtları ile kayıt altına alınmıştır. bundan önce yani prekambriyen dönemde bu tip karmaşık sistemlere sahip omurgalı canlı fosili bulunmadığı için burada yaratıcı (yine allah değil) devreye girmeksizin böyle mi-kem-mel bir durum ortaya çıkamaz, dolayısıyle evrim mevrim yoktur, az votka vardır derler.

  bu iddia, (yani evrimin olmadığı iddiası) prekambriyen döneme ait kayaç yapılarının zayıf olmasından dolayı fosilleri saklamaya uygun olmadığı için boş bir iddia olarak tarihteki yerini almıştır. ayrıca omurgasız bir canlının fosili de elbette omurgalıya göre daha dayanıksızdır. fosilleşmesi, uygun şartlar olmadığı varsayımında, çok zordur. buradan bastırıp gol atmaya çalışan tasarımcılar, kambriyen dönemden yaklaşık bir buçuk milyar yıl öncesine ait karmaşık yapılı canlı fosilleri bulunduğunu öğrenince pısıp kaldılar ama, bizdeki allahçıların ahlakı sonra da zekaları olmadığından hala bu yalanlara inanmaya teşnedirler. önce kendileri inanırlar sonra sizleri inandırmaya çalışırlar.

  dünyanın yaşı 4,8 milyar yıl

  dünyada canlılığın yaşı 3.5 milyar yıl

  kambriyen dönemin yaşı 550 milyon, süresi 60 milyon yıl

  orkide çiçeğinin yaşı 85 milyon yıl

  insanın ortaya çıkışı (çok zorlarsan) 6 milyon yıldır sevgili romalılar.

  şimdi, kün fe yekün'cü ahmaklara sormak lazım gelmez mi, e madem bir tanrı (yine allah değil) ol deyince oluyor da, sizi sınav etmek için yaratıyor da, neden dünyayı yaratıktan sonra 1 milyar yıl bekleyip ilk tek hücrelileri,sonra bilmem kaç milyon yıl bekleyip çok hücrelileri, onlardan da sonra karmaşık yapılı canlı sistemlerini yaratmak için neyi bekledi??

  sizi kendisine taptırmak için çok boş vakit değil mi bu? ayrıca yukarıdaki entriyi yazan zındık, farkında olmadan allah diye tapındığı tanrının karmaşık sistemli organizmaları yarattığını yaratılışa delil kabul ediyor da mavi algleri niye dışlıyor? onları mahmut tuncer mi yarattı? o yaratılış sayılmıyor mu? sen resmen yukarıda kambriyen dönemden önce hayat yoktur demişsin. al cümlede geçen ifaden bu: "yeryüzündeki canlı hayatının birdenbire aniden başladığı durum" aha yanıldın. dünyadaki canlı hayatı çok daha önce başladı. inancın çöp oldu mu şimdi? bilimin gerçeğine hoş geldin. git tevbe getirşimdi hadi. boyunu aşan konularda da entri yazıp kendini rezil etme.

  nereden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

  ayrıca kendi de okuduğu zırvalardan buraya aldığına göre şunu da kabul ediyor ki, karmaşık yapılı sistemli canlılardan çoğu günümüze ulaşamadan yok olup gitmiş. güzel. evrimsel olarak bu gerçek ortada zaten. e o zaman sormazlar mı bu tanrı (yine allah değil) keyfe keder yaratıp neden yok ediyor? beğenmemiş mi? madem her şey onun yapmasıyla oluyor bu kadar zamanda yapabildiği bu mu yani?

  hoş size kalsa dünyanın yaşı adem'den bu yana 6 bin küsur yıl falan. ulan bilim olmasa yalan bile uyduramayacaksınız be.

  ayrıca hadi dediğiniz gibi türler birden bire ortaya çıkmış olsun (birden bire dedikelri bile 60 milyon yıl) bu bir yaratıcıyı kanıtlar mı? kanıtlarsa nasıl? dünyada meydana gelen her olayın sebebini tanrıya ya da bir başkasına atfetmek bilimsel mi? ben söyleyeyim, değil. ama bilimsel argümanlar ileri sürüp de sıkışınca bilimi de allah yarattı taam mı sığlığına düşmekten de utanmıyorsunuz. hem bilim dili kullanıp bilime sövüyorsunuz, hem de saygı bekliyorsunuz. size bir dilim ekmek uzatanın ekmeğini afiyetle yiyip yüzüne sövmekten farksız bu. utanmıyorsunuz da.

  hadi hepsini geçtim. evrim mevrim yalan, yaratıcı her şeyi yarattı falan. ulan o yaratıcı, öyle bir yaratıcı var olsa bile bu senin kurandaki allahın olamaz. o-la-maz! onun aklı böyle şeylere ermez. bedevilerin bela saçan allahıdır o. daha yerçekimini bilmiyor, dağların yeryüzünü düz tuttuğunu falan sanan cahil bir allah o. inancaksanız bari kafası çalışan bir tanrıya inanın. ok?

  selam ve dua ile...

   
 4. yandaş medyanın ahlaksız haberciliğinden örnekler

  sözlükte uzun zamandır açılmayı bekleyen başlık.

  çünkü çok fazla ahlaksız habercilik örneği var ve artık bir şekilde gündeme gelmesi, getirilmesi gerekiyor. sözlüğün haber müdürlüğüne soyunan yazarlarının da gözünden kaçınca (yahut da işlerine gelmeyince) iş başa düştü.

  sözlüğün kadrolu islamofaşistleri bilerek ve isteyerek kendi açtıkları lüzumsuz başlıklarla gündemi değiştirmeye çalışadursunlar biz tespit ettiğimiz ahlaksızlık örneklerini burada paylaşmaya devam edelim. beyinlerindeki mühürlerden kurtulup belki gerçeği bulurlar buraları okurlarsa.

  bundan sonra sizler tarafından da fark edilen ahlaksız habercilik örneklerinin paylaşılacağı bir başlık olması umuduyla başlayalım.

  bildiğiniz gibi hükümet de tanzim satış mağazalarıyla piyasaya girmiş oldu. yandaş medya da durur mu? yalan haberlerle durumu güllük gülistanlık göstermek vazifesiyle kolları sıvamış oldular.

  kanal d denen haber kanalında yayınlanan ropörtaj buna iyi bir örnek. güya üretici diye mikrofon uzatılan şahsın akp ilçe yönetiminden olduğu ortaya çıktı. kanalın, söz konusu ropörtajda "eleştiri sayılabilecek" yerleri kırptıkları ispatlandı. ropörtajı kendi telefonuyla kameraya alan bir vatandaş, haberleri izlerken yapılan sansürü görünce twitter'dan durumu gündeme getirmese şu ortamda haberimiz dahi olmadan geçip gidecektik. haber müdürü buket aydın da her zamanki taktiği kullanmaya çalışarak mağdur rolüne büründü ama kendini rezil ettiğiyle kaldı.

  yandaş kanalları izlemeyenler olarak biz bu tür zehirlenmeden kendimizi kurtarsak da insanların çoğu bunları haber diye izliyor. dolayısıyla dezenformasyon kurbanı olup, beyin bedava modunda aramızda dolaşıyor, sözlükte yazarlık yapıyorlar falan...

   
 5. recep ali er

  recep tayyip erdoğan'ın teyze oğlu.

  kredi yurtlar kurumunun yeni genel müdürü yapılmıştır.