1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,851 entry 431 konu hiç puanı yok
05.02.2020 11:37 son işlem tarihi takip etme takip et

evlenince eşinin kapanmasını isteyen erkek

Siyasal islamcı ya da liboştur.

Menfaati gereği hiç inanmadığı halde, sırf ikbal kaygısından yapar bunu. Rüzgâr kapatma yönünden esiyordur çünkü.

Yarın ters istikametten eşmeye başlayınca, yelkenleri doldurup oraya tam yol ilerler gemisiyle...

Müslüman olup da açık halde beğendiği eşini, sonradan kapatmaya zorlayan da cibilliyetsizdir.

Arafta kalmış, anasının ya da ablasının güdümünde bir ömür geçirmeye razı bir maldır o.

Mallıklarını allah'ın emrine uymak riyasiyla gizlemeye çalışsalar da beceremezler. O ağır mallıkları 100 metreden seçilir zira.

30.01.2020 14:20
 1. bir kadın susuyorsa

  Ölmüştür.

  Kesin bilgi, yayalım.

   
 2. med-czr'in geri dönmesi

  Fakirin Mânâ âlemlerinde bir vakit bicare ruhunu gezdirip gelmesi olayı.

  Uzun zamandir buralarda olmadığımız elhak doğrudur.

  Ümmetin içinde bulunduğu başıboşluk ve nemelazımcılık bir kader olmadığı gibi, keder vesilesi de olmasın diyerekten sahnelere, sübhanallah, siz değerli dostların arasına dönmüş bulunmaktan şeref duyarım efendim.

  Bu arada yeri gelmişken (siz gelmiş kabul edin) rümuzumun "mehdi" kısaltması olduğunu da buradan duyurmak isterim. Ama siz yine de benden duymuş olmayın. Mehdiler yahud mehdî adayları ben mehdiyim demezler çünkü. Ortaya bırakırlar, nasibi olan alır. Kıps.

  Selam ve dua ile...

   
 3. 8 yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam

  Iki yüzlülük turnusolu olmuş cümle.

  Salya sümük seyrettiğiniz ucuz dizinin başrolündeki adam söylese gözleriniz yaşarır ama değil mi? Helal olsun işte baba dersiniz utanmadan...

  Neymiş, o kadar insan ölmüş, ayıpmış. Enkaz kaldırmaya uğraşanlar baba değil miymiş... Bu ülkede her duygunun içi boş. Herşey naylondan. Benim adamım dediyse doğrudur, öbürü dediyse tiz vurun kellesini... siz nasıl bir psikolojide büyüdünüz osiris aşkına? Sizin babanız afedersiniz, sizi ya döverek büyütmüş ya da söverek... saçınızı okşamamış hiç. Size şefkatle bakmamış demek ki bir ufacık an bile... Bu kadar kaba, bu kadar nefret yüklü ve bu kadar hoyrat olmanızın mantıklı bir açıklaması yok zira.

  Günler öncesinden planlanmış bir tatile çıkan bir aile var fotoğrafın bir kenarında, diğer tarafta ağzından salyalar saçarak linç hazzı yaşamaya çalışan yaratıklar... yaratık evet. Nefret soyleminin, otekilestirmenin, bölücülüğün meyvesinden nasiplenen iktidar havuz medyasının yarattığı tipler...

  Ulan, bu ülkede şehit haberleri gelirken, karakollar bombalanırken düğünlerde eğlenen, marmaristeki tatilini kesmeden hiçbirşey yokmuş gibi kulağının üzerine yatan yöneticiler varken, siz kime duyar kasıyorsunuz? Sehitlere üç beş kelle diyen kim? Isid denen şeriatçı çöl farelerinin yakarak öldürdüğü iki turkiye cumhuriyeti ordusunun askerini aylarca bulamayan, sehit olduklarıni bile söyleyemeyen kim? Insanlar çocuklarına yemek alacak parayı bulamadığı için intihar ederken, sarayda ejder meyvalı smoothie içen, içiren kim?

  Balık hafızalı olduğunuzu biliyoruz da karşınızdakini salak sanmaniza ne demeli? Bunu bilerek yapıyorsanız zaten iflah olmaz bir kötüsünüz demektir. Kötü evet. Vicdan sahibi olan için en ağır küfürlerden biri bu bence. Anlayana...

  Daha dün vergi kaçırmak için milletin bağışladığı parayı tecavüzcü, sapık ve kokuşmuş bir vakfa para bağışlayan kızılay haberleri vardı. Milyonlarca dolar para. Yolsuzluk,hırsızlık ve adilik pacalardan akıyorken, siz utanmadan küçük kızını sevindirmek için didinen bir babanın lafına mı takıldınız bu kadar? Siz ciddi misiniz? Sahiden kızılay yolsuzluğu bundan daha mı hafif?

  Ne içiyorsanız elinizden bırakın da biraz düşünün. Zor değil inanın. Sizi güdüleyip çorbasına bakan tiplere malzeme olmayın.

  Ayıp he mi söyle bir zamanda imamoğlu 'nun kızını kıramayışı? Vay anasını... sizin iki yüzlü ahlakınız batsın!

   
 4. Yunan milletvekilinin turk bayrağını yırtması

  Milliyetçilik ve bünyeye zararları konusuna örnek olması gereken haber.

  Bu meczup "bizden biri" olsa kıvanç duyup omuzlara alacak tipler, kendi bayrakları yırtılınca ortalığı ayağa kaldırırlar şimdi.

  Üzerinde düşünmek gerek. Ne kadar doğru bilmem ama, büyük komutan mustafa kemal yunan bayrağını yerde yırtılmış görünce milletin istiklal alametidir deyip yerden kaldırılmasını istemiş derler. Tam da savaş görmüş, özgürlüğün bedelini tanımış birine yakışır davranış...

   
 5. Türkü

  Bizim gibi sözlü anlatımın yegâne iletişim şekli olduğu toplumlarda önemli bir araçtır.

  Duygularını, sevdiğine olan hasretini, sıla özlemini, hayatın zorluklarını türkülerle atlatırız. Bu açıdan ne yüklü bir gamsavardır onlar...

  Ilgıt ılgıt esen sabah yeline,

  Havadaki telli turnaya,

  Geçit vermez dağlara,

  Haksızlığa, arsızlıga, yoksulluğa hep türkü tadında seslenmişiz... bolu beyine isyan, zalime bir haykırış olmuşuz böylece.

  "Şairim,

  zifiri karanlıkta gelse şiirin hası

  Ayak seslerinden tanırım.

  Ne vakit bir köy türküsü duysam

  Şairliğimden utanırım." Diyen bedri rahmi'ye selam olsun.

  Türküler kimliktir. Kimliğe sahip çıkmak gerek.