1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,743 entry 398 konu 418 puan
20.05.2019 16:09 son işlem tarihi takip etme takip et

muhafazakar tarihçilerin intihalci olmaları

spoiler

müslümanlıklarına toz kondurmayacak "tarihçi"lerin emek hırsızlığı yapmayı meslek haline getirmeleri olayı.

islami kesim tarafından el üstünde tutulan, kitapları çok satanlar listelerinden inmeyen, kıymetleri kendilerinden menkul iki tarihçi için söylenenler mide bulandırıcı cinsten sevgili okurlar.

ahmet şimşirgil ve yavuz bahadıroğlu isimli tarihçilerden bahsediyorum.

iddialar vahim. aslında iddia bile değil, akademik makalelere konu olacak kadar gerçek. üstelik bir kez de değil, defalarca çalmışlar.

örnekleri spoilerdaki yazıda var. merak edenler tafsilatını linkten okuyabilirler.

benim söyleyeceklerim burada, bu tiplerin yazdıklarını paylaşanlara. çoğu zaman uydurdukları ve fırsat bulduklarında da çalmaktan çekinmedikleri bilgileri, utanmazca kitaplarına bile almaları suçun ötesinde psikolojik bir takım sorunlara da işaret ediyor aslında. ben yapmadım asistanım yapmış gibi çocukça bir savunma bile yapmaktan utanmayan adamların, bu sözlük gibi platformlarda borazanlığını yapıyor bir çok cahil ve kötü niyetli tipler.

umulur ki utanırlar da ders alırlar. tarihi, gerçekten emek veren, özü sözü bir, gerçek akademisyenlerden öğrenmeye çalışırlar. niyetleri öğrenmekse tabi.

selam ve dua ile...

(Bkz: muhafazakar tarihçilerin intihalci olmaları)(Bkz: muhafazakar tarihçilerin intihalci olmaları)
20.05.2019 09:45
 1. selamsız bandosu

  şener şen ve uğur yücel'in efsane oyunculuklarla hayat verdiği harika film.

  itilmişliği, önemsenmemeyi, değersizliği ve çaresizliği anlatan, her şeye rağmen olumsuzluklardan bile eğlence çıkarabilen insanların hikayesi.

  türk sinemasında yeri ayrı olan bir film.

   
 2. Sevdiğini çok belli etme şımarmasın

  tarihin çöplüğüne atılması gereken bir kocakarı inanışı.

  sevgi paylaştıkça çoğalır.

  sevmekten korkanlar, sevdiğini söyleyemeyenler, sevmeyi bir alışverişe indirgeyenler yarım insanlardır.

  siz tam insan olun. hem, şımarmak da sevmek de insani duygular değil mi?

   
 3. kendini pazarlamak

  mal olduğunun kabulü ve akabinde gelişenler...

  satışa hazır mal olursa, pazar da kurulur elbet.

   
 4. stiletto ayakkabı

  riskli bir ayakkabı modeli olsa da kadınsılığı ön plana çıkardığı için ayaklarda görmekten hoşlandığım bir tür.

  riskli çünkü her bacak tipi ve kıyafete uymayan gıccık bir şey. ayrıca içinde bulunmanın bir zaman sonra işkenceye dönüştüğü de bir sır değil. o nedenle mecbur kalınmadıkça giyilmiyor zaten.

  ben daha çok skinny pantolonla beğeniyorum. düzgün ince bacak ve bilekleri olan kadınlara ne de yakışıyor meret. ancak pantolonu doğru seçmek mi lazım, yoksa yürüyüşe mi özenilmeli onu tam anlayamadım. afedersiniz, hafifmeşrep bir görüntü de katabiliyor bazı durumlarda. ama o sihirli kombini yakalayana da muazzam yakışıyor doğrusu.

  nispeten kalın alt baldır ve bileklere sahip olanlar da etekle giymeli bence. öbür türlüsü zorlama duruyor kanısındayım.

   
 5. türkan saylan

  şimdiye kadar hakkında girilen hiçbir entrinin olumsuz olmaması veya hakaret içermemesiyle göz yaşartmış, sözlük adına umut yeşertmiş kadın.

  zaten hayatı umut yeşertmek üzerine kurulmuş biri, ancak yalan ve iftiralarla kötü gösterilebilir. onu da yakın tarihimizde acı ve utançla gördük zaten.

  kendisine dinsiz, kitapsız, allahsız gibi arkaik söylemlerle saldıranların tekerlerine çomak sokan bu kadına ve yaptıklarına nefret duymaları tuhaf değil elbet.

  kadının adının yok sayıldığı, sadece cariye ve/veya anne olarak değer gördüğü bir toplumda, onu prangalarından kurtarıp özgür bir birey haline getirmek için uğraşan bu kadına düşman olmak dışında yapacak bir şeyleri yok dinci ve yobaz kitlenin. ellerinden geleni yaptılar onlar da. ama onun aziz hatırasına bir zarar veremeyecekler. bunu onlar da çok iyi biliyorlar. o nedenle kudurmaları devam ediyor.

  okumuş, okumakta olan, mesleğini eline almış ya da almaya hazır olan her kadının cumhuriyete bir borcu var. ne kadar ahlaksız, yobaz, gerici ve dinci olursa olsun, cumhuriyet çatısı altında var olabilmiş her kadının boynundadır bu borç. o ahlaklı biri olarak bu borcu ödemeye çalıştı. kurduğu dernek ve yürüttüğü faaliyetler bunların ispatıdır. ahlaksızlar ona iftiralarla ve yalanlarla saldıradursunlar, su akıp yatağını bulacaktır.

  açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürüyenlere selam olsun.