1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,818 entry 428 konu 40 puan
02.07.2019 11:10 son işlem tarihi takip etme takip et

chp nin günah galerisinden sayfalar

yazıklar olsun o chp'ye ki, bu başlığı açan ve altında cumhuriyet düşmanlığı yapan deve sidiği sevdalılarının sarıklı cüppeli dedelerini sallandırmamıştır darağaçlarında.

aslında elinden geldiğince sallandırmış ama, bu tıyneti bozuk haysiyet fukaraları takiyye yapmayı çok iyi bildiklerinden 180 derece dönüp kellelerini kurtarmışlar. o kadar da cesur mücahidlerdir bunlar, yersen. ne yazık ki, sarıkları çıkarıp melon şapka giyerek kurtardıkları kellelerinden türeyen kokuşuk köhne fikirleri bugün badem bıyıklı torunlarınca sündürüle sündürüle böyle ortamlarda dile getirilebiliyor.

oy verdikleri amerikan projesi partinin icraatlarını say desek kamyon farı görmüş tavşan gibi kalacak müptezeller gelmiş burda soğan cücüğünden hallice beyinleriyle algı yaratmaya, mazlumu oynamaya çalışıyorlar.

günah galerisiymiş. millet bilince halimiz ne olacakmış. yaşadığın hayal dünyasından çık da, o saydığın "günahların" şeref madalyası olarak kabul edildiğini gör de ağla biraz daha. ezik.

ulan siz adamı zorla kemalist yaparsınız be. aşk olsun mustafa kemal'e ki, sağlığına dikkat etmemiş. bir on yıl daha yaşasaydı da sizin o cahil dedelerinizi zopaynan adam etseydi. ahır yaptığı camilerde chopen, rahmaninov çalsaydı, vals etseydik kadınlı erkekli, kadeh tokuştursaydık. islam denen arap masalına en çok sen ve senin gibi sefiller söverdiniz o zaman. biz de keyifle okurduk. ahahahaha. neyse, atatürk yapamadı. ama o olmasa da zamanın ruhu, günlerin getirdiği yapacak bunu zaten. dinler tarihe karışacak. biz yapamasak da sizin torunlarınız bunu yapacak. bizimkiler de onların vandallıklarına engel olmaya çalışacaklar kesin. zihniyet değişmez çünkü sizde. karakter eksikliği sanırsam.

bu arada bu sarıklı cüppelilerin ne hain olduklarını görmek isteyenlere reşat nuri'nin yeşil gece'sini öneririm. bence her cumhuriyet sevdalısı okumalı. hele öğretmenler kesin okumalı, okutmalı.

02.07.2019 11:08
 1. çay ile beraber çikolata yemek

  çikolatayı ağızda eritmesinden mütevellit lezzetini bir kat daha artıracak eylem. belki şekerli çaydan ziyade lezzetli çikolata sevenler tercih ediyorlardır diye düşündüğüm durumdur.

   
 2. gizliajans

  fantastik bir kurgusu olan, elinizden bırakamadığınız için birkaç saate biten, eğlenceli üslubuyla güzel bir canıgüz romanıdır.

  kahramanımızın esas kızı görür görmez aklından geçenler çevrile çevrile defalarca okunsa bıktırmaz, tebessüm kondurur yüzünüze.

   
 3. kasabın sevdiği deri

  yerden yere vurulan deridir.

   
 4. devlet dairelerindeki kağıt israfı

  aslında sadece kağıt değil, genel anlamda kırtasiye malzemesi israfı olarak da nitelendirilebilecek durum olsa da en somut örneği kullanılan her çeşit ve boyuttaki teksir kağıdıdır maalesef. yazıcıdan alınan fazla bir yaprak bile insanın içini sızlatır, nasıl yapsam da telafi etsem düşüncelerine gark eder.

   
 5. çocuğunu kargoyla göndermek isteyen ebeveyn

  20. yüzyıl başlarında abd'de uygulanan bir yöntem. çocuklar, kıyafetlerine pul yapıştırılarak posta yoluyla bir başka adrese gönderilebiliyormuş.