1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,786 entry 417 konu 527 puan
14.06.2019 15:04 son işlem tarihi takip etme takip et

ekrem imamoğlu

istanbul'un seçilmiş belediyen başkanıdır.

23 haziran'da tekrar ve farkla seçilip hak ettiği ama gasp edilerek altından çekilen koltuğuna oturacaktır.

üç kuruşluk troll maaşı ve daha da büyük ihalelerden yetim hakkı yiyerek kendisine iftira atanlar önce avuçlarını yalayacak, sonra bağımsız yargı önünde hesap vereceklerdir.

12.06.2019 09:04
 1. binali'nin kürdistan ve lazistan demesi

  buradaki meseleyi hala naifçe yorumlayanları gösteren başlık.

  etnik aidiyetlerin getirdiği hissiyatla olaya bakınca böyle duygusal hezeyanlar ortaya çıkabiliyor elbette.

  konu o bölgenin eski adının ne olduğu değil. osmanlı kaynaklarını bilmeye okumaya gerek yok. türkiye'de üniversite tahsili yapmış, inkılap tarihi gibi zorunlu dersleri almış herkesin bilebileceği bir şey bu.bilmeyen, daha önce duymayan gidip kumda oynayabilir. evet bir zamanlar anadolun'un bir bölgesine kürdistan, diğer bir bölgesine de lazistan deniyordu. ama şu an denmiyor. denilmesi suç mu bilemem. güzel yurdumda suç kişiye göre değişiyor çünkü.

  başlıktaki ifadeye dönecek olursak, buradaki siyasi cambazlığı görmemek için kör olmak gerekir.

  sadece kritik seçim dönemlerinde böyle netameli konulara girmek, buradan oy devşirilebileceğini ummak iktidar açısından olaya ne kadar pragmatik bakıldığını göstermiyor mu?

  rakibini sabahtan akşama kadar terör örgütünün adayıymış gibi lanse eden, iftar iftar dolaşıp iftira, sahur sahur dolaşıp yalan atanların böyle pervasızca konuşmaları doğru mu?

  kendi çıkarları için "ben de kürdüm" demek sizin midenizi bulandırmıyor mu?

  bir de kendinize soruyor musunuz hiç, bu lafı imamoğlu etseydi başına neler gelirdi?

  anlamayacaklar için açık açık yazıyorum: kürdistan veya lazistan lafını ekrem imamoğlu ağzına alsaydı neler olurdu düşündünüz mü?

  olay öyle üniter yapımıza halel gelmesin goygoyu değil kısacası, buradaki bu çifte standardı vurgulamak... kürdistan lafını duyunca içi geçen tipler, bu lafı edenlerin gözünde değerli olduklarını falan düşünüyorlar herhalde. chaplin'i komik bulmam. bulana da onun vermek istediği asıl mesajı ıskaladığı için acırım. ama komiklik arıyorlarsa kendi naifliklerinde arayabilirler.

  kafama takılan bu değil ama. nedense hep üniter yapıyı hafife alan tiplerden çıkıyor kullanışlı aptallar. sözüm meclisten dışarı. ama yine de siz siz olun üniter yapıyı çok sağlam sanmayın. "komiklik" diye ağzınızı yayarak gülerken ülkenin 17 yılda getirildiği duruma bir bakın da öyle konuşun. değişeceğine ihtimal vermediğiniz neler değişti bir düşünün bakalım.

  düşünmek zor değil.

  deneyin, hoşunuza bile gidebilir.

   
  (Bkz: Pkk terör örgütüne pekeke demek)(Bkz: iftar iftar dolaşıp yalan konuşmak)(Bkz: sahur sahur dolaşıp iftira atmak)
 2. Sevilen şiirler
   
  (Bkz: tarih-i kadim)
 3. çankaya köşkü'nde ikamet eden ibb adayı

  tabiyyy ki ekrem imamoğlu'dur.

  ya kim olacağıydıı??

  üstelik hizmetçiler, garsonlar, aşçılar, bahçevanlar falan çalıştırıp, kendisine ve ailesine devletin kasasından saltanat imkanı sunmaya devam etmektedir.

  kendisi osmanlı torunu bir saray sakini olarak yetiştiğinden, üyesi olduğu siyasal islamcı parti de dedeleri ulu hakan abdülhamid han hazretlerinin sevdalısı ve özentisi olduğu için yaptığı son derece haklı ve yerinde bir uygulamadır.

  henüz başbakanken girdiği bu köşkte, (adı her ne kadar köşk ise de aldanmayınız, 3+1 120 metrekareden ibaret son derece mütevazi bir dairedir) meclis başkanlığı koltuğunu da layıkıyla doldururken de oturmuş, görevden alınınca da (tövbe, kendi isteğiyle çekilince de) oturmaya devam etmiştir. bir saraylı olarak da bu onun en tabi hakkıdır.

  buna laf edenler hayindir, fedöcüdür, pekekelidir.

   
 4. patrik bartholomeos'a ekümenik diyen binali

  spoiler

  aynı zamanda sırf trabzonlu diye seçilmiş başkan imamoğlu'na pontus diyebilmektedir.

  attığı bir twitte demiş bunu. gerçi kendisi g ile ğ arasındaki farkı bilmediğinden ve mouse kullanma özürlü olduğundan twit atacak durumda da değil. hadi üç saat uğraşıp attı diyelim, ekümenik'in ne demek olduğunu bırakın, patriğin adını bile doğru yazabilme ihtimali yok. bence twiti atan kimse, bi soruşturma yaptırsın, fetöcü falan çıkabilir. ahahahah... sonra düzeltmiş zaten. ama ekümenik dedi bir kere. öyle yenilir yutulur bir sıfat değil bu. ne anlama geldiğini merak eden araştırsın lütfen.

  imdiiiii, öncelikle bu bir haber değil mi? haber niteliği taşımıyor mu? elbet taşıyor. ama bunu dinci faşist akp medyasında ve onun işbirlikçilerinde göremediniz, göremezsiniz. binali'yi twitterdan takip ediyorsanız görmüşsünüzdür ama, pkk'ya pekeke diyen, ismailağa cemaati dahil pek çok potansiyel fetö adayı meczup cemaatlere göz kırpan, ibb'den akrabalarına usulsüz ihale verdiği için kovulan, ve tekrar usulsüzlüklere kaldığı yerden devam etmek için utanmadan, yüzü kızarmadan istanbulludan üstelik imamoğlu'ndan çaldığı projelerle oy dilenen bir düşük profilliyi ne diye takip edesiniz ki? kıps?

  bir de şunu düşünün. ya bu ekümenik lafını imamoğlu deseydi? hani zeka ve donanım olarak rakibinden kat kat üstün olduğu için demez de, hadi yanlışlıkla bile olsa dedi diyelim; ne pontusçuluğu kalırdı ne de vatansızlığı değil mi?

  işte akıl sahipleri için bunda sayısız ibretler ve dersler vardır.

  selam ve dua ile...

   
  (Bkz: Binali Yıldırım)(Bkz: binali yıldırım'ın ismailağa cemaatine ziyareti)(Bkz: Pkk terör örgütüne pekeke demek)(Bkz: iftar iftar dolaşıp yalan konuşmak)(Bkz: sahur sahur dolaşıp iftira atmak)
 5. ekrem imamoğlu

  istanbul'un seçilmiş belediyen başkanıdır.

  23 haziran'da tekrar ve farkla seçilip hak ettiği ama gasp edilerek altından çekilen koltuğuna oturacaktır.

  üç kuruşluk troll maaşı ve daha da büyük ihalelerden yetim hakkı yiyerek kendisine iftira atanlar önce avuçlarını yalayacak, sonra bağımsız yargı önünde hesap vereceklerdir.