1 2 3 4 5 6 7 8

İnsallahmemurum

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,036 entry 51 konu hiç puanı yok
10.02.2021 03:22 son işlem tarihi takip etme takip et

budama makası aşı bıçağıyla gezen insan

Dönüşeceğim en sonki aşamalardan bir tanesidir. Yakında kendimi dağa taşa vuracağım, o olacak.

Şu dünyada o kadar gereksiz varlıklarız ki ağaç olarak gelseydik daha çok işe yarardık. Asıl virüsün ta kendisi biziz.

10.02.2021 03:22
 1. budama makası aşı bıçağıyla gezen insan

  Dönüşeceğim en sonki aşamalardan bir tanesidir. Yakında kendimi dağa taşa vuracağım, o olacak.

  Şu dünyada o kadar gereksiz varlıklarız ki ağaç olarak gelseydik daha çok işe yarardık. Asıl virüsün ta kendisi biziz.

   
 2. abdest

  Siyasilerin sürekli ağızlarında duyduğumuz dini ritüel.

  Bu durum sadece beni rahatsız ediyor herhalde. Birinin abdestli olup olmaması neden benim umurumda olmalı anlamış değilim. Ayrıca sen kendinin abdestli olduğunun 100 de 100 garantisini nasıl verebiliyorsun ? Anlık kirli bir düşünce belirdi kafanda ama hemen uçup gitti, ama farkında değilsin diyelim, bu durumun abdestine etki eden yüzdeliği ne olur ?

  Demek istediğim bu durum tamamen kişinin kendisiyle alakalı bir durum. maneviyatının Allah'la senin olan ilişkisi. Ne diye sürekli abdestli olduğunu açıklamak zorundasın ? Son zamanlarda da kürsüye Kuran'dan belli sûrelerle açılışlarını yapmaya başladılar. Oradan bizlere öyle bir ışık öyle bir ışık saçılıyor ki emin olun nur değil, birilerine yaranma ışıltısı bu, pırıl pırıl hem de.

  Kutsalları şu siyasete malzeme edenler, öbür tarafta sizler için umarım güzel sürprizler vardır diyor, konuyu kapatıyorum.

   
 3. büyü yapmak

  Tartışmalı konu.

  O değil de sinir olduğum bir kaç durum var. Bizim millete özgü bu. Ortada yanlış bir olay var, olayın kahramanlarına ya büyü yapılıyor, ya içine cin kaçıyor ya da şeytana uyuyor Ve bunlar olduğu için mağdur ya da başrol oyuncumuz hiç bir şekilde suçu üzerine almıyor, ya da aldırmıyorlar. Bu anlayışla bu ülke bir adım ileri gitmez.

  Bu olay bazen mahkemelerde eşini öldüren tiplerde de var. "Şeytana uydum hakimim"

  Bak sennn... "Bir şey oldu bana, kendimde değildim" Allah allah... Bana kalırsa asıl sen, zaten oydun... Neyse, gerçekten bu durum fena halde canımı sıkıyor.

  Konuya geri döneyim, bir kişi aynayı karşısına alıp öz eleştirisini yapmadığı sürece suçu başkasına daha çok atar. Büyüyü, cini, şeytanı kendine kılavuz tutar.

   
 4. sözlük ahalisinin kayıplara karışması

  Başlık sahibinin haklı serzenişi, sesini duyurma çığlıkları da diyebiliriz.(gülümseme)

  Ahali kayıplara karıştı ama, bir sorun niye karıştı, neden karıştı, ne oldu, başına neler geldi? Kaybolan tüm yazar arkadaşların sesi olmaya geldim, bre heyt!

  Neyse gaza gelmeye gerek yok.(gülücük)

  Hayat bir survivor... İ.Ö. bilmem kaç yılında memurluk umuduyla ilan kovalayan ben, şimdiki halime şükreder oldum yahu. Nasıl bir zamana denk geldiysek,bir olay bitmeden diğeri başlıyor. Silsilenin de silsilesi. Ben diğer kademeye başımıza taş yağmasıyla geçecegimizi düşünüyorum, başka tahminler varsa alırız tabi.

   
 5. şu an çalan şarkı

  Frank Ocean - Thinkin Bout you

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam