1 2 3 4 5 6 7 8

İnsallahmemurum

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,013 entry 51 konu 105 puan
20.05.2019 02:36 son işlem tarihi takip etme takip et

bkzler ile konu başlıkları arasında alaka kuramamak

"Bunun gibi mi?" dediğim başlıktır.(gülümseme)

(Bkz: bkzler ile konu başlıkları arasında alaka kuramamak)
27.04.2019 19:24
 1. İnsan ilişkilerinde sık yapılan hatalar

  Her insanı sıradan zannetmektir. Oysa ki her insan özeldir. Yaşanmışlığıyla, tecrübesiyle, yalanıyla, doğruluğuyla, güzelliğiyle, bıkmışlığıyla, eksikliğiyle, muhtaçlığıyla... Her insan başkadır. Onu bizim gözümüzde, en önemli yapan ise, sizin o kişiye nasıl bir anlam yüklediğinizdir.

  Karşındaki kişinin ilk önce dışını görürsün evet, ama ona fırsat verip içindeki can'ı gördüğün zaman, duvarların nasıl ortadan kalktığına şahit olursun.

   
 2. ikinci el araç alacaklara tavsiyeler

  Aracı, araç sahibiyle birlikte, sanayide çalışan aile dostuna götürdüğün zaman araçla ilgili sıkıntılar ortaya dökülecektir, dediğim konu başlığıdır.

   
 3. insanın kusurunu aramak

  Kişi Kendindeki kusurları görmezden gelmek için başkasında da bir kusur arar. Kendi içinde kıyaslama yapar, elimine eder. Ortaya bir sonuç çıkarır. Çıkan sonuç ise evet hep bir kusur vardır. Ama sonunda ya kabullenilir ya kabullenilmez.

   
 4. kendi kendine konuşmak

  Kişinin telkin yaparken bulunduğu durum. İç dünyaya dönüş adımlarından bir tanesi. Kendi kendine konuşandan korkmayınız efenim, emin olun en mantıklı düşünendir o.(gülümseme)

   
 5. yabancı yapımları alt yazılı izlemeyi tercih eden insan

  Filmin ruhunu yakalamak isteyen insandır. Dublajdaki sahtelik ona itici gelmektedir. İyi yapılan dublaj tahammül edilebilir. Lakin çevirirken bazı kelimelere sansür uygulanması(o kullanılan kelimenin türkçe karşılığı yerine başka kelime kullanılması) tekrar alt yazıya geçmene neden olmaktadır.