1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,791 entry 1,678 konu hiç puanı yok
25.05.2018 22:40 son işlem tarihi takip etme takip et

deprem anında kaçmak

iç güdüsel davranış.

tehlike anında gayri ihtiyari kendimizi korumak adına, yapmamız gereken, yanlış olan yaptığımız o kadar davranış var ki. korku ve ölüm tehlikesi insana olmadık herşeyi yaptırıyor, yaşam duygumuzun ağır basması gayriihtiyari bir çok hareketi tetikliyor. deprem esnasında aklımıza masanın altına girmek gelmez, gelse bile ben girmem. koca binanın üzerime yıkılma ihtimali varken, masa beni ne kadar koruyabilir. ülkemizdeki binaların sağlamlık derecesini düşününce, kaçmak en iyi ve mükemmel davranış. japonya'da falan yaşasak tamam, deprem esnasında yapılması gereken şeyleri yapalım ama bizler türkiye'de yaşıyoruz. insan hayatının sıfıra indirildiği, para için birden fazla kaçak katların dikildiği, belediyelerin bu kaçak katları, belli bir para karşılığında yıkmadığı, göz yumduğu, rüşvetin kol gezdiği bir ülkede yaşayıp da, deprem esnasında kuralcı olmanın bir manası yok.

(Bkz: deprem anında kaçmak)
07.05.2018 14:16
 1. iyi parti'nin ilk seçimlerde alacağı oy oranı

  fetöcülerin ve chp seçmeninin ne kadar destek vereceğine göre değişecek oran.

   
 2. korku filmi izlemeye korkmak

  korku filmi deneyimleri sonucunda ortaya çıkan durum. korkudan bir odadan diğer odaya geçememiş, odaların bütün ışıklarını açmış, her an arkasında birinin soluğunu hissetmiş insanların anlayabileceği bir korku. nasıl ne şekilde tarif etsem de hep bir yarım kalmışlık, manasızlık hakim olacaktır. kısacası korkan bilir demek istiyorum.

  bu korkunun bendeki en büyük etkisinin de küçük yaşlarda, boyumdan büyük filmleri oturup izlememde kaynaklanıyor. havada uçan hayaletler, yatağın altındaki gizli eller, banyodaki katiller vs. bu liste bu şekilde uzar da uzar, en iyisi olayı tatlıya bağlayarak bitirip, korku filmlerini asla ve asla çocuklarınız büyümeden izletmeyin, bu travmatik olay hayatı boyunca devam ediyor. gerçek ve hayal arasında sıkışıp kalan bir çocukluk geçiren kişi, büyüdüğü zamanda aynı duyguları ister istemez ruhunda hissetmeye devam ediyor.

   
  (Bkz: korkudan ölmek)(Bkz: korku)
 3. muharrem ince'nin yüzde 35'in üstünde oy alması

  kimin hayali acaba diye düşündüren durum. sanırım bu kişinin hayal gücü inanılmaz derece üst seviyelerde, bu kişinin partisi uzun yıllardır bu oyu alamazken, ilk turda hayal olan oran. yalnız yine meral akşener ile bir ittifak kurulduysa bilemem ama yine de birbirlerine çok fazla güvenmesinler. aynı anda dakkasına birbirlerini çok güzel satıyorlar.

   
 4. ronaldinho'nun aynı anda iki kadınla birden evlenmesi

  aklınca islam dinini aşağılamak için, bazı insanların kullandıkları argümanı yabancı ve müslüman olmayan bir kişinin dile getirmesi ve gerçekleşeceğini de beyan etmesi, sadece ünlü ve zengin biri olması sebebiyle çok da fazla ses getirmeyen durum.

  sözlükte normalde bu başlığın hitlerde olması gerekirken, nedense güdük kalmış, kimseler önemsememiş ama şunu da unutmamak lazım, bu başlığın ses getirmesi için, bu kişinin müslüman olması gerekiyordu. eh baş aktörümüz hristiyan ve milletin ağzını açarak izlediği ünlü bir futbolcu olunca, yakışıyor hem de çok yakışıyor.

  hadi bu adamı geçelim, bu kadınlara ne demeli, demesine ama diyecek bir şey de bulamıyorum. sanırım sözün bittiği yer buralarda bir yerlerde olmalı.

   
  (Bkz: Sözün bittiği yer)(Bkz: Akıl işi değil)
 5. ak parti'ye oy vermeyenin namazı,orucu gider

  bu şekilde konuştuğu zaman insanların fikirlerini değiştireceğini ya da insanlarla kendi kafasına göre dalga geçtiğini düşünen bir zatın sözleri olarak değerlendirilecek iddia. bu insanında akıllı mı yoksa deli mi olduğu konusunda kimsenin tam bir fikri yok, ağzı olan konuşuyor ne diyelim. aslında bir şey de demeyelim sadece gülelim, o kadar da kayle alınacak bir söz falan değil.

   
  (Bkz: gülelim de boşa gitmesin)