1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,809 entry 1,677 konu hiç puanı yok
09.01.2021 14:31 son işlem tarihi takip etme takip et

tesel-ya

sürekli yazması ve susmaması gereken yazarımız.

11.11.2020 14:46
 1. Sokağa çıkma yasağını delme çözümleri

  evde ailenle zaman geçirerek güzel uğraşlar bulmak varken, evden nasıl kaçarım, caddeye hangi sokaktan giriş yaparım diye alternatifler. aracınızla çıkmazsanız, kimse size nereye gidiyorsunuz diye sormuyor, bu boşluğu da insanlar bir şekilde değerlendiriyor. sadece şuanda piknik alanlarına, sahillere, eğlence merkezlerine vs. gidilmiyor ve onun dışında istediğin saatte dışarı çıkıyorsun saat 17'ye kadar.

  şuanda yapılması gerekende illerdeki yasaklar kademeli olarak sonlandırılmalı ve piknik yerleri kapatılmalı.

   
 2. sözlük bizimdir

  uzun zamandır giriş yapmadığım ve geldiğimde de sözlüğün kapatılacak olduğunu öğrenerek üzüldüğümü belirtmek istediğim konu.

  burada daha önce çok fazla zaman geçirmiş biri olarak, önceki yazdığım entry'lere ne olacak. zamanında çok fazla emek verdiğim bir yerin bu aşamaya geldiğini görmek gerçekten çok üzücü..

  kalite açısından diğer sözlüklerden farklı bir yeri vardı, rahatça yazıyorduk. güzel arkadaşlıklar, dostluklar edindik, farklı düşüncedeki insanlarla bizler bir bütün olabilmeyi başardık. mesela med-czr ile çok farklı dünya görüşümüz ve bakışımız var, buna rağmen konuştuk, beni uyardı, sözlükte nasıl davranmam gerektiğini anlattı, yardımını asla esirgemedi. teselya ile güzel sohbetlerimiz oldu, nargi ile az atışmadık. bunları düşününce ne çok anı biriktirmişiz burada ve anıların üzerine kocaman bir siyah çizgi çekileceğini öğrenmekte, inanılmaz derecede can sıkıcı..

  kapatmak yerine daha yapıcı çözümler üretilmeli. kapatmak sorunlardan kaçmaktır, başarı birlik olarak elde edilir ve burada bir çok yazarımız da kapatılmasına karşı. bu yazılanlar okunur ve istekler gözardı edilmeden, sözlüğün devamına karar verilir inşallah.

  emeklerimizin kaybolmasına rızamız yoktur, bunu da duysun sözlük yönetimi.

   
 3. yeşil çay

  ilk başlarda tadını fazla sevemediğim, daha sonra limonla denedikten sonra güzelmiş diyerekten içtiğim çay türü. genelde iyi olan şeylerin tadında bir burukluk oluyor ama denedikten sonra bünyede alışıyor ve devamı geliyor.

   
 4. korkuyorum anne

  kız çocuğunun korkusunu dile getirme şekli. kadınlar korkularını dile getirirler, erkekler ise asla korkmazlar, ağlamazlar, üşümezler vs. onların duyguları alınmış gibidir, bu da toplumun ve yetiştirme tarzının sonucu olarak ortaya çıkıyor.

   
 5. masumlar apartmanı

  izlediğim ve izlenmesi yönünde tavsiyelerde bulunduğum ender dizi.

  konusuyla ve dizide rol alan oyuncuların üstün performansıyla gözlerimiz oyuncu görüyor. oyuncuların dizideki karakterleri sonuna kadar yaşadığını biliyorum desem yeridir; çünkü aynı duyguları ben de yaşıyorum. çaresizliği, sevgisizliği, babanın alakasızlığı, annenin vicdansızlığı. bu duyguların hepsini izleyici iliklerine kadar izliyor.

  uzun yıllardır kaliteli yapımlara ve oyunculara ihtiyacımız vardı. bunu da masumlar apartmanı'nda yakaladık. dizide yer alan oyunculara: "sen kötüsün, şu iyi" diyemiyoruz, dedirtmiyor, yaşananları yaşamış gibi hissedince.

   
  (Bkz: trt 1)

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam