1 2 3 4 5 6 7 8

ertem şener'in oğlunu fransız lisesi'ne göndermesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. laik eğitim sistemi yüzünden şikayetçi olan, imam hatipleri sonuna kadar destekleyen ve oralardan yetiştiğini belirten, son dönemde beyaz tv den ayrılan sunucu ertem şenerin oğlu ve eşi ile şişli özel notre dame de sion fransız lisesinin önünde çektirdiği fotoğraf ile ortaya çıkan durum.

   
 2. Durum bildiğin gibi değil dedirten durum.

   
 3. fransız kaldığım konu.

  aklıma ertem şener kimmiş, ünlü mü, futbolcu mu diye söylene söylene giriş yaptığım bir konu oldu ama bilmesem de olurmuş dedim. işte merak böyle bir şey. bilmediğin kişinin çocuğunu merak etmek.

   
  (Bkz: merak)(Bkz: merak etmek)
 4. Tipik bir akpli ikiyüzlülüğüdür.

  Vatan millet edebiyatı yapıp, din ahlak goygoyu ile halkı uyutanlardan da ancak böyle bir davranış beklenir. Ortamlarda aptülhamitciyiz derler n'olucak.

  Notre damme de sion da siyonlu meryem ana demektir bu arada. Katolik esaslar üzerine kurulmuş bir fransız imamhatip okuludur kısacası. Yerli ve milli imam hatipler dururken gavurun imamhatibini seçen akıl ve iman fukarası akpliler ne yapmak, nereye varmak istemektedir?

  Gönder çocuğunu kartal imamhatipe imam hariç herşey olsun işte. Arapça da öğrenir ne güzel. Fransızca ile mi gireceksin cennete? Cennetin kapısında melekler "attention si'l vous plait" mi diyecekler? Ahmaklık işte.

  İşte bunlar hep iman eksikliği.

   
 5. Tipik bir chpli ikiyüzlülüğüdür.

  Emek, işçi hakkı edebiyatı yapıp, demokrasi ve özgürlük goygoyu ile halkı uyutanların yaptığını yapan davranış beklenir. Ortamlarda, Atatürkçüyüz derler ne olacak.

  NOtre Damme de sion da siyonlu meryem ana demektir. KAtolik bir fransız din ağırlıklı lisedir. Memlekette inandığı dinle ilgili derslerin ağırlıklı okutulduğu okulları görüp duyunca besmele duymuş şeytana dönenler Fransız veye İtalyan okulu olunca sesini çıkarmaması ballandıra ballandıra anlatması tam bir chpliliktir.

  Gönder çocuğunu bir devlet okuluna, ne işin var hıristiyan okullarında, fransızca ile mi gireceksin cennete, cennette huriler Je taime Jö taime diye mi seslenecek. Gerizekalılık işte.

  İşte bunlar hep, dünyadan toplanan hekimler artık çare bulamayınca, bir çarenin de kalmadığı anlaşılınca ''beni Türk hekimlerine emanet edin'' dedi. Sözünün doğruluğu kadar kemalizm eksikliğidir.

   
 6. ele verir talkımı, kendi yutar salkımı

   
 7. ben olayın neresindeyim de onu anlamaya çalışıyorum. Aslında kimse bana demiyor ki ertem şenerin oğlu niye fransız lisesinde.

  üzerime vazife alayım

  ya ne yaparlarsa yaparlar. oğlunu fransız lisesine verecekse ne yapalım. Daha bir sürü siyasetçilerimiz de oğullarını bedelli askerlik yaptırıyorlar şey eeem pardon çocuklarını yabancı ülkelere okutmaya gönderiyorlar.

  ne olacak yık ya bisey olmas.

  olursa gönderen babaya olur.

  ohhho bana burada siyasetçileri saydırmayın şimdi.

   
 8. Tipik militan akepelilerin yine mabadlarından üfürdükleri başlık.

  Yahu başlıkta ertem şener diyor, çocuğunu diyor, gavur okuluna yazdırmış diyor; herifçioğlu da ona bir çift laf edemeden gelip cehape'ye saydırıyor. Biri gerizekalılıktan mı bahsetmişti?

  Akıl olmadığını biliyorum da sizde insaf da yok be kardeşim. Kemalistler öpsün seni.

   
 9. bir takım şerefsizlikleri yapan kaypakların her partide olduğunu kabul etmeyip, iletinin daha başında bir partiyi itham eden militanların, başkalarını militan ilan ettiği başlıktır.

  Not-1: ele verir talkımı, kendi yer salkımı, cümlesininin anlayamayan bir takım militanların olduğu başlıktır.

  Not-2: oy vermiyorum, vermeyi de düşünmüyorum.

   
 10. ikbal ve rant uğruna bir siyasi partinin borazancıbaşılığını yapar da sonra o partinin görüşleriyle taban tabana zıt olan bir iş çevirirsen bunun adı çok farklı şekillerde ifade edilir. Türkçemiz bu konuda çok zengindir. Ağzınız bozuk ve tartışma kültüründen bihaber olduğunuz için lafa hemen şerefsizlik bilmem ne diye girerseniz edepsizliğinizi göstermiş olursunuz bu bir.

  İkinci olarak, bu başlık özelinde konunun ne kemalizm ile ne de cehepe ile ilgisi vardır. Ertem şener adında bir akepeli, akepeli olduğunu gururla ifade edecek, reyisi uğruna mangalda kül bırakmayacak kadar coşkulu militan olan biri böyle dokuz kusurlu hareketten birini yaparsa bu eleştirilir ve gereken cevap verilir. O kişi de kendini savunmak isterse savunur. Üçüncü olarak lafa bodoslama dalanlar da ya akepelidir ya da adi geçen kişinin yakını falandır. Hatta kendisi bile olabilir. Ama hiçbiri değilse o zaman salaktır, gerizekalıdır.

  Her durumda konunun cehape ya da kemalizm ile zerre ilgisi yoktur. Ancak psikolojik sorunları olanlar bunu iddia ederler.

  Ama yazarın kıvranıp da anlatamadığı ve anlayamadığı olaya açıklık getirelim. Cehepeli biri çocuğunu fransız imamhatibine göndermek isterse bana göre tutarsız bir hareket yapar ama bu tutarsızlık sabah akşam gavur diye sövüp sayan, vatan millet deyip yırtınan, macron sen kimsin diye dayılanan, allah kitap diye ölen bir akepelinin tutarsızlığının yanında devede kulaktır. İlki ahmaklıksa, ikincisi hem riyakârlık hem utanmazlık hem de dangalaklıktır.

  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler buna.

  O sözün doğrusu da ele verir talkını (telkini) kendi yutar salkımıdır ayrıca.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.