1 2 3 4 5 6 7 8

İDAL*

Bu üye Yönetici

Bu üyenin profil sayfasına git

1,046 entry 228 konu hiç puanı yok
10.05.2020 23:28 son işlem tarihi takip etme takip et

höt höt

höt höt olarak yazılan ancak "bağzı" kimselerce odun olarak bilinse de; odun kelimesini kullanmak naif bünyeme ters geldiği ve telafuzunu bile yapamayacağım için;

evet, o "bağzı" kişilere, o kişiler ki; incelikten, duyarlılıktan, histen uzak .. hep bir trip kelimesi olarak akıllarında kalsa da; ben böyle her şeye karşı buz gibi duran, beni anlamaktan uzak mı uzak(taam, çok abarttım; aslında en çok da o anlar ama şimdilik konumuz bu değil) tarzlar için kullandığım, çok da sevdiğim bir kelime ..

Kelime deyip geçmeyelim lütfen, içinde çok anlamlar barındırır.

... ve;

#2ayb için (bkz:)'ye odaklanalım lütfen;

(glck)

(Bkz: höt höt)
10.05.2020 18:20
 1. unutmak

  Fazlalıkların insanı yorduğunun göstergesi.

  ... unutmak istersen yarına ihtiyacın olmaz.

   
 2. özgür insan

  belli bir çizgide düşünmeyen, kendini belli bir ülkeye, sınıfa veya düşünce biçimine ait hissetmeyen, el âlem hapishanesini yıkıp, gerçek olanı kendi araştıran, öğrenen, başkalarının peşinden gitmeyen, kendi yolunu keşfeden insandır. insanların söylediklerini ve geleneğin yarattığı değerleri kabullenmeden araştırabilendir.

  kabullenmek; uyum göstermektir, taklit/takip etmektir, kendini ve düşüncelerini yok saymaktır.

  ... ve; sürü psikolojisine sahipken sen, senin özgürlüğünden değil hapishanenden bahsedilir.

   
 3. Resmi Güzeller

  "erkeklerin plastik bakımdan en güzel kadınlara pek aşık olmadıkları her zaman dikkatimi çekmiştir. her toplumda, tiyatrolarda ve toplantılarda, kamusal anıtlarmış gibi parmakla gösterilen birkaç "resmi güzel" vardır; oysa erkeklerin kişisel aşk ateşleri pek bunlara yönelmez. bu tür güzellik öylesine kesin bir biçimde estetiktir ki, kadını bir sanat nesnesine dönüştürür, yalıtlayarak belli bir uzaklığa yerleştirir. o kadın beğenilir -uzaklığı düşündüren bir duygudur bu- ama sevilmez. aşkın öncü gücü olma görevini üstlenen yakınlaşma arzusu, salt bu beğenmenin getirdiği uzaklık nedeniyle olanaksızlaşır. olağanüstü güzellik, ince duyarlılıkları olan erkeklerin bir kadını çekici bulmalarına engel olur. bir yüzün aşırı mükemmellikte olması, o yüzün sahibini nesnelleştirmeye ve bir estetik nesne olarak zevkle seyredebilmek için ondan uzakta durmaya iter bizi. "resmi güzeller"e aşık olanlar yalnızca alıklar ve bakkal çıraklarıdır. resmi güzeller kamusal anıtlardır; insanın kısa bir süre, uzaktan seyredeceği ilginç nesnelerdir. onların yanında insan kendisini aşık gibi değil, turist gibi hisseder."

  jose ortega y gasset

  ...

  "zeki kadınları sevin..."

   
 4. ev topuzu

  Topuzun evselleşmiş halidir. Bence bir kadına her türlü topuz, özellikle dağınık topuz çok yakışıyor. Taşımasını bilmek, yüzüne giden saç modelini netleştirmek her şeyden önemli.

  Güzel kadınların güzelliklerini taçlandıran topuzlar, ah ne de yakışır!

  Kimileri kalemle yapar, gözler çekikse tam bir japon havası verir, bazıları gibi.

  (tebessüm)

  Kimileri de herhangi bir toka ile ..

  Ama yakışıyor yakışana da ..

  (ne yazdım bu konuya ben, sustum ..)

   
 5. yozgat

  #29pk

  (glck)

   
  (Bkz: kıskanç)(Bkz: otur sıfır)