1 2 3 4 5 6 7 8

İDAL*

Bu üye Yönetici

Bu üyenin profil sayfasına git

1,027 entry 227 konu hiç puanı yok
27.01.2020 20:22 son işlem tarihi takip etme takip et

emil michel cioran

"ümit bir köle meziyetidir..."

Sözcüklerle kavgalı, şüpheyi kutsal kılan, yaşamı olumsuzladığı gibi dili de olumsuzlayan, nesneleşmek isteyen, çürüyenleri değil çürümeyi ilginç bulan; kötülüğünün delilini ise yaşamın anlamsızlığına bağlayan yazar.

"Kökeninde aldatıcı ve yıkıma mahkum olmayan hiçbir 'yeni' hayat görmedim şimdiye kadar. Her insanın zaman içinde ilerleyip bunaltılı bir geviş getirmeyle kendini tecrit ettiğini, yenilenme niyetine de ümitlerinin beklenmedik yüz buruşturmasıyla karşılaşıp kendi içine düştüğünü gördüm..."

(Bkz: emil michel cioran)(Bkz: emil michel cioran)
10.01.2020 00:09
 1. mesafeli davranmak

  #24fj

  ve bazılarının asla başaramadığı.

   
 2. 2020

  "Belki de yeni bir başlangıç yapmanın vaktidir, yeni bir başlangıç için her şeyi yıkmanın vakti." notunu iliştirebileceğim bir yıl.

  Yeni bir ben/iş/...

   
 3. Jean Baptiste Grenouille

  Varla yok arası kokular dünyası.

  Hayatta kalabilmek için kendi kendini vazgeçilir kılan karakter. İlginç biri, yaşamaya sırf inat, sırf kötülük olsun diye karar verebilecek kadar.

  Hayatı burnu ile gören/anlamlandıran adam.

   
 4. hoşgeldin şehr-i transfer

  Futbolun çoğu insana göre en merakla beklenen dönemidir. Bu dönemde televizyon kanallarında, sosyal medyada dolaşan yorumlar ve asla gerçeği yansıtmayan binlerce haber yapılmaktadır. Dünyanın çoğu ülkesinde kulübün ihtiyacına ya da geleceğine yönelik yapılan bu hamle Türkiye'de ihtiyaç olup/olmadığına hatta oyuncunun sağlık olup/olmadığına bakılmaksızın çoğunlukla taraftarları tatmin etmek ve transfer yapmış(!) olmak adına atılan adımlardır.

  Özellikle transfer dönemi; ülkemizde kiralama adı altında yapılan, kulübe çoğu zaman bir şey katmadan bir veya iki yıllık ücretine bakılmaksızın yabancı oyunculardan oluşmaktadır.

   
 5. ulaşgkc

  "Denize veya okyanusa değil, bir insana kıyınız olsun. Yanına oturup dinleyin, dinlenin..." sözünün vücut bulmuş hâli. Güzel dinler, güzel konuşur... Ve anlatılana/yaşanana dair bir kıssadan hisse bırakır... O an, evet; doğru adresteyim dersiniz...

  Bazen de; nereden anlattım, hay tutulasıca çenem! dedirtir...

  Nasıl mı? Anlatırsınız, böyle olduğu gibi, çok sempatik(!) bir şekilde;

  Ekler;

  "çocuk gibisiniz..."

  teşekkür ediyoruz biz de.

  Biraz şımarık mıyız acaba?

  (tebessüm)

  ...

  Kısaca;

  "İnsan biriktirelim"in özeti.

   
  (Bkz: şımarık)