1 2 3 4 5 6 7 8

microoop

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,479 entry 459 konu hiç puanı yok
23.12.2019 16:46 son işlem tarihi takip etme takip et

Depreme hazırlıklı olun

Depreme hazırlıklı olun diyorlar.

Tanım; Asıl anlamı kendinize mezar alın demek olan ince alaycılık içeren bir istihza.

Sıradan bir vatandaş olarak dua ezberleyip düdüklü çanta hazırlamaktan başka ne yapabiliriz? Afet toplanma alanı mı yapalım? Zemin etüdü mü yapalım? Raylı sistemli bina mı yapalım Ne yapalım? belki de en doğrusu kaçabilmek için spor yapmak, bilemedim..

28.09.2019 02:23
 1. çekip gitme isteği

  sadece mekanlardan değil daha çok hissiyatlardan..

  tanım: kalacak bir sebebin olmamasının getirdiği çaresizlik hissi. çekip gidersiniz tamam da ya gidecek başka bir yeri kalmayanlar?

  bir sonraki level için;

   
  (Bkz: yorganı kafasına çekip uyuyanlar)
 2. yorganı kafasına çekip uyuyanlar

  yokmuşsun gibi hissetmektir.

  o yorgan zırh gibi hissedersin. sanki kıyamet kopacak ama sana bir şey olmayacak gibi, sanki ölsen bile kimse bulamayacak gibi.

   
 3. yerli otomobil

  geçtiğimiz gün sanayi ve teknoloji bakanı varank'ın paylaştığı örtülü karenin ardından kamuflajsız ilk fotoğrafını bugün gördüğümüz araç. adeta göz kırpıyor namıssız.

  27 aralıkta görücüye çıkacak olan aracın dikiz aynalarını yine göremedik ancak görmek isteyen görür hissetmek isteyen hisseder, gurur duymak isteyen duyar, ancak almak isteyen 2022'yi beklemek zorundadır.

   
 4. asansör müziği

  kim seçiyor bilinmez ama insana her seferinde durduk yere hayatın kocaman bir aldanmışlık olduğunu sorgulatan melankolik melodilerdir.

  zaten bir uçak içinde beklerken çalanlar, bir de bu asansörler. varmış gibi görünen ama aslında olmayan gerçek gibi, hep bir derin düşünceler, hep bir uzaklara gitme isteği.. başıma iş açacaklar hissediyorum, hayırlısı bakalım.

   
 5. şifre

  Her seferinde büyük küçük duyarlı en az iki harf ve minumum dört rakamdan oluşan altı ayda bir yenilenmesi gereken ve yenileyince de son 3 şifre ile aynı olmaması gereken harf rakam grubu. Yetti vallahi yetti hem canıma hem günüme. Dağınık bir adamım zaten. En gerekli olduğu zamanda değiştirmemizi istemiyorlar mı, çıldırıyorum. Neyse ki anne kızlık soyadımız var. Canım anne kızlık soyadı