1 2 3 4 5 6 7 8

microoop

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,467 entry 455 konu hiç puanı yok
18.06.2019 14:36 son işlem tarihi takip etme takip et

çay

(Bkz: çay)
01.10.2018 15:46
 1. Hüsnü-i kuruntu

  "hüsn-i kuruntu", "hüsnükuruntu" veya "hü'snükuruntu" şeklinde üç farklı yazım şeklinden birinin seçilip değiştirilerek, düzeltilmesi gereken başlık.

   
  (Bkz: böyle bir şey yoktur)
 2. Çatalla çorba içmek

  Garibanlıktır, mücadeledir.

  Bakışımızdır, duruşumuzdur, gülüşümüzdür, yüzümüzdür. gariban adam, Ekmeğinin derdinde rızkının peşindedir. Hayatı basittir. Sevinçleri ve acıları gibi.. Her şeyi uzun uzun hesap edemez, ederse de mutlu olamaz. Boşver der kabullenir, neyse odur. Tabağındaki yer, çekilir kenara çayını içer. Kaybedecek bir şeyi yoktur. Elleri cebinde sürekli yürüyen adamdır. Durmaz çünkü durmakla yol bitmez, koşmaz çünkü yetişmesi gereken yer yoktur. öylece yürür, keyfine göre.

  Etrafta olan bitene akıl sır erdiremez, erdirmeye çalışmaz. kısacası; dünyayı, insanları ve hayatın işleyişini anlayamadığı için boşver diyen adamların felsefesidir. gariban adam öyle bir adamdır ki eline kaşığı aldığı an mutsuz olur.

  Velhasıl azizim; mutluluğu çorba yapıp elimize çatal verdiler. Bizi çıkmaz sokağa bırakıp, yolun açık olsun dediler.

   
 3. tik tok

  yayınlanan videoları izlediğimiz zaman bu ülkede zaten radyasyonun var olduğunu bize ispatlayan mecra. sonra nükleer santrale karşı değilim dediğim zaman vay efendim sen şöylesin yok efendim sen böylesin.

   
 4. haftasonu ikea'ya gitmek

  Uzun süre evlilikten kaçan müzmin bekarları sinsice evliliğe doğru sürükleyen bir tuzaktır. Bir tık üstü haftasonu partnerle birlikte ikeaya gitmektir. Geçmiş olsun.

  Size en son versiyonunu anlatayım; bu da ikeayı küçümseyen burnu bir kaç karış fazla partner görünümlü varlıklardır ki ulan ne halt ettim ben? Ne güzel ikeayla birlikte hafta sonları mutlu mesut takılır, 110 metrekarelik prefabrik ev hayalleri kurar, iki üç mum koklar yorulunca da isveç köfte ve sınırsız içecek ziyafetinden sonra yavaş yavaş eve doğru yol alırdım diye aldığınız kararları tekrar sorgulamanıza neden olur.

   
 5. yeni alınmış eşyayı bir süre naylonuyla kullanmak

  Bir fakir adeti değil, aksine babadan zengin çocukların büyüyüp ev bark sahibi olduktan sonraki mutasyona uğramış davranış değişikliği biçimleridir.

  Buraya kalıbımı basarım adaptör ısındı yeter diyerek atariyi kapatan sümsük nazmi ile bunun maç oynarken topu birden eline alıp top biraz dinlensin diyen en yakın arkadaşı mızıkçı selaminin cebindeki telefonlar ekran koruyuculu ve kılıflı değilse ben bu işi burada bırakırım.

  Eğer o gün kola kutusuyla özgürce maç yapmayı becerebilseydik selamiler ve nazmiler o yılların tozlu raflarında kalacak ve belki de bugün böyle bir entry olmayacaktı...