1 2 3 4 5 6 7 8

Herturluyazar

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

775 entry 478 konu hiç puanı yok
08.03.2016 22:35 son işlem tarihi takip etme takip et

güvenilir alışveriş siteleri

daha önce alışveriş yapılmış olup dolandırıcı olmayan yada gösterdikleri ürünü gönderen alışveriş siteleridir.

benim şimdiye kadar deneyimleyip sorun yaşamadığım siteleri yazıyorum. ayrıca bilmediğiniz yerden alışveriş de yapmayın. televizyonda reklamını gördüyseniz ve bilinen bir gruba ait bir siteyse iç rahatlığıyla alışverişinizi yapın. yok çok zor durumda kaldınız, o ürün sadece belli belirsiz bir sitede var, o zaman sadece kapıda ödemeyle alışveriş yapın.

benim için güvenilir olanlar ;

-hepsiburada

-trendyol

-morhipo ( kalileti ürün)

-zizigo ( sınırsız iade ve değişim hakkı)

-markafoni ( geciktirmeyen bir site)

-1v1y ( geciktirmeyen bir diğer site)

-kliksa ( çok uygun fiyatlar samimiyim)

-sanalreyonum ( sadece çaydanlık aldım, olmayan ürünü teşhir ediyorlardı başka bir tane seçmem için telefon ettiler, sonuçta dolandırıcı değiller, ilgilenmişlerdi)

-adl.com.tr ( mağazasında neyse sitede de aynısı, sıkıntı yok)

-beyazesyam.com (dolandırıcı değiller, ürün çeşidi az)

-sehirfirsati (fiyatlarda sahtekarlığa başladıklarından beri almıyorum bir şey, pahalı, ilk zamanların mükemmel fırsat sitesi değil artık)

-yakala.co ( en eskilerden birisi, güvenilir)

-sanalmarket (migros'un sitesi , aylık alışverişi eşek yüküyle getirmeye dolmuş parası alıyorlar sadece)

-son olarak bimeks ve vatan'ın websiteleri...

benden bu kadar. bildiğiniz firmaların kendi websiteleri de güvenlidir diye düşünüyorum. ama n11.com'dan alışveriş yapmış olup ağzı yanan çok insan duydum.. o yüzden alışveriş yapmaya çekindim. bu sitelerde sorun yaşayan hiç mi olmadı? oldu tabiki ama en azından kredi kartı bilgileriniz vs çalınmıyor. paranızın üstüne yatmıyorlar. önemli olan da bu. nerden esti sabah sabah kafama bilmiyorum da belki günün birinde birilerinin işine yarar kafasına takılıp çekinceyle yaklaşanlar için.

18.04.2015 06:54
 1. eksi sozluk isyani

  28 şubat 2016da kanzuk'un tema değişikliğiyle başlayan isyandir. tema gözlerde parti yapan bembeyaz bir sayfadan oluşuyordu. direniş başladi, entryler girla gitti. sonra ekşi şeyler adindaki web sitesinde kullanilan içerikle yazarlarin telif hakkina şartsiz koşulsuz oturacağini söyleyen kanzuk ortami daha da gererek isyani alevlendirdi. sonrasinda yaptiği açiklamalar ise yaptim oldu şeklindeyken yazarlar entrylerini silmeye başladi. yüzlerce yazar binlerce entrysini siliyordu. buna da yasak getirdi. dakikada ikiden fazla silemezsiniz dedi. herkes iyice sinir küpü olmuştu ve sözlükten ayrilmalar başladi.

  kanzuk geri adim atti ve buton ekleyerek telif haklarina sen karar ver dedi, 3 farkli arkaplan rengiyle temaya da birşeyler yapmaya çalişti ama gidenler artik gitmişti. gördüğüm kadariyla da en çok etkilenen kötü sözlük oldu. kaymalar her sözlükte bir miktar var ancak kötü sözlük başi çekiyor. oradaki entry yedeklerini de alabilmek için bir altyapi kurdu ve entry yedeklerini sisteme yükletmeye izin verdi. çaylaklik süresi olmadiğindan da herkes oraya taşindi. ehh küçük miktarlarda instela ve inciye de kayanlar oldu ama inci zaten yazilacak gibi değil. instelada da davetiye sistemi var.incide zaten 10 kelimeden 9u küfür. gözlemlediğim kadariyla da kötü sözlük'te yapilcak yenilikler bu yaşananlar göz önüne alinarak yazarlara sorularak yeniliğe gidiliyor. bu yönden de gerçekten tercih sebebi.

   
 2. Emret Akşam Namazını Rusya'da Kılalım

  Güçsüz bir deli seni öldüreceğim derse pek aldirmazsiniz. Korkmazsiniz da ama tedirgin olursunuz. onun bulunduğu tarafa devamli bakar olursunuz bir şey yapacak manyak diye.

  İnsan bedeni silah geçirir ve ölür. Ama bu yüreğe sahip kaç beden bulunur dünyada. Abarti da olsa, lafta da kalsa, korkusuz olduğumuzu bilsinler yeterli. Hep çekineceklerdir bizden. Ayrica Türkiye güçsüz bir deliden çok daha fazlasidir. Bilirsiniz bizim deliler savaşa en önde kefenle gider, öleceğini bile bile. o yüzden rusya değil bir çok karşimizda bulunan devlet bizden korkar. kuyruk acilari vardir yunanistan vs gibi diş bilerler kin güderler ama uzaktan bakmaktan başka bir şey yapamazlar. daha korku salacağimiz günler gelmedi. Biraz sabirla dünyanin en çilgin irkini taniyacak tüm dünya. Eskiden internet , tv yoktu da tam anlayamamişlar. Bir sonraki sefer geldiğinde bu sefer anlayacaklar. Ama şimdi değil. Daha sabretmemiz ve susmuş gibi yapmamiz gereken yillarimiz var.

  tnm: abartili kurulmuş tehdit cümlesi. Yüreğin yaninda biraz da zeka kullanmaliyiz. o zaman kayip vermemize ölmemize de gerek kalmaz. Ama gerekirse de göz kirpmadan 5dk içinde de can verebiliriz hiç sorun yok. Ben giderim ali gelir veli gelir. Ama birisi mutlaka gelir kimsenin gözü arkada kalmasin.

   
 3. Güç Nedir?

  başlik nasil açilir nasil açilmaz adli çalişmayi aklima getiren sorudur.

  başlikta haber başliği gibi noktalama işaretleri yani kesme işaretin dişindaki hiç bir şey kullanilmaz. virgül, ünlem, nokta bunlar gazeteler içindir. soru başlik açilacaksa noktalamasiz açilir ama;

  asil sorun olan kisim, güç nedir konusunun ansiklopedik şekilde *güç* kelimesi altinda işlenmesidir. nasil ki bir sözlükte yada ansiklopedide güç nedir sorusu yerine güç kelimesini bulabilirseniz, burada da ayni mantik işler.

  ancak güç nedir sorusu sizin kendi kendinize sorduğunuz ve bambaşka bir açiklama getireceğiniz bir soruysa önce tanim yapilir, sonrasinda konu işlenir. tdk'da yapilan tanimlamalar için güç kelimesi yeterlidir. birisi soru cümlesi olarak önemli bir söz söyledi, önemli bir soru çikmaz içinde, kendi bulduğunuz bir irdeleme methoduyla o soruyu gün yüzüne çikaracaksinizdir işte bu ve benzeri zamanlarda soru başlik açilabilir. örnek;

  başlik;

  güç nedir

  entry;

  bülent ersoy'un sorduğu bir soru.

  verilen örnekte birisinin cümlesini buraya taşidiniz. ama hala soru işareti konulmadi.

  güç nedire direk ;

  güç şudur , budur gibi cevap entry girilirse soru başliğa cevap entry nedeniyle uçurulmasi gerekir yada daha cazibi başliğin silinip uyari verilmesidir.

  kisaca bu nadide çalişmayi , başliği gördüğüm gibi, bana yaptirtmiş sorudur kendileri.

  değinmeden geçemeyeceğim sadece bkz verilen entryler de, ansiklopedi mantiğiyla tanim yerine geçer, çünkü başka bir konuya kelimeye atif yapilir.

  peki imla kurallarina ben neden uymadim, o da 1 hafta daha zorunlu olarak devam edecek olan klavyemin azizliği, daha önce belirttiğim gibi...

  istiklal marşi kapaniş!

   
 4. 29 subatta entry girmek

  4 yilda bir insanin yapabileceği şey. Önemli mi? Pek sanmam ama insanin hayatinda kaç kere 29 şubat denk geliyor ki. 80 yaşina kadar yaşasak en fazla 20 kere denk gelir ki bunun ilk iki tanesi bilinçsiz geçer gider. hele ki artik yildan sonraki yil doğduysan 19 tane görebilirsin. onda da 80e kadar yaşadiğimizi sayarsak. Neyse yazdim 4 sene sonra buralarda olursak yine yazarim. lol

   

  ekleme :

  not: şubat şeklinde sistem açmama izin vermediğinden, subat şeklinde açildi başlik maalsef. kullanilan "i"ler de klavyemin azizliği, noktasiz i çalişmiyor. lol


  29.02.2016 01:42 tarihinde eklendi.

 5. evlilik teklifini bayanın yapması

  3 kere gördüğüm yarım kere de üstü kapalı gördüğüm anti atak eylemi. başarısız oldular orası ayrı. erkek her türlü maddi manevi hazırsa, karşıdaki de bundan adı gibi eminse mutlaka bu atraksiyona girmeli. kadının gururu okşanıyorsa erkeğinki de okşanıyor. neden olmasın? oldukça hoş bir şey ama erkek de başka gün karşılığını verip tamam sen yaptın ben kabul ettim de benim de içimde kalmasın bir kere yapıyoruz bu haltı diyerek yola çıkıp tekrardan değişik şekilde teklif etmesi daha da hoş olabilir. çifte teklif, çifte masraf. ya şu işin içine kadın girince para dışarı çıkıyor. ama kadınlar da erkeklerin baş tacıdır orası da ayrıdır. başarısız oldular demiştim. yüzük yoktu işin içinde, belki yüzük olsaydı tek taş falan kabul ederdim lol. kızlar tek taşınızı alıp öyle gelin. bu arada bir gün gerçek bir aşk çıkarsa karşıma sen etmişsin ben etmişim bir şey fark edeceğini sanmıyorum o körlüğün ortasında. çünkü biliyorum ki "o" olacak kişi karşıma çıktığında asıl önemli olan şey onunla geçecek saniyeler olacak. tükenen nefesim onunla geçecek. dahası da kaba tabirle tırı vırı.