1 2 3 4 5 6 7 8

İDAL*

Bu üye Yönetici

Bu üyenin profil sayfasına git

1,046 entry 228 konu hiç puanı yok
10.05.2020 23:28 son işlem tarihi takip etme takip et

maskov87

Sev(me)diğim yazardır.

Öyle ...

(tebessüm)

07.05.2020 23:13
 1. din

  Araç olarak kullananların dışında düşünüldüğünde kimseye bir faydası dokunmayan kavram. Çünkü; doğarken seçemediğin şeylerin başındadır, farklı dinlerin mensuplarınca en iyi din "herkesin kendi dinidir" mantalitesi ile hiçbir zaman birleştirici yönü olmayan daha çok ayrıştırıcı yönü ile tanıdığım(ız) kavram...

  Ve özetle;

  "din pandora'nın kutusudur ve bu uğursuz kutu açılmıştır.

  din, her dönemde, insan ruhunu karanlıklarla doldurmaktan, gerçek bağlılık ve ilişkileri, gerçek görevleri, gerçek çıkarları hakkında, onu tam bir cehalet içinde bulundurmaktan başka bir şey yapmamıştır."

   
 2. tamam ben sana dönücem deyip unutanlar

  Duyarlı insanların da zaman zaman bu grupta olmalarına sebep olan eylemdir. Unutkan değilimdir ama çok yoğunumdur, zaman ayıramayışımdan kaynaklı bir haldir.

  Evet, ben bunu yapıyorum arada bir...

  Duyarsız, önemsemeyen, unutkan ve muhatap olmak istemeyen biri hiç değilimdir.

  Ama ben yoğunumdur...

  Çok çalışmam lazım çokkkk...

  (tebessüm)

   
 3. karanlık

  Toplum için tek tehlikedir.

  Bir diğer adı cehalettir. Karanlığın resmi de şöyledir bir bakıma;

  "kişi, kendinin ve çevresinin toplamıdır!"

   
 4. Bilgilendirme

  Yorumlar hakkında;

  Yazarların konu içeriğinde birbirleri ile atıştığı, hakâret boyutunda paylaşımlar yapıldığı gerekçesi ile düşülen nottur.

  Yazarlar üzerinden devam eden her paylaşımın, özellikle hakâret içeren, birebir yazarı hedef alan her entry'nin silineceğini belirtmek isterim.

  Esas olan; konu hakkında fikirlerin paylaşılmasıdır.

  Lütfen;

  Kişileri değil fikirleri konuşalım, tartışalım.

   
 5. kobe bryant

  Kariyerini, kupalarını, başarılarını bir kenara koyup; en başta bakılması gereken basketbola kattığı mamba mentality'tir.

  1996 yılında jerry west yönetime gidip; "kobe bryant adında bir oyuncu var eğer bu çocuğu draft edersek basketbolu değiştirecek" demiştir. 1996 yılında Lakers'da başlayan NBA macerası 2016 yılında yine Lakers ile son buldu. 20 yıllık süreçte oyunda olduğu, kenarda olduğu ya da sakat olduğu her gün basketbolun gelişimine ve şu an geldiği noktaya katkıda bulunmuştur. Tarihte hiçbir oyuncunun oynadığı iki farklı numara birden emekli edilmemişti kobe'ye kadar. Oyuna bakış açısı, insanlara vermeye çalıştığı mesaj büyük bir nesli basketbol franchise'na dahil etti, iş artık öyle bir noktaya geldi ki insanlar kobe'nin saha içinde yaptıklarından çok oyuna bakışı ve inanılmaz motivasyonlarını kendilerine örnek aldılar. Aşil tendonu koptuktan sonra o halde serbest atış atan, kırık parmağı ile takımını yalnız bırakmamak için bütün bir maçı o halde oynayan, oyunun fiziksel değil mental olarak en iyi nasıl oynanabileceğini bize gösteren efsanedir.

  Mamba out.

  Everywhere darkness!

  R.I.P Gigi!

  The game will never be the same!

  8-24