1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,632 entry 615 konu 617 puan
16.10.2019 11:27 son işlem tarihi takip etme takip et

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi

Bir çok öğrencinin çok fazla severek girmediği ders/ti. benim okuduğum zamanlarda öyleydi, pek sevilmezdi. yine de en büyük etkenin öğretmenden kaynaklandığını düşünüyorum. dersi sevdirmez, sadece işimi yapıp gideyim mantığıyla hareket edersen olmuyor, kimseye bir şey öğretilmiyor.

normalde din kültürü dersini sevmezdim; ta hoca değişene kadar. bütün sınıf olarak hep dersimiz din kültürü olsun diyebilirdik, o kadar yani.

11.10.2019 16:48
 1. editörü gömmek

  Zümrüt apartmanı kitabını doğru düzgün okumadan yayınlama kararı alan editör için yapılması gereken işlem. yayınevleri fütursuz bir şekilde davrandığı sürece ne kitaplar basılır. ondan sonra ülke gündemini iğrenç haberler kaplar da kaplar. simsiyah olur ruhlarımız ama bazıları duymaz.

   
  (Bkz: zümrüt apartmanı)
 2. vergi dilimi

  asgari ücretlinin bile girdiği dilim. vergi dilimi hadlerini o kadar düşük tuttuklarının en büyük kanıtı bu. sırf vergi alabilmek için, milletin üç kuruşluk kazançlarını bile yolum yolum yoluyorlar. holding ve şirketlerden alamadığı vergiyi bizden söke söke alıyorlar. doğru düzgün bir vergi inceleme sisteminiz olsa ve vergi kaçıran firmaları tespit edip alsanız, hiç değilse haksızlığı önlemiş olursunuz ama olmaz demi. onlar işveren, mağdur edilemez ama vergi kaçırabilir. bu sebeple ücretliden bir şekilde vergini rahatça alırsın, onların işçisi yok. ha ailesi var ama o da önemli değil; çünkü ekonomi çok iyi yerlerde.

   
 3. rektör yardımcısı'nın kızının inanılmaz yükselişi

  basamakları teker teker değil de, üçer beşer atlama kabiliyetine sahip olan kişidir. sizde yapın kıskanmayın, babadan torpilli olamadık diye bu kadar yakınmaya gerek yok, demi.

  torpilin işlediği bir sistemin bize sunduğu işte budur. yukarıdan, akrabandan bir torpilin varsa bu ülkede, atanmak ya da bir üst seviyeye gelmek hiç zor değil. Mesela; damadını hazine bakanı yapabilirsin. ondan sonra ülke ekonomisi ne durumda, ölmüş mü ölmemiş mi umrunda olmaz. sonuçta damadın o koltukta ve her şeyin iyisini bilir!

   
  (Bkz: Torpil)
 4. sana mı soracağım

  tepki sözü ya da bir nevi başkaldırı.

  yapılan işin yanlış olduğunun ya da bu şekilde yapılması gerektiği konusunda akıl veren kişilere karşı kızgınlık anından söylenen tepkidir. herkes neyi nasıl ne şekilde yapacağını az çok biliyordur, akıl hocalığına gerek yoktur. kimi sessizce içinden söylerken, kimi de sesini son ses açıp söyler ki; yaptığına karışma hakkının sadece ve sadece kendisine ait olduğunu gösterir.

   
 5. Platonik aşk

  karşı tarafın haberi olmadığı aşk türü. bir nevi kendi kendine yaşarsın, sevinçleri hüzünleri. kendinden başka kimseye zararın yoktur, saplantı haline getirilmediği sürece. işin boyutu değişirse karşı tarafa da zarar vermeye başlayabilir.