1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,624 entry 615 konu 472 puan
11.10.2019 16:48 son işlem tarihi takip etme takip et

Tavsiye isteyen ama tavsiye verilir verilmez unutan insan

imam bildiğini okurmuş sözünü aklıma getiren kişi davranışı.

amacı pek de tavsiye falan dinlemek değildir. sadece iki lafın belini kıralım, rahatlayalım diye yapılan hareket olması muhtemeldir. biraz da kendi fikirleri için de onay bekliyordur. haklısın dedikleri zaman daha da rahat hareket edecek ve ben haklıyım diyebilecektir.

(Bkz: Tavsiye isteyen ama tavsiye verilir verilmez unutan insan)
05.10.2019 10:14
 1. emeklilikte yaşa takılanlar

  sgk'nın 1999 yasasından sonra oluşan mağduriyetin temsilcilerini ifade eden söz dizimi.

  yasalar geriye doğru işlemez diye bir madde vardır ve hep bunun geçerli olduğunu dile getirdiler ama kazın ayağı öyle değilmiş. 1999 yılından önce hakedilen emeklilik şartları bir şekilde egale edildi ve insanların emeklilik süresinde uzamalar yaşandı. hala da bu mağduriyet duruyor. halkına karşına sağır ama suriyeli göçmenlere karşı duyarlı bir devletimiz var maalesef.

  yalnız seçimlerde yaşadığı mağlubiyetler sebebiyle eyt için çözüm aramaya başladıklarını söylüyorlar ve üç taslaktan bahsediliyor. taslakları okudum ve eyt için ikisi anlamsız ama üçüncü taslak tam istenen. bakalım meclise gelecek mi, gelirse nasıl çıkacak. yalnız bu süreç taşeron olayı gibi uzadıkça uzayacak ve bir çok kişi belki de yeni yasadaki kademeye göre emekli olmuş olacak.

   
 2. İstanbul'da deprem
   
  (Bkz: 26.09.2019 istanbul depremi)(Bkz: Depremmm 5.7)
 3. Depremmm 5.7

  silivri dolaylarında hissedilen 5,70-5,90 şiddetinde olduğu söylenen deprem. istanbul'da kaç gündür deprem haberi duymaya başladık. korkulan olmaz inşallah. deprem kehanetinde bulunan kişi de türkiye'de deprem olabilir demiş ve adamın her dediğinin tuttuğu düşünülünce. Allah korusun.

   
 4. kışa griple başlamak

  benden bahseden konu.

  Kaç gündür hapşırık vardı, şimdi de burun akıntısı başladı. artık hastalık sezonunu açmış bulunuyorum.

   
 5. istanbul

  saat 14 sularında silivri merkezli 5,90 şiddetinde deprem olayına maruz kalmış şehir. bir çok yerden hissedilmiş bu deprem. son günlerde sürekli deprem haberi almaya başladık. inşallah daha da büyümez bu depremlerin şiddeti. Geçmiş olsun.