1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,398 entry 592 konu 1,107 puan
19.06.2019 16:45 son işlem tarihi takip etme takip et

Coca Cola

içmeyin, içirmeyin, lavabolu temizleyin, gerçekten beyazlatıyor diyenlerin yine de içtiği ve vazgeçemediği içecek.

sağlık yönünden düşündüğümde çok da sağlıklı olmayan ve bana binlerce zararı olmasına rağmen sıcak yaz günlerinde buz gibi duruşu ve tadıyla aklıma ara ara düşüyor. içmeyim diyorum ama sıcaklar yüzünden içiyorum. yoksa başka bir sebebi yok.

sevmiyorum diyor dudaklarım

kalbim yalan diyor.

işte bu tarz bir ruh haliyle içiyorum, içmek istiyorum; ama bir bardaktan sonra hevesim gidiyor. cola konusunda kendimi hercai bir halde gördüm. miran gibi olsaydı keşke ama nerede bu tarz sevdalar. miran'lar dizilerde..

(Bkz: Coca Cola)
17.06.2019 14:54
 1. uzmanlar

  habire bize yol göstermek isteyen, uyaran; yaptığı işte belli bir seviyeye gelmiş kişileri ifade eden kelime.

  haberlerde ya da reklamlarda mutlaka bu kelime geçer. uzmanlara göre şunu yaparsanız, böyle olursunuz ya da uzmanın tavsiyesine uyup bunu alırsanız sizin için daha verimli olacaktır gibi. bu uzmanların isimlerini bilsek ya da bilmesek de, hep bu kişileri satış politikalarının bir ürünü olarak görüyorum. insanları bu şekilde kandırmak daha kolay oluyor, bizler güveniyoruz. adamlar okumuş, bu işin piri olmuşlar diyoruz. ondan sonra canan karatay'ın zeytin bahçeleri olduğunu öğrenince, kadın bize boşuna şu kadar zeytin ve yağı yiyin demesini buna bağlıyoruz. ha ne kadar doğru ne kadar yanlış.

   
  (Bkz: canan karatay)
 2. kol kırılır yen içinde kalır

  kişilerin aile içinde yaşadığı sıkıntıları, problemleri, çaresizliği, şiddeti kimseye anlatmaması gerektiğini anlatan atasözü. bu atasözü kadınlar için söylenmiş olabilir zamanında; kadınlar ne çekerse çeksin bunları sineye çekmek zorunda gibi intibaa vardır. bu son zamanlarda biraz gevşemiş olsa bile hala sıkıntısını ya da gördüğü şiddeti anlatmayan, korkan, utanan kişiler var.

   
 3. hostes

  yolcu taşıma kapasitesi olan bir çok ulaşım aracında bulunan ve yolculara en iyi hizmeti sunmak için çabalayan kişidir. müşteri memnuniyeti şarttır bu kurumlarda. müşteri beğenmezse senin hizmetini başka bir kuruluşa yönelecektir. ve kimse yolcu kapasitesini kaybetmek istemez ve bunu artırmak için de en iyi hizmeti vermek için çabalar.

   
 4. ismini vermek istemeyen izleyici

  kendisini tanıyan kişilerin çıkacağını ve güllük gülüstanlık hayatının sanıldığı gibi iyi olmadığını öğreneceklerini ve dedikodu kazanının kaynayıp sağa sola taşacağını düşünen kişi davranışı. bu öğrenmenin de sonuçları kendisi ve ailesi içinde iyi olmayacaktır büyük ihtimalle. genelde ismini vermeyen kişiler aldatıldığını, aldattığını ya da bir rahatsızlığından bahseder ve bizlerde kol kırılır yen içinde kalır diye hareket ettiğimiz için, kimseler bilmesin duymasın ama birileri çare olsun deriz.

   
 5. flim seyrederken ağlamak

  duygusuz kardeşlerim görmesin diye, çaktırmadan yaptığım eylem.

  bir filmde ağlamışım, üzülmüşüm işte. ne diye dalga geçiyorsunuz, filmin atmosferinden alıp, başka yerlere atıyorsunuz ki. ağız tadıyla bir ağlayamadım ya, yanarım da ona yanarım.