1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,624 entry 615 konu 472 puan
11.10.2019 16:48 son işlem tarihi takip etme takip et

akılcı ilaç polikliniği

ilk defa duyduğum poliklinik.

aslında türk insanının en büyük ihtiyaçlarından biri olarak da değerlendirsek yeridir. çünkü çok fazla bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanıyoruz. hatta tavsiye usulü bile kullandığımız oluyor. bu hap bak diğerlerinden daha iyi dendiği zaman çoğu zaman hemen atlıyoruz o ilaca.

hatta hasta olduğumuz zaman antibiyotik almadan iyileşmeyeceğimizi sanıyoruz. aslında bu da yanlış sağlık politikalarından kaynaklanan bir sorun. doktora ne zaman gitsek, bir sürü ilaç ile döndük. e bunun sonucunda da hepimiz bir şekilde bağımlı hale geldik.

mecbur kalmadıkça ilaç kullanmayı ret eden biri olarak ; geç kalınmış ama doğru bir uygulama diyorum.

03.10.2019 16:19
 1. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi

  Bir çok öğrencinin çok fazla severek girmediği ders/ti. benim okuduğum zamanlarda öyleydi, pek sevilmezdi. yine de en büyük etkenin öğretmenden kaynaklandığını düşünüyorum. dersi sevdirmez, sadece işimi yapıp gideyim mantığıyla hareket edersen olmuyor, kimseye bir şey öğretilmiyor.

  normalde din kültürü dersini sevmezdim; ta hoca değişene kadar. bütün sınıf olarak hep dersimiz din kültürü olsun diyebilirdik, o kadar yani.

   
 2. inşaat sektörü

  bir çıkıp bir inen sektör.

  çok büyük getirisi olduğu kadar çok büyük de kayıpları oluyor. o anki piyasanın durumu, alım gücü gibi etkenler sebebiyle istenilen satış elde edilmediği zaman battığının resmidir. sadece arsayı alıp apartman dikmekle bitmiyor herşey. apartmanı yaparken aldığın kum, hazır beton, demir gibi şeylerin ödemesini de yapmak zorundasın. yalnız satış olmayınca da bunlar elinde patlar. sonra inşaat sektörü çöktü diye ortalıkta laflar gezinir, bir kaç müteahhit iflas eder falan.

  falan malan diyorum ama bu müteahhitler ilk seferde bir şekilde dirildikleri için bunu demek istiyorum. sanki bir dizi çekiliyor, tam finalde başrol oyuncusu ölüyor ve yeni sezonda aslında başrol oyuncusunun ölmediğini fark ediyoruz. kısacası değişik bir sektör.

   
 3. dinliyorum ben sen anlat

  o sırada mutlaka elde bir iş vardır, onunla ilgilenirsin ki artık sus da git anlamında. tabi karşı taraf ısrarlı bir şekilde devam ediyorsa yapacak bir şey yoktur ve beni dinlemiyorsun sözüne karşılık verilecek en güzel cevaplardan biridir.

  ve;

  öyle mi, hııı vb. tepkilerle dinlediğini hissettirerek, aslında dinlememektir. bazen başkasının derdi diğeri için değerli olmuyor. belki de hep böyledir. herkesin derdi dağdır ve karşı tarafınki ise dağcıktır.

   
  (Bkz: dert)(Bkz: değer)
 4. ilk buluşmadaki bakılan noktalar

  ilk gözlerde başlasa da, yavaş yavaş ellerine, konuşmasına, kokusuna şeklinde devam edilecek noktalardır.

  sonuçta bu kişiyle ilk defa buluşmussan, ilk intiba önemlidir. bu sebeple mutlaka karşındakini bir şekilde incelersin. kadınlar için farklı kriterler, erkekler içinde öne çıkan kriterler farklıdır.

   
 5. Tavsiye isteyen ama tavsiye verilir verilmez unutan insan

  imam bildiğini okurmuş sözünü aklıma getiren kişi davranışı.

  amacı pek de tavsiye falan dinlemek değildir. sadece iki lafın belini kıralım, rahatlayalım diye yapılan hareket olması muhtemeldir. biraz da kendi fikirleri için de onay bekliyordur. haklısın dedikleri zaman daha da rahat hareket edecek ve ben haklıyım diyebilecektir.

   
  (Bkz: imam)