1 2 3 4 5 6 7 8

soğuk baklava

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son zamanlarda sürekli karşıma çıkan ve bir gazla malzemelerini alıp, bir türlü yapamadığım tatlı. yalnız ne kadar yapamadım desem de, evde sütlü çikolata yokmuş. yoksa yapardım tek sorumlusu sütlü çikolatanın evde değil de market reyonunda olması.

   
  (Bkz: çikolata)(Bkz: baklava)(Bkz: soğuk)
 2. ilk defa duyduğum tatlı.

  Hemen bakıyoruz:

  oy oy oy

  Ölümcül derecede lezzetli görünen tatlı.

  Şerbet yerine şekerli süt kullanılıyormuş.

  Yalnız şöyle bir sorun var,

  Misafir falan gelen giden olmadığından bir tepsi tatlıyı ev halkıyla birlikte yok etme riski doğuyor.

  en iyisi meyveli yoğurda devam. :(

   
 3. Farklı yerlerden alıp tadına baktım. Önceki günden kalan sütlü nuriyenin üzerine çikolata serpip yeni bir buluşmuş gibi tezgaha sürülmesi.

  Espirisi yok yani.

   
 4. Geçenlerde yolumun üstündeki pastaneye uğrayıp, sütlü nuriye almak istemiştim, ramazanda pek severiz. Pastane çalışanı, bugün sütlü nuriye çıkmadığını söyleyip, onun yerine soğuk baklava alabileceğim önerisinde bulundu. Otuz saniyelik bir bakışma yaşadım soğuk baklava denen bu yeni tatlı türü ile. Üstü tiramisu gibi kakao ile kaplanmış, o yüzden altında ne olduğu gözükmüyor bile. İçimden bir ses "çamur gibi görünüyor" dedi ve almadım. Tadı belki güzeldir, yiyene afiyet olsun derim ancak ben geleneksel düşünen bir insanım. Tramisuyu da çok severim, baklavayı da. Ancak bana göre tramisu tramisu gibi, baklava baklava gibi olmalı. O gün pastaneden elim boş çıkmayayım diye ekler alıp çıktım.

   
 5. entry'ler sayesinde yapmaktan vazgeçme aşamasına geldiğim konu. yine de merak ediyorum, triliçeyi sevdiğime göre soğuk baklavayı da severim. sonuçta ikisinin de şerbeti sütlü :)

   
 6. Sude sen yap bence. Mesela ben soğuk baklava diye başlasam bu işe tatlı sıcakken bitecek o kadar eminim.

  İftara yakın yapayım tepsinin dibini görürüm. Kara delik gibiler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.