1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,513 entry 606 konu 210 puan
08.08.2019 15:38 son işlem tarihi takip etme takip et

Uykunun kaçması

gecelerin zamanın hızına inat, yavaş ilerlemesine sebep olan durum. oflaya poflaya sağa dönüyoruz, sonra sola.. ondan sonra tekrar sağ, tekrar sol. bu şekilde ilerliyoruz. baktık olmuyor; hemen ahırdaki koyunları dışarı salıp, tek tek çitin üzerinden atlatıyoruz. yalnız gözünde koyunları hayal edeceksin, yoksa olmuyor. Taktik bu ama lavabo ihtiyacın doğarsa kötü. koyunları tekrardan biraraya topla ve sonra saymaya başla.

pardon;

sabaha kaç saat kalmıştı..

08.08.2019 15:38
 1. şehir değiştirmek

  birçok kişinin aklında olan ama bazı sebepler sebebiyle bir türlü gerçekleşirilemeyen eylem.

  insanların sorumlulukları vardır, işi vardır, kazancı vardır vs. yani bir sebebi vardır, belki korkaklığı vardır, cesaretini öldürüp bir kenara atmıştır. ha en önemlisini unuttum; alışkanlıklar.

  alıştığın sokaklar,

  yağmurda beraber ıslandığın kedi,

  görmekten mutlu olduğun hatta olmadığın yüzler,

  eş-dost,

  anılar.. bu liste uzar gider.

   
 2. İftar menüsü fiyatları

  iftarını evde açarak muhatap alınmaması gereken fiyatlar.

  ramazanın özünden ne kadar uzaklaştığımızın kanıtı bu rakamlar. sırf ben falanca yere gittim, iftarımı açtım demek için yapıldığını düşünüyorum. çünkü çok fazla gösteriş meraklısı olduk ve yediğimiz her şeyi sanal ortamlarda paylaşıyoruz. ondan sonra ramazan ayında aç olan insanların halinden anlayacağız, yüksek rakamlarda harcama yaparak ve yiyerek. halbuki tespit ettiğimiz ailelere bu paralara versek, belki onların haftalık ya da aylık yeme ihtiyacını karşılayacak ama olmaz; önemli olan biziz. bir ay boyunca sadece aç kalmış olmaktan ve hiçbir sevap kazanamamaktan korkmamız gerekirken, farklı şeylerle zaman harcıyoruz.

   
  (Bkz: ramazan ayı)
 3. Metinalkan

  #1s13 entry ile Yozgat'ı kıskanmadığını anladığımız sözlük yazarı.

  olmaz editörüm, neden kıskanmıyorsunuz. Milletvekilinden daha mı iyi bileceksiniz, yozgat için yapılan yatırımları. böyle hiç olmadı. (gülücük)

   
  (Bkz: yozgat)(Bkz: yozgat'ı kıskanıyorlar)
 4. selvi boylum al yazmalım

  cengiz aytmatov'un eseri olduğunu ilk öğrendiğimde çok şaşırdığım türk filmi. belki de burada kitap demek vardı ama biz hep türkan şoray ve kadir inanır'ı bildik ve onların aşkının imkansızlığını gördük. herkesin hayatında bir tane cemşit olması gerekiyor dedik. türk filminde cemşit kazandı ama kadın dizisinde hiç de öyle olmuyor.

   
  (Bkz: cengiz aytmatov)
 5. demirtaş'ın seçimler öncesi hapisten çıkarılması

  chp ile hdp kolkola diyenlerin, şimdi selahattin demirtaş'ın koluna gireceğini gösteren haber.