1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3,381 entry 592 konu 842 puan
14.06.2019 11:05 son işlem tarihi takip etme takip et

uzmanlar

habire bize yol göstermek isteyen, uyaran; yaptığı işte belli bir seviyeye gelmiş kişileri ifade eden kelime.

haberlerde ya da reklamlarda mutlaka bu kelime geçer. uzmanlara göre şunu yaparsanız, böyle olursunuz ya da uzmanın tavsiyesine uyup bunu alırsanız sizin için daha verimli olacaktır gibi. bu uzmanların isimlerini bilsek ya da bilmesek de, hep bu kişileri satış politikalarının bir ürünü olarak görüyorum. insanları bu şekilde kandırmak daha kolay oluyor, bizler güveniyoruz. adamlar okumuş, bu işin piri olmuşlar diyoruz. ondan sonra canan karatay'ın zeytin bahçeleri olduğunu öğrenince, kadın bize boşuna şu kadar zeytin ve yağı yiyin demesini buna bağlıyoruz. ha ne kadar doğru ne kadar yanlış.

(Bkz: uzmanlar)
13.06.2019 16:05
 1. hostes

  yolcu taşıma kapasitesi olan bir çok ulaşım aracında bulunan ve yolculara en iyi hizmeti sunmak için çabalayan kişidir. müşteri memnuniyeti şarttır bu kurumlarda. müşteri beğenmezse senin hizmetini başka bir kuruluşa yönelecektir. ve kimse yolcu kapasitesini kaybetmek istemez ve bunu artırmak için de en iyi hizmeti vermek için çabalar.

   
 2. ismini vermek istemeyen izleyici

  kendisini tanıyan kişilerin çıkacağını ve güllük gülüstanlık hayatının sanıldığı gibi iyi olmadığını öğreneceklerini ve dedikodu kazanının kaynayıp sağa sola taşacağını düşünen kişi davranışı. bu öğrenmenin de sonuçları kendisi ve ailesi içinde iyi olmayacaktır büyük ihtimalle. genelde ismini vermeyen kişiler aldatıldığını, aldattığını ya da bir rahatsızlığından bahseder ve bizlerde kol kırılır yen içinde kalır diye hareket ettiğimiz için, kimseler bilmesin duymasın ama birileri çare olsun deriz.

   
 3. flim seyrederken ağlamak

  duygusuz kardeşlerim görmesin diye, çaktırmadan yaptığım eylem.

  bir filmde ağlamışım, üzülmüşüm işte. ne diye dalga geçiyorsunuz, filmin atmosferinden alıp, başka yerlere atıyorsunuz ki. ağız tadıyla bir ağlayamadım ya, yanarım da ona yanarım.

   
 4. yemeği yakmak

  Başka işe, söze lafa dalma gibi durumlar sonucunda gerçekleşen üzücü hal. Hele aç bitap bir şekilde yemeğin pişmesini bekliyorsan, ekmek peynire talim etmene sebep olur. Birde senden başka o yemeği bekleyenler varsa, işin boyutu farklı yerlere gidecek ve peynir ekmek de kurtarmıyacaktır. Bu yemeğin yanması muhabbeti sürekli karşına çıkacaktır.

   
 5. kelimelik

  Oynayanların çok olduğu ama benim hala oynamak istemediğim oyun. Eminim çok zevklidir, severim bu tarz kelime oyunlarını ama bağımlılık yapmasın diye uzak durmaya çalışıyorum. Bir tane eklemiştim, kelime oyunu ve telefon elimden düşmüyordu. Sonunda sildim de kurtuldum.