1 2 3 4 5 6 7 8

**sude**

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

7,399 entry 1,189 konu 175 puan
09.09.2021 13:51 son işlem tarihi takip etme takip et

Telefon numarasını hiç değiştirmeyen kişi

ben..

telefon kullanmaya başladığımdan beri değişmeyen, hatta bana ait olmayan kardeşimden bana miras kalan numaradır. hala onun adınadır, sim kartı değiştirmeye bile onunla gitmek zorunda kalmıştım. adıma alayım dedim, kocaman bir fatura çıkardılar karşıma. bu durumda numara değiştirmek daha mantıklı ama numaram ile bir bütün hale geldiğimiz için uzun bir süre daha ilişkimiz devam edeceğe benziyor.

31.08.2021 10:29
 1. maraş dondurması

  40 dereceleri gördüğümüz günlerde gelmeyen, yağmurlu ve 18 derecede gelen dondurma.

  Yedik mi yedik üşüyerek? Ne yapalım dondurma gelmiş bir de Maraş'tan gelmiş, hayır demek olmazdı. Çözülmesi biraz zaman aldı ya olsun, her güzel şey gibi sabır istiyor.

   
  (Bkz: dondurma)
 2. oriflame

  siber saldırıya uğrayan ve personelin, çalışanların bilgilerini kaybeden kozmetik firması. Firmadan bir de para istemişler, vermezseniz istediğimiz fidyeyi bilgileri satarız demişler. Bkz vermekle uğraşmıyorum, isteyen memurlar.netin haberlerine bakabilir. Bu da kıyağım olsun, yorulmayın sevgili sözlük yazarlarımız.

   
 3. Estetik cerrahi

  pandemi döneminde daha da bir revaç gören sektör.

  sağlık değil bunun adı; burnum çirkin, gözlerim badem göz değil, elmacık kemiklerim çıkık değil, yüzüm oval değil vs. gibi sebeplerle yapılan kıyım ya da yatırım aracı. Neden yatırım aracı, sanatçıların ilk halleri ile estetikli hallerini görüyoruz ve o kadar farklılar ki. estetik olmadan önce rağbet görmeyen kadın bir oyuncu, estetikten sonra gözde olabilir. dilan çiçek deniz gibi örnek vermek gerekirse. kadın yüzünde bayağı oynamış resmen.

  Kıyım tarafına da şahit oluyoruz, güzelleşelim diye o kadar çirkin hale gelenlerde mevcut. Haberlerde sık sık karşımıza çıkıyor.

   
 4. kredi kartında biriken puanlar

  kredi kartı kullandığım dönemlerde her harcama karşılığında elde edilen ve nakit avans gibi duran puanlar. bir kere harcadım, ona da takı almıştım. Olan puan paramızı bile ota, mota harcıyoruz. Biz akıllanmaz tüketicileriz.

   
 5. Futbol topu

  Başıma gelen top. Beynim sanırım yer değiştirmişti, sarsıldığını hissettim. Futbolcular kafalarını o topa nasıl vuruyor ve sağlam kalıyorlar merak ediyorum doğrusu.