1 2 3 4 5 6 7 8

GÜMÜŞ

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. beyaz renkte olan ve daha çok süs eşyaları yapımında kullanılan maden.

   
 2. kıvenç tatlıtuğ' un songül ödenle başrolü paylaştığı dizinin adı.

   
  (Bkz: kıvanç tatlıtuğ)
 3. 2011 yılının nisan ayındaki 49-50 dolar zirvesinin ardından düşüş yaşayan ve bir daha o seviyeler hayal olan, yaklaşık iki senedir ons fiyatı 18-15 dolarlarda gezen ve yatırımcıyı bıktıran enstrüman.

   
 4. Ekonomik değeri altına gore daha düşük olan insanların takı ve sus esyasi olarak kullandiklari ozellikle dogu Karadeniz'in iç bolgelerinde özellikle Gümüşhane yöresinde altin rezervleri ile birlikte bulunan degerli bir madendir

   
 5. uluslar arası piyasada dolar endeksinin 100 liraları görmesinin ardından altınla birlikte nefes almakta bile zorlanan, düştükçe düşen cuma günü borsası 15 dolarlardan kapanan emtia.

   
 6. Olimpiyat Oyunları'nda ve ulusal müsabakalarda ikinci olan yarışmacıya verilen ödülün yapıldığı madenin adı. Altından sonra gelen değerli maden.ikincilik kürsüsünün sahibine verilen madalya.

   
 7. geçtiğimiz çarşamba akşamı açıklanan fomc toplantı tutanaklarının ardından altın ile birlikte uzun zamandır kıramadıkları dirençleri kıran ve ons bazında 17 dolara dayanan maden.

   
 8. ocak ayında ons bazında 18 dolar seviyelerini görmesinin ardından altının takipçisi olan ve abd faiz artırımı sürecinde bir türlü ivme kazanamayan, yatırımcının yüzünü güldürmeyen yatırım aracı..

   
 9. özellikle göz rengi(gri-gümüşi) ve saç rengi(kır) olarak hoşlandığım renge sahip element.

  ayrıca zannedilenin aksine altında da daha iyi elektrik iletkenliğine sahip olan metaldir.

   
 10. 18 mayıs tarihinden bu yana, ons bazında 17.700 dolar seviyelerinden, 16.600 seviyelerine inen ve bir onsta 1 doların üzerinde değer kaybeden ve yüzdelik dilimde yüzde 6-7 değer yitiren emtia..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.