1 2 3 4 5 6 7 8

kabare

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

191 entry 16 konu 356 puan
14.10.2019 16:35 son işlem tarihi takip etme takip et

yunan milletvekilinin türkiye'yi tehdit etmesi

çok mu şaşırdık, hayır.

11.10.2019 08:43
 1. kurum yemekhanesi

  kurumlarda pişen yemeğin;yağı-tuzu-hijyeni-lezzeti ve sunumu elbette çok önemli konular ancak bir o kadar önemli olan yemekhanenin konumu.örneğin pencerelerinin nereye açıldığı,manzarası...yeterince havalandırılıyor olması, iç dizaynı;duvarlarında iç açıcı tablolar, masa-sandalye dizilimi ve kalitesi, hizmet sunum alanı vb. şeylere dikkat ediliyorsa ne ala dediğim, çalışan sağlığı açısından çok mühim bir konu; kurum yemekhanesi. bütün bu bir kısmını saydığım hususlar maalesef -işim gereği gezdiğim - birçok kurumda mevcut değil veya çok yetersiz. bu durum o işyerinin çalışanına verdiği önemi gözler önüne seriyor veya sağlığını hiç önemsemediğinin...

  yemeğin pişirilmesi teknikleri,yağın ne sıklıkta yemekte kullanılarak tüketildiği, işin kaynağında çalışanların portör-sağlık taramalarını zamanın yapılıp yapılmadığı, depolarda bekletilen gıdaların süre-marka-kalite denetimleri, yemek pişirme alanında giyilmesi/kullanılması zorunlu hijyen giysiler;temizlik ve iş güvenliğinde dikkat edilmesi hususları da cabası...

  son yıllarda ülkemizde gitgide artan mide ve kolon kanserleri doğrudan bu konuyla ilişkilidir zannımca.

  ***

  ah midem,aziz midem ve çektikleri ! -iç sesimdir - ( çok üzgün yüz )

   
 2. 29 ekim cumhuriyet bayramı dolayısıyla beklenen tatil

  2429 sayılı ulusal bayram ve genel tatiller hakkındaki kanun'un 1. maddesinde;

  "1923 yılında cumhuriyetin ilan edildiği 29 ekim günü ulusal bayramdır.

  ..bayram 28 ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 ekim günü devam eder." denilmektedir.

  hal böyle olunca; 28 ekim pazartesi günü saat,13:00' ten sonra resmi tatil sayılır ve 29 ekim salı günü bayram tatili ( resmi tatil ) ile birleştirilebilirse,olası yarım gün tatil edildiğinde,haftasonu tatili dahil toplam dört günlük bir tatil tasarrufu ile ilgili durum.

   
 3. sona yaklaşıyoruz

  beklenen depremin 7 ve 7'nin üzerinde olacağı belirtiliyor.bu durumda en kısa sürede gerekli tedbirlerin alınıp bir an evvel çalışmalara başlanması gerekiyor.halkı bilinçlendirmeden başka riskli binaların elden geçirilmesi şart.zira deprem dede, "insanları deprem değil, binalar öldürür." derdi. belediyelere,valiliklere çok iş düşüyor.sadece istanbul değil ki riskli olan şehrimiz.bugün kütahya ve denizli'de de deprem yaşandı.Ülke olarak bu doğal afetin riskini taşımaktayız.

  depremle yaşamayı öğreneceğiz önünde sonunda da , japonya örneğinde olduğu gibi hazırlıklı olursak hiç can kaybı olmaksızın bu doğal afetlerle başa çıkabiliriz.olmaz mı..neden olmasın...dediğim başlık.

   
 4. yoksulluk sınırı 6.725 TL

  fakirlik gitgide çoğunluğumuzu kapsar hale gelmekte..virüs gibi.

  tedavisi olan bir hastalık bu aslında. ve o tedaviyi herkes biliyorken susuyor maalesef.

   
 5. whatsapp grupları

  yakın tarihte düzenlediğimiz bir toplantıda oldukça işe yaradı...diyebilirim.

  özellikle toplantılar,seminerler,hizmet içi eğitim sonrası bilgi paylaşımlarında kullandığımız olmazsa olmaz iletişim kanalımızdır. kızlar arasında,arkadaş grupları itibariyle de önem taşımakla beraber-çok konuşkan biri olmadığım için olsa gerek- pek dahil olmayıp,genellikle okumakla , kısa ve öz cevaplarla yetindiğim bir katılımcı konumunda bulunmaktayım.

  zaman zaman rasgele oluşturulan gruplara dahil ettiklerini gördüğümde ise gıcık olduğum bir durum.

  böylesi durumlarda hemen iptal edip üyeliği-çıkmakta çözüm buluyorum. zira o sohbetler, bir takım tanımadığım insanlar ve bitmeyen gereksiz muhabbetler -açıkcası- fazlasıyla sıkıyor.

  sosyalleşmek-paylaşım için güzel bir araç ..fakat özetle ihtiyaç nispetinde ve gerek oldukça kullanmakta fayda var...dediğim başlık.