1 2 3 4 5 6 7 8

kabare

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,194 entry 121 konu 20 puan
06.12.2022 16:41 son işlem tarihi takip etme takip et

onyomani

kontrolsüz, ihtiyacı olsun olmasın alışveriş yapmak hastalığı imiş. bu bir tür bağımlılık.

ve bu tür hastalarda; takıntılı, dürtüsel bir davranış örüntüsü söz konusudur, diyorlar uzmanlar.

dipnot.nedense alışveriş yapasım geldi.- gülücüklü emoji -

29.11.2022 14:57
 1. özür dilerim

  yanlışından dönmek büyük erdem ise, "özür dilemek" onun en güzel göstergesidir.

   
 2. nenetsler

  toprağın sonundaki yerde;kuzey kutbu'nda yamal yarımadasında yaşıyorlar, modern yaşamı reddediyorlarmış.

  soğuktan, ayaza maruz kalmaktan olsa gerek halkın, özellikle çocukların yanakları al al, kıpkırmızı. belki de kanlı kanlı, çiğ et yemekten de olabilir. ren geyiklerinin çektikleri, taşımacılıkta kullanılan kızaklarına bayıldım. bunlar medeniyetin göbeğinde doğal yaşamı tercih etmiş türkler. halkla ilgili başlıklar da ilginç;

  "rusyanın en ilginç insanları.

  tek amaçları hayatta kalabilmek.

  rusyanın şaman halkı nenetslerin yaşayacağı yer kalmadı."

   
 3. daltonlar

  meğer bizim izlediğimiz dalton kardeşler, gerçek dalton kardeşlerin ikinci serisi ve onların kuzenleri imiş.

  zira ünlü çizgi roman dizisinin kurgusal karakterlerinin yaratıcısı morris ve goscinny, çizgi filmin ilk serisini 1951 yılında çizip hayata geçirirken ilk daltonlara; bob, grat, bill ve emmett adını vermişler. dolayısıyla bunlar bizimkilerin kuzenleri ve aynı maceranın ilk kahramanları. öyle sanırımki morris eserine çizgi dizi roman olarak başlıyor.

  ilk daltonların da diğerleri gibi tek amaçları zahmetsizce ve kısayoldan zengin olmak. o yıllarda bunun karşılığı malum; banka soymak demek. red kit ise bu soyguncuların peşindeki amansız bir takipçi. eserde kaçmaca, kovalamaca sürerken bir zaman sonra şerif bile olacaktır.

  çizgi dizinin ilk serisi; dört erkek kardeşten bob ve grat'in kansas'ta öldürülmesi ve emmett'in ise yaralı olarak yakalanıp hapse atılmasına kadar devam eder. kuzen daltonlar, ( joe, william, jack ve averell ) bir kaç bölüm sonra onların biraz şapşal ve komik kuzenleri olarak piyasaya çıkarlar. ilk dört dalton kardeşlerin kuzenlerinden farkı, çok acımasız oluşlarıdır. onlardan mizaç olarak farklı olsalar da, bunlarında amaçları ve takipçileri de aynıdır. macera kaldığı yerden devam eder.

  joe dalton'un nefret ettiği aptal köpek rin tin tin'i anmazsak olmazdı. o da bu çizgi dizi filmde yer alan red kit'in atı dül dül kadar güzel ve esprili bir karakterdir.

  özlemiş olmalıyım, akşam izleyim bari. - göz kırpan emoji-

   
 4. uzaylıların en olumsuz yanları

  çok acil bir tercümana ihtiyacımız var. gariplerin; dillerini, ne istediklerini bir türlü öğrenemedik gitti. aslında varlıkları bile şüpheli. ya çok utangaçlar veya 'onları gördüm' diyen birileri bizimle uzaktan uzağa eğleniyor. bir de tarifleri varki evlere şenlik. kocaman içi simsiyah boşluk doldurulmuş iki pörtlek göz,üçgen çene, pigmeler gibi ufacık tefecik, kolları ve bacakları cılız mı cılız, cinsiyetsizler ve bunlar ne hikmetse çıplak gezinen varlıklar. renkleri de yer yer gri, yeşil, pembe veya mavi olabiliyor.

  dünyadaki diğer ülkeleri bilmem ama bizde iki tane kankaları mevcut.

  uzaylı zekiye ve uzaylı türkücü mustafa topaloğlu.

  dolayısıyla bize pek de uzak sayılmazlar. -gülücüklü uzaysı emoji-

   
 5. güne bir söz bırak

  dostoyevski diyor ki; " bir fikir ayrılığına rağmen karşındakine saygı duyabiliyorsan, insan olmuşsun demektir. "