1 2 3 4 5 6 7 8

kabare

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

395 entry 32 konu 65 puan
04.12.2020 13:54 son işlem tarihi takip etme takip et

isim neydi sizin sorusu

...öyle bir ders vereceksiniz ki böylelerine, o ismi bir daha hiç mi hiç unutmasın .( göz kırpan emoji )

10.09.2019 15:47
 1. Surata bak süngüye davran

  ilk kez duyduğum bir söz bu.ve oldukça ürkütücü geldi açıkçası.

   
 2. kahve kokusu

  çok severim... izmir'de kemeraltı'nda üzerinde cıvıl cıvıl ötüşüp duran ve hiç mi hiç eksik olmayan kuşların olduğu kocaman bir çınar ağacı vardı. o ağacın altındaki banklarda oturan, muhabbetleri tatlı mı tatlı emekli amcaların olduğu küçük bir bulvarı anımsıyorum. mekana çok yakın bir yerlerden taze çekilen mis gibi kahve kokuları hafif esen rüzgarla, davetkar bir şekilde çoğalıp dağılıp dururdu.

  hala orası duruyor mu, bilinmez ama ne zaman kahve sözü geçse bir sohbette falan, o mekan ve mis gibi taze çekilmiş kavruk kahve kokularını hatırlarım. -özlem duyan emoji-

   
 3. Çan

  nasıl ki ankara'nın ank., istanbul'un ist. şeklinde kısaltılabiliyorsa şehir adları; çanakkale'nin de 'çan' olarak kısaltması olabilir mi acaba ...diye düşündüm, gülümsedim sordum kendi kendime.

  ( varsa da böyle bir kısaltma bilenler söylesin isterim )

  fakat nedense çocukça geldi sonra. olmaz dedi iç sesim.

  kimseler darılmasın ama yine de paylaşayım istedim.

  -göz kırpan emoji- eşliğinde.

   
 4. 03.12.2020 Siirt'te şiddetli deprem

  birebir yaşamış ve hissetmiş olduğumuz depremdir. allah beterinden korusun. bir sözü hemen akla getiren olay..' deprem değil, denetimsiz-çürük binalar öldürür.' milletçe ne kadar hazırlıksız olduğumuzu bir kez daha hatırlatan doğa olayı. yaşayan bilir ne kadar stres dolu bir süreç olduğunu. çok kötü bir an, deprem anı.

   
 5. covid aşısının ücretsiz olmasının tbmm'de reddedilmesi

  son yıllarda malum, kamu hastanelerinin kamu-özel ortaklığı modeliyle ?yap-kirala ve işlet-devret? yöntemiyle inşa edilmesi ve hizmet sunması 'şehir hastanesi' adıyla ülkemizde ön plana çıkmış bulunmaktadır. bahse konu model osmangazi köprüsünü işleten firmayla yapılan sözleşme gereği, 'araba geçiş garantisi ' şeklinde iken şehir hastaneleri hizmet sunumunu işletecek firmaya da 'hasta garantisi verilmesi ' iddiasına henüz tatmin edici yanıt verilmemiştir. ve ne hikmetse pandemi süreci de hemen akabinde başladı. uzman ağızlardan ' yığınlar halinde ölüm' beklentisi bulunduğu haberleri gitgide yaşananlarla örtüşmektedir. belediyelerce toplu mezarların kazılıp hazır bekletilmesi bu beklentiyi destekler niteliktedir. bütün dünyanın karşı karşıya bulunduğu bu salgından başarıyla çıkmada devletlere sosyal anlamda büyük bir sorumluluk düşmektedir.

  faz 3 aşamasını geçmiş, başarılı olduğu dünya sağlık örgütünce ve diğer otoritelerce onaylanmış aşıya herkesin kolayca ve bedelsiz erişmesi, sosyal devletin sorumluluğunda olan helal vergilerimizin karşılığı olup vatandaşın yasal hakkı ve sıradan bir hizmettir. bunun tbmm.de oylanması bile gereksiz iken bizi temsil eden vekillerimiz tarafından ücretsiz olması teklifine olumsuz oy verilmesi akla ziyan bir hadisedir. tarihe ilginç bir not daha düşelim. -içimizden geçen şeyler-düşünceli yüz emojisi -