1 2 3 4 5 6 7 8

kabare

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

191 entry 16 konu 356 puan
14.10.2019 16:35 son işlem tarihi takip etme takip et

09.10.2019 barış pınarı harekatının başlaması

allah mehmetciğimizin- kınalı kzularımızın yardımcısı olsun,sağ salim yuvalarına dönsünler, ayaklarına taş değdirmesin.

yedi düvelin üretip, besleyip, silahlandırdığı bir terör bataklığına ( nerdeyse mecburen ) girmek zorunda bırakıldılar.dilerim oradaki masum siviller dahil hiç birine birşey olmaz. ( üzgün yüz )

11.10.2019 08:50
 1. sahibinden satılık ada

  ıssız bir adaya düşerseniz yanınıza almak istediğiniz üç şey ne olurdu...diye bir soru vardır hani.herkes zamanında bu soruyla eminim karşılaşmıştır.üç şeyle sınırlı, en sevdiğin şey...eşya.ne olabilir ki diye bana sorsanız bunlardan biri, hiç istisnasız kitap olurdu derim.canım kitaplarım..bir hayli birikip okumamı sabırla bekleyen can dostlarım.

  yalnız bu konu ne ıssız adaya düşmemiz ne de orada yanımıza almak isteyeceğimiz üç eşyayla alakalı. konumuz bunlar değil.

  daha evvel sahibinden satılık araba,ev,eşya vs her şeyi işitmiştim.bunu hiç işitme/dim/miştim. belki siz rastlamış olabilirsiniz fakat ben ilk kez karşılaşıyorum ve bugün bir yaşına daha bastım bu haberle.

  sahibinden satılık güzelim bir ada var ülkemizde.çiçek gibi hem de ( gülücük )

  yeni sahibine hayırlı olsun dediğim.

   
 2. olmasa da olur demek

  son zam yağmurundan sonra diyeceğimiz tek söz,"olmasa da olur" deyip, yutkunarak geçip gitmek.

  zira zaman tasarruf zamanı

   
 3. ne giysem sendromu

  bu ciddi sorunun hakkından gelen bir akım mevcut artık.

  minimalizm.

  minimalizm, "-küçük bir çerçeveden bakıldığında- daha küçük alanlarda, daha az eşyayla ve daha az tüketerek, sahip olduklarımızı daha etkili bir şekilde kullanmak, ihtiyaçlarımızdan fazlasına yer ve zaman ayırmamak olarak tanımlanır."böyle bir yaşam şekli benimser isek bu sorunu çözmüş oluruz.aksi takdirde bu karmaşa, zaman kaybı olarak hayatımızda sürüp gidecektir.Karmaşıklığı sadeleştirmek en akılcı olanıdır.

  "karmaşık şeylerin güzel olduğunu düşünmek insanların ortak yanlışıdır." der descartes.

   
 4. şu gönlümün kahrını sen çekersin gözlerim

  akşama bir nevi eşref saatlerine hazırlık şarkılarımdan biri olacak. mualla mukadder'den dinlemeyi planladığım sevdiğim şarkı olacak. ardından "selam vermeden gelip geçersin..." var repertuvarımda.

  ( tebessüm )

   
 5. 04.10.2019 fenerbahçe vs antalyaspor maçı

  fenerbahçe'nin alması zorunlu olduğu maçlardan biri.kader maçı gibi.ve kendi evinde oluşu, sakat, eksik oyuncusunun olmayışı itibariyle oldukça avantajlı durumda olduğu bir maç.