1 2 3 4 5 6 7 8

Blue bells

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

755 entry 20 konu 305 puan
15.06.2019 18:35 son işlem tarihi takip etme takip et

depresyon hırkası

kışın,soğuk hava yüzünden gezemeyip kapalı alanlara tıkılırız.bu ya evimiz olur ya da evimiz.kışın,günler bildiğiniz üzre kısa olur.bu yüzden en fazla yapabildiğimiz sosyal aktivite;buzdolabının kapısını açıp seyretmek,ağzımızın ve midemizin dolu olmasını sağlamaktır.kışın getirmiş olduğu bu olumsuzluklar sonucu hormonlar bu durumdan etkilenir ve depresif bir ruh haline girilir.depresyon hırkası tam da bu sırada devreye girer.yavaş yavaş alınan kilolar yüzünden şöyle rahat edilecek, kilo alırken rahatsız etmeyecek bir hırkaya ihtiyaç duyulur.bu hırka bol ve rahat olması gereken bir hırkadır ki buna cevap veren model depresyon hırkalarıdır. böylece istediğin kadar kilo alabilir ve salaş görünüşü ile artı tarz bir görüntü de sağlanır.ısınan havalarla birlikte günler uzar,kapalı alanlardan,bol aktiviteli açık alanlara çıkılır ve yavaş yavaş depresif ruh halinden sıyrılmaya başlanılır.hırka rafa kalkar ancak alınmış olan kilolar ortaya çıkınca, bu sefer de kilolar yüzünden depresyona girilir. sıcakta hırka giyemeyen kişi var gücüyle rejim yapmaya başlar.yaz sonlarına doğru verilen kilolarla tam depresif ruh halinden çıkacakken tekrar havalar soğumaya başlar ve depresyon hırkası sırta geçirilir.bu kısır döngü pek çok insanda böyle devam eder,gider.

12.06.2019 23:29
 1. tv'de tanıştığı eşini bırakıp,nette tanıştığı kişiyle kaçmak

  Son yıllarda sık duymaya başladığımız netten sevgili yapma olaylarından biri.

  buradan bir çıkarım yapılabilir.tv'den koca bulan, netten haydi haydi sevgili bulur.insanları anlamak güç.mutsuz bir evliliğin varsa ayrıl.sonra ne yapacaksan yap.şiddet uyguluyorsa bırak.başka birini bulmak niye...sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi gerekirken.

   
 2. uyumak istememek

  çocukken uyumak istemediğimiz için şaka amaçlı göz kapakları arasına koyduğumuz kibrit çöplerini anımsatan uykuya direnme eylemi.

   
 3. en lezzetli yemek

  alışılmış, damak tadına uygun yemeklerdir.

  genellikle en lezzetli bulunan

  yemekler, anne yemekleridir.

   
 4. antidepresan içerken etrafındakilere de ikram etmek

  şaşırmadığım, yapılabilecek bir ikram türü.

  eskiden evlerimizde, sehpa üzerinde geniş bir gondol içinde misafir sigaraları olurdu.o edilebildiğine göre bu da edilebilir diyorum.

   
 5. herkese benden çay

  İnsanın içinde bonkörlük yapma isteği uyandıran, sevindirici bir olay sonrası söylenen cümle.

  yazarı bu denli mutlu eden şeyi merak ettim.(gülücük)