1 2 3 4 5 6 7 8

Blue bells

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

893 entry 20 konu hiç puanı yok
30.10.2019 21:24 son işlem tarihi takip etme takip et

mezbaha görevliliğinden daire başkanlığına kadar yükselen kişi

doğru ya da yalan haber.bu yükseliş az bile daha da yükselebilir.

23.10.2019 18:12
 1. acun ve şeyma'nın ayrılık kararı

  magazin dünyasının en popiler çiftlerinden olan acun ılıcalı ve şeyma subaşı ılıcalı'nın almış oldukları boşanma kararı.

  bu karar magazin dünyasına bomba gibi düştü.epey bir süre gündemimiz bu olur artık.bizde magazin önemli böyle konuları atlamamak gerek.

  Şimdi madem böyle düşünüyorsun ne açtın böyle bir başlık dediğinizi duyar gibiyim.hemen cevaplayayım.çok şükür ülkede gündeme oturacak başka sorun olmayınca,eh bize de magazin sorunlarıyla uğraşmak kalıyor.hem biz meraklı bir milletiz kim evlenmiş,kim boşanıyor bunları bilmek isteriz.(smile)

   
 2. günaydın sözlük

  Sabahın ilk saatlerinde sevdiklerinize yollayabileceğiniz içi ısıtan,güne tebessüm ile başlamayı sağlayan en güzel sözcük

  günaydın sözlük...

   
 3. fare

  fare deyip geçmemek gerekir.insanlar farelere çok şey borçludur.

  yıllardır laboratuvar ortamında deneyler yapılarak o küçük canlılar sayesinde birçok hastalığın tedavisi mümkün kılınmıştır.laboratuvar fareleri deneylerde kullanılmak üzere özel olarak üretilir.üretim süreci kısadır ve oldukça fazla fare üretilebilir.yani laboratuvar ortamında en ucuz üretilebilen hayvandır.

  farelerin birkaç yıl yaşaması da bilim insanlarının kolaylıkla çalışmasını sağlar.bunlarla birlikte insanların ve farelerin %90'dan fazla geni ortaktır.

  biyolojik sistemleride insanlarınkine çok benzemektedir.bu da bilim insanlarının bu hayvanla çalışmasının sebebini anlamamızı sağlar.

  Sebebini anlasak bile bir canlının bilimsel araştırma deneylerinde kullanılması veya öldürülmesi hayvan dostu insanları üzer.-beni de üzer ve rahatsız eder.-bu konuda tartışmalar olsa da laboratuvar fareleri,bilimin ilerlemesi için oldukça önemlidir.

   
 4. 25 kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele günü

  1985 yılında kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için BM genel müdürlüğü kurulu kararı ile 25 kasım günü "kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve dayanışma günü"olarak ilan edildi.her 25 kasım'da,tüm dünya ülkeleri tarafından çeşitli etkinliklerle, halkta bu konuda fankındalık oluşturulmaya çalışılıyor.

  "neden 25 kasım?"

  25 kasım 1960 yılında dominik cumhuriyeti'nde diktatörlüğe karşı mücadele eden 3 kız kardeş patria,minerva,maria mirabel tecavüz edilerek vahşice öldürüldü.

  Cesetleri bir uçurumun dibinde bulundu.kardeşlerin öldürülmesinden

  sonra çıkan gazetelerde,ölüm sebeplerinin kaza olduğu söylensede gerçeğin böyle olmadığı aşikardı.mirabel kardeşler kendi ülkelerinde siyasal özgürlük için mücadele ettiler.latin amerika'daki diktatör rafael leonidas trujillo'ya meydan okudular.bu sebeple diktatörlük tarafından birçok kez hapsedildiler.25 kasım 1960 yılında da arabalarından zorla indirilerek tecavüz edilip katledildiler.

  mirabel kardeşlerden birinin kod adı "kelebek"olmasından da esinlenilerek;o günden sonra bu 3 kız kardeş,gerek dominik'te gerek dünyada "kelebekler"

  adıyla efsaneleşti.

  kelebekler kadar özgür,kelebeklerden daha uzun ömürlü olmanız dileğiyle...

   
 5. ahlak zabıtası

  2004 yılında samsun büyükşehir belediyesi

  motorize zabıta ekiplerinin ,sahilde oturan insanlara,ahlaka uygun davranışlar sergilemesi için çağ dışı uyarılarda bulunan zabıta ekibi...

  2010 yılında ankara kurtuluş parkı'ndaki "gençlere uygunsuz oturuyorsunuz "diyerek

  çağdışı uyarı yapmakla görevlendirilmiş zabıta ekibi...

  2012 yılında "üniversite ilimize ahlaksızlık getirdi.ahlak zabıtası kurumunu faaliyete geçirmekte fayda var."diyen mardin yeşilay cemiyeti şube başkanı lütfü günlüoğlu'nun,çağ dışı görev yapmasını beklediği zabıta ekibi...

  Ahlak zabıtaları

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam