1 2 3 4 5 6 7 8

Blue bells

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

769 entry 20 konu 470 puan
21.06.2019 01:23 son işlem tarihi takip etme takip et

Sahibine ulaştıramadığınız hediye

fırsat bulup verilemeyen hediyedir.

üst kat komşumun kızı olmuştu.hediyesini aldım.fakat fırsat bulup gidemedim.bebek büyüdü. aldığım hediye küçüldü.sonra gittim ama başka hediye almak durumunda kaldım.şimdi o hediye paket içinde dolapta duruyor.iyi haber; komşum yine hamile,ikinci bebeğinin kısmetiymiş ilk aldığım hediye.

19.06.2019 21:31
 1. saman alevi

  birden parlayıp çabucak sönen şeyler için kullanılan deyim.bazı kişiler bu deyimdeki gibidir.birden öfkelenir ve çabuk yatışır. birden öfkelenmeleri eksi,işi uzatmamaları ve kısa sürede sakinleşmeleri de artı bir yöndür.eksi,artıyı götürür.geriye bir şey kalmaz. yani bu huya ne iyi ne de kötü diyebiliyorum.

   
 2. kedi maması

  Kuru ve yaş olmak üzere iki türlüdür.iyi bir kuru mama,kediler tarafından ömür boyu tüketilebilir.ayrıca kuru mama kullanımı kedilerin diş sağlığı ve temizliği açısından önemlidir.yaş mama ise üretim aşamalarında uygulanan işlemlerden ötürü çok tavsiye edilmez.kuru mamadan üstün değil yani.tek üstün tarafı su içeriği olması.bu ihtiyaç kuru mamanın yakınına konulan bir tas su ile de sağlanabilir.bu arada su kediler için önemlidir.

   
 3. moderasyonumu nasıl beğendiniz

  akıllıca bir soru idi.

   
 4. sinir bozucu insan

  sabır taşını çatlatan insandır.

   
 5. faranjit

  burun ya da ağız boşluğunun arka duvarında oluşan iltihaplanmadır.akut ve kronik olarak iki şekildedir.akut aniden gelişir ve şiddetli iltihaplanmadır.boğazda ağrı,yanma,kuruluk yanısıra halsizlik ve ateşte olabilir.ilaçla tedavi edilir. kronik faranjitte ise ateş,halsizlik pek olmaz.yutkunmada zorluk,boğazda kuruluk, bir şey takılmış gibi bir his ve boğazı temizleme isteği olur.enfeksiyon kronik faranjitte de etkendir ancak hava kirliliği gibi boğazı tahriş eden etkenler daha fazla rol oynar.çok sıcak ve çok soğuk,asitli,baharatlı yiyecekler, sigara, alkol gibi boğazı tahriş edebilecek şeylerden uzak durmak,boğazımızı temizlemeye çalışmamak, havası kirli olan ortamlarda bulunmamak gerekir.bol bol su içmek,tuzlu su ile gargara yapmak iyi gelebilir.