1 2 3 4 5 6 7 8

Blue bells

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

893 entry 20 konu hiç puanı yok
30.10.2019 21:24 son işlem tarihi takip etme takip et

bireysel silah edinme tutkusu

erkek öğrencilerimin ellerine bir karton parçası geçtiğinde yaptıkları ilk şey silah.ben çöpe attıkça ya da yanlışı açıkladıkça yapmaya devam ettikleri bir şey.küçücük yaşlarda başlayan bir tutku bu.silah,çocukların görebileceği her yerde.oyuncak raflarında,çizgi filmlerdeki olmak istedikleri bütün güçlü karakterlerin ve oynadıkları bilgisayar oyunlarındaki kahramanların elinde,evde silah olmasa bile ebeveynlerin sinirlenince söyledikleri sözlerde "tetiği çekip vurmak lazım"gibi sürekli karşılaştıkları bir gücün simgesi.çocuk öyle bir dünyanın içine doğuyor ki bireysel silahı olan bütün karakterleri güçlü,olmayanları ise ezilen,horgörülen tipler olarak görüyor.yani çocuk için silah güç,önemli biri olmak, güvende olmak demek.

bireysel silahlanma kişinin kendini güçsüz ve güvende hissetmediği ortamlarda ortaya çıkan bir istek.bu bir tutku ise dediğim gibi temelleri çocukluk dönemlerinde atılıyor.önlem alınmazsa yetişkinlik döneminde de kişi kendini güvende hissetmediği ya da güçlü olma ihtiyacı duyduğu anlarda tekrar vuku buluyor.

25.10.2019 21:58
 1. senfoni orkestrası gibi ses çıkaran beyaz eşyalar

  benim kalitem budur, diye haykıran beyaz eşyalardır.eski buzdolabım orta kaliteydi. arada sadece "ıııh" diye bir ses çıkarırdı.

   
 2. batırık

  sulu kısır

   
 3. Deprem çantası

  deprem sonrası gerekli olan ihtiyaçları karşılamak amacı ile hazırlanan çantadır.içinde bulunan malzemeler, depremde enkaz altında kalmadıysak sonrasında işimize yarayacak türdendir.yoksa enkaz altında çantaya ulaşmak zordur.(biliyorum) bu çantanın evin çıkış kapısına yakın bir yere konulması, unutmamak ya da zaman kaybetmemek adına önemlidir.insanlara tavsiyem şudur;çantayı hazırlayın,herkes çantanın yerini bilsin,tatbikat yapın ve ne kadar sürede evden çıkabiliyorsunuz bakın.yatağınızın yakınına el feneri ve düdük koyun.(uyurken depreme yakalanırsak diye) kısacası çanta göçük altı için değil dışarısı içindir ve gereklidir.

   
 4. idal

  özlemiştim.sözlüğün kıymetlisi...

   
 5. kadınların 90 km den fazla araba kullanmaları haramdır

  hayatımda ilk kez duyduğum ve mantık dışı bulduğum söz.kadınlar niçin 90 km den fazla uzaklıkta bir yere,mahremi olmadan gidemezmiş ki?tehlikeli olur desem,89 km yol gitsem başıma bir şey gelmez de 90.km den sonra mı gelir, 90 km haram değil, 91 km mi haram?gerçekten mantıklı değil.hadis demiş de kafalarına göre hadis yazıyorlar. bunları haber yapmayacaksın eleştirmeyeceksin bile.