1 2 3 4 5 6 7 8

fare

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kemirgen bir hayvan türüdür,küçük olduğu için ve istenmeyen yerlerde yaşadığı için pek sevilmez ama bazı fare türleri evcil olabiliyor bu fareler eğitilebiliyor ve ev ortamında beslenilebiliyor.

   
 2. Etrafımızda olmadığı sürece şirin bile sayılabilecek minik canlı.

   
 3. Bilgisayar giriş birimidir. :)

  Ekranda gözüken imleç yardımıyla komut girişi yapılmasını sağlar. Fare çevre birimi olarak kullanılmakla birlikte işaretleme, tıklama ve sürükleme işlemlerini de gerçekleştirir.

   
  (Bkz: Teknoloji)(Bkz: bilgisayar)(Bkz: giriş)
 4. kemirgen canlı türü evde veya depoda ne bulursa kemiren kablo, plastik pamuklı kumaş gibi esyaları delik teşik eden kemirgen canlı türüdür.

   
 5. her bulduğu şeyi yemekten çekinmeyen, kuyruğunun girdiği her yere girebilme özelliği olan hayvan.

   
 6. Hayatımda en huylandığım hayvan ve ne yazık ki yazlığımı basan çok sevimli haşere. O kadar ama o kadar basmışlar ki bayağı tapuyu üstümüze yap diyecekler bana yakında. Neyse öldürmekle bitmeyecek kadar çok olduklarından ne yapayım ne edeyim diye araştırma yaptım böyle bir sinyal yollayan aletler varmış bunlar yaydıkları sinyallerle fareleri uzak tutuyormuş o bölgeden. Bi ton çeşit marka var tahmin edersiniz ki ama ne yapayım tam emin olamadım biraz daha okuyayım derken Falcon Elektronik diye bir markanın sitesini buldum, fiyatları çok uygundu ve yapılan tüm yorumlar harikaydı. Ne kaybederim bu gidişle evi kaybedicem diyip sipariş verdim. Mantıklı bir sürede geldi ve hemen kullanmaya başladım.

  İnanmazsınız 2-3 gün içinde evde 1 tane bile fare kalmadı. Valla kullananın her türlü haşereye karşı cihazları var.

   
 7. şöyle alıcı gözle bakılınca, kediden daha sevimli olduğu, hatta bir çok hayvandan daha sevimli olduğu çok net gözüken ve genetik olarak da bizlere pek yakın olan hayvan.

   
 8. sevimli hayvan.

  kemirgen olmasalar, buldukları her şeyi yemeseler, az ile yetinmesini bilseler, sorun çözülecek de. işte kanaatkar değiller, hepsini yiyelim, bulduğumuzu affetmeyelim. özellikle kağıtlara sempatileri daha bi fazla. arşivdeki dosyaları yemeselerdi, biz de onları öldürmek için çaba sarfetmiyecektik. hele işyerine akşamları kedi almayacaktık. kedinin içeriye girmesine sebep oldular, kedilerden hoşlanmayan kişilere duyurulur. sevimsiz bulunan kediyi gören sevimli fareler hemen yok olmaya başlıyorlar. yavaş yavaş firar başlıyor. kedi sayesinde tahliye işlemi başarıyla sonuçlanmış bulunuyor. (gülümseme)

   
  (Bkz: tahliye)(Bkz: kedi)(Bkz: firar)
 9. fare deyip geçmemek gerekir.insanlar farelere çok şey borçludur.

  yıllardır laboratuvar ortamında deneyler yapılarak o küçük canlılar sayesinde birçok hastalığın tedavisi mümkün kılınmıştır.laboratuvar fareleri deneylerde kullanılmak üzere özel olarak üretilir.üretim süreci kısadır ve oldukça fazla fare üretilebilir.yani laboratuvar ortamında en ucuz üretilebilen hayvandır.

  farelerin birkaç yıl yaşaması da bilim insanlarının kolaylıkla çalışmasını sağlar.bunlarla birlikte insanların ve farelerin %90'dan fazla geni ortaktır.

  biyolojik sistemleride insanlarınkine çok benzemektedir.bu da bilim insanlarının bu hayvanla çalışmasının sebebini anlamamızı sağlar.

  Sebebini anlasak bile bir canlının bilimsel araştırma deneylerinde kullanılması veya öldürülmesi hayvan dostu insanları üzer.-beni de üzer ve rahatsız eder.-bu konuda tartışmalar olsa da laboratuvar fareleri,bilimin ilerlemesi için oldukça önemlidir.

   
 10. Allah karşılaştırmasın dediğim hayvancıklardan biri diğeri de kertenkele aklım firar ediyor bu ikisinden

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam